reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Ja już toxo przechodziłam, ale surowe żółtka to chyba bardziej salmonella?
No to tym bardziej na luz. Salmonelli w przemyslowym majonezie bym sie nie bala. Jesli juz cos to toxo :growl: (buzke wstawiam na wylaczne zyczenie syna :yes:)

Ja mam igm dodatnie a igg ujemne, w pierwszej ciąży chodziłam do poradni chorób zakaźnych i robiłam badania i wyszło że wszystko jest dobrze, wynik fałszywie dodatni.. Teraz też mam taki wynik ale już badań nie robię, mój ginekolog powiedział za wszystko jest dobbrze
Dzieki duze! Zadzwonilam do diagnostyki do laborantki, ktora robi te badania i powiedziala mi, ze mialam poprzednio wyniki nizsze (0,081), wiec IgM jakby wzroslo. Ale to inne laboratorium, inna metoda (jedni Abbotem, drudzy Cobasem), choc jednostka ta sama a IgG i tu i tu ujemne, ponizej 0,1. Mam nadzieje, ze u mnie bedzie w tym wzgledzie tak, jak u Ciebie :sorry::biggrin2:
 
reklama
Piediatrzy niestety się nie znają tzn nie wszyscy. Moje dziecko milo 3 miesiące i bylo serio bardzo duze jak na swoj wiek a pediatra wręczyła mi ulotki z bobovity i powiedziala zeby juz rozszerzac diete bo synek maly i ma skaze bialkowa to nie bedzie przybieral już na wadze. No i lepiej moje mlekonodstssic i dac mm bo po moim moze miec dalej problemy...
Wiele lat temu lekarze zalecali rozszerzanie już po 1m!!
 
Ja za to po porodzie jak tylko widzę w tv jakis porod to momentalnie sie wzruszam :)
Dla mnie porod byl piekny serio, mimo calej mocy boli krzyzowych gdzie ryczalam z bolu to na drugi dzien jak juz trafilan na sale porodowa nic mnie nie bolalo i po samym porodzie powiedzialam do meza "dibra rodzic moge ja, ale w ciazy będziesz Ty chodzic jak chcesz drugie" :)
Mam to samo, rodzic mogę dowolną ilość razy, ale nienawidzę być w ciąży
 
Moj zawsze tak samo :) a tatusiów zapraszacie dopiero na samo usg? Bo w sumie inaczej sobie tegk nke wyobrazam :)

Mój jest na calej wizycie ze mną, razem siedzimy przy biurku z doktorem, a potem na usg obok leżanki jest krzesło dla osoby towarzyszącej :) i tak chodzimy od samego początku, ostatnio mąż wyjątkowo jeden raz nie mógł być na wizycie i było mu smutno trochę
 
to ja jestem jakas inna . ja mam hemoglobine bardzo wysoką i nie mam wyznaczonego terminu polowkowego. u mnie pomiary robi moj ginekolog. az mi tak dziwnie ze kazda ma wyznaczona wizyte polokowych itp a ja normalna wizyta. na normalnych wizytach mierzy Wam ginekolog dlugosc kości udowej, obwod czaszki dziecka itp? jestem zdezorientowana [emoji16]
Mi na wizycie robi usg, prenatalne tez robil mi on, a teraz powiedzial, zebym zapisala sie do jego syna(tez ginekologa), który jest bardzo dobry w tych badaniach, widocznie mąja taki uklad. A nast.wizyta u niego normalnie. Mi wczoraj mowil ze polowkowe ok. 20 tyg. to dobry czas. Super,ze nie Musisz faszerowac sie zelazem. :biggrin2: Dziewczyny, ktore maja problem z TSH mam pytanie do Was. Udalo mi się dziś zapisać do endokrynologa,(moje TSH 4,66) ale dopiero pierwszy wolny termin 12.01 jak dla ciężarnej. podzwonilam w kilka miejsc,ale okazuje sie ze nie jest u mnie w okolicy tak latwo o wizyte, czy uwazacie, ze tydzien to za dlugo czekac?.a wizyte u rodzinnej mam w poniedziałek :unsure:
 
O rany, dziewczyny, mój 2019 rok jednak zaczął się pechowo. Jestem grubo ponad 2 tysiące złotych w plecy, bo dziś sieć zablokowała mi telefon. Kupiłam go nowego, ale z drugiej ręki i właściciel przestał płacić za niego raty. Wiem, że to naiwne i wiedziałam o blokowaniu telefonów, mąż zresztą też, ale spisaliśmy umowę i zdecydowaliśmy się na kupno. Teraz szukamy rozwiązania sytuacji. Raczej do tego czasu jestem skazana na padło, które tylko dzwoni i ma klawiaturę. Piszę z komputera, ale na pewno nie będę już na bieżąco z Wami.
Co za dzień... :((
 
Dziewczyny, bierzecie na polówkowe tatusiów? Mój jeszcze nie miał okazji, ciągle pracował, ale już na polowkowe bardzo by chciał pójść :)
Napewno bedzie ze mną. Zawsze jest jak tylko moze. Wczoraj też był. I czasem nawet się zwalnia z pracy byle zobaczyc dziecko
 
reklama
u mnie tez najpierw bada mnie na fotelu bez obecnosci meza i dopiero jak juz wszystko jest przygotowane i leze juz przy usg to go wola:) teraz mam w srode badanie i moj tak podekscytowany bo moze w koncu bedzie plec widoczna:D

No to u mnie podobnie - razem wchodzimy do gabinetu i rozmawiamy z lekarzem przy biurku, potem ja się ogarniam w łazience i dr mnie bada na fotelu a jak ma nastąpić usg to mąż przychodzi do nas do kolejnej częsci pomieszczenia :)
 
Do góry