reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Ja nie pracuje, od 12 tygodnia gdzieś mam l4, ale też pracę mam typowo fizyczną i nie wyobrażam sobie jeździć na wysokim składzie na magazynie w np 7 miesiącu ciąży :D mogłabym do wózka się nie zmieścić
No tak racja, ja planuje jeszcze miesiąc przynajmniej popracować, ale zastanawiam się nad jedną sprawą.. Umowę mam od połowy października 2018, na czas nieokreślony, pierwsze 33 dni będzie płacić pracodawca, a później ZUS (mała firma), i z tego co wiem, są teraz ciągle kontrolę z ZUS, miała już któraś tak?
 
reklama
Ja pracowałam i chciałam dalej pracować, ale stwierdzili, ze względu na pewne ograniczenia, wysyłają mnie do domu. No wiec siedzę już 2 tydzień :)

Czy któraś z tu obecnych miała CC? ja miałam i teraz znów będę mieć i sie trochę boję.
 
No tak racja, ja planuje jeszcze miesiąc przynajmniej popracować, ale zastanawiam się nad jedną sprawą.. Umowę mam od połowy października 2018, na czas nieokreślony, pierwsze 33 dni będzie płacić pracodawca, a później ZUS (mała firma), i z tego co wiem, są teraz ciągle kontrolę z ZUS, miała już któraś tak?
Ja nigdy kontroli nie miałam ale fakt, ponoć lubią się czepiać, szczególnie jak ktoś ma swoją firmę lub stwierdza że zarobki podejrzanie duże, czy coś innego uznają za podejrzane np krótki okres zatrudnienia, ale nie ma co do tego reguły. Tak jak mówię ja takiej kontroli nie miałam, nikt z mojego otoczenia też nie a było kilka znajomych na l4 w ciąży nawet od początku.
 
Ja pracowałam i chciałam dalej pracować, ale stwierdzili, ze względu na pewne ograniczenia, wysyłają mnie do domu. No wiec siedzę już 2 tydzień :)

Czy któraś z tu obecnych miała CC? ja miałam i teraz znów będę mieć i sie trochę boję.
Ja miałam dwa razy i też się boję ;) no ale trzeba to przeżyć
 
Ja nigdy kontroli nie miałam ale fakt, ponoć lubią się czepiać, szczególnie jak ktoś ma swoją firmę lub stwierdza że zarobki podejrzanie duże, czy coś innego uznają za podejrzane np krótki okres zatrudnienia, ale nie ma co do tego reguły. Tak jak mówię ja takiej kontroli nie miałam, nikt z mojego otoczenia też nie a było kilka znajomych na l4 w ciąży nawet od początku.
No właśnie jestem ciekawa co poczną.. Czas pokaże... W sumie będę pracować 5 miesięcy i mam umowę na czas nieokreślony, więc może jakoś to będzie
 
Ooo, no to nie jestem sama. Jakaś różnica między pierwszą a drugą? Ja już lekarzy się pytałam o ryzyko śmierci i chyba mają mnie za wariatkę [emoji14] złe wspomnienia mam po pierwszej, może dlatego.
Ja miałam dwa razy i też się boję ;) no ale trzeba to przeżyć
 
Ooo, no to nie jestem sama. Jakaś różnica między pierwszą a drugą? Ja już lekarzy się pytałam o ryzyko śmierci i chyba mają mnie za wariatkę [emoji14] złe wspomnienia mam po pierwszej, może dlatego.
Haha ja też mam takie obawy, nie wiem czemu ;) ja pomiędzy pierwszą a druga mam różnicę 2 lata, a teraz trzecia będzie prawie 7 lat różnicy.. Trzeba to przeżyć..
 
reklama
Dziewczyny a tak z innej beczki pracujecie jeszcze? Kiedy planujecie iść na l4??

Ja jeszcze pracuję, ale ostatnio głównie z domu. Nie wiem czy na najbliższej wizycie nie wezmę już tego l4, bo lekarz za każdym razem o to mnie pyta, a jest mi już coraz ciężej siedzieć a nawet jeździć autem a i brzuch coraz częściej boli. Zobaczymy co ginekolog na wizycie w marcu powie, może jeszcze miesiąc dam radę dociągnąć...

No tak racja, ja planuje jeszcze miesiąc przynajmniej popracować, ale zastanawiam się nad jedną sprawą.. Umowę mam od połowy października 2018, na czas nieokreślony, pierwsze 33 dni będzie płacić pracodawca, a później ZUS (mała firma), i z tego co wiem, są teraz ciągle kontrolę z ZUS, miała już któraś tak?

Moja znajoma miała kontrolę, ale na działalności gospodarczej jest. Faktycznie często kontrolują dziewcyzny, które ledwo pracę zaczęły i od razu brały zwolnienie, albo miały dużo wyższą pensję niż można by się spodziewać. Ja też się trochę boję kontroli, bo to zawsze stres, a ja teraz po remoncie mam jeszcze wszystkie papiery w kartonach :/, ale z drugiej strony pracuję uczciwie więc cóż przeżyję ;) .
 
Do góry