reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Waga po porodzie zalezy bardziej od samego organizmu kobiety niz od jej zaslugi. Mnie polozna w poprzedniej ciazy powiedziala, ze zazwyczaj brzuch potrzebuje na powrot do formy przedciazowej minimum tyle samo czasu, ile potrzebowal na wzrost. Poza tym karmiac UU (piersia) nie wolno stosowac diet odchudzajacych. Kregoslup na czas ciazy zmienia srodek ciezkosci, wiec to tez jest obciazenie. Po porodzie noszenie po kilka godzin dziennie dziecka na rekach, niewyspanie przez kilka do kilkunastu pobudek noc w noc tez przyczyniaja sie do tego, ze na cwiczenia moze po prostu nie byc sily i/lub ochoty.
No dobra czas czasem, ale uwazasz ze bez cwiczen i chociaz minimalnej diety wszystko moze wrocic do normy? Bo z moich obserwacji wynika ze tylko u kolezanek, ktore naprawde wziely sie za siebie po urodzeniu dziecka, wszystko wrocilo do normy - mam na mysli nie tylko rozmiar, ale tez jedrnosc skory np.
 
reklama
@Kaamilaaa ja tez mam takie schizy. Boje się powiedzieć „jestem w ciąży” bo się boje, ze coś złego się stanie... Bo jestem już po 2 stratach :( za rogiem połowa ciąży wiec powinnam już odetchnąć,ale trudno mi...
Doskonale was rozumiem. Do pierwszych prenatalnych wgl sie nie chwalilam ciąża jak nie musialam. A teraz boje sie jeszcze kupowac ubranka bo to przeciez wczesnie... i boje sie ze zapesze. A tu przeciez zaraz polowa.
 
Z jednej strony rozumiem, z drugiej to jest słabe, wykluczenie tych co wraz z dwiema kreskami nie lecą odrazu na forum [emoji6]

No niekoniecznie od razu:) przecież forum jest aktywne od wrzenia, mamy już styczeń. Z drugiej strony cześć dziewczyn już tu nie zajrzy z zamkniętego wątku bo zwyczajnie na dwa fora cziezko z Naszym tempem pisania , także gdyby raptem w lutym, marcu i kwietniu zobaczyły na zamkniętym nowe nocki to nie jestem przekonana, ze czuliby się dobrze. Ale oczywiście trzeba myśleć o dwóch stronach:)
 
Dziewczyny czy wy się czujecie atrakcyjne w ciąży? Bo ja sobie nie mogę z tym poradzić, czuję się otyła w ciąży. Przytyłam ok3 kg i w sumie widzę że to tylko brzuch większy i piersi, ale nie mogę sobie z tym poradzić [emoji24]

Ja się czuje złe, tez ok 3 kg przytyłam i niestety to nie tylko brzuch i piersi ale tez uda i pośladki. Strasznie nie lubię stanu ciążowego, bo wcale więcej nie jem, nawet zaczęłam od września niemal codziennie ćwiczyć a tu psikus... taka już chyba moja ciążowa natura, ale nie czuje się z tym dobrze
 
Ja juz wcześniej sie udzielalam i na kwietniowkach i majowkach ale nie wyszlo no i jak ten watek sie pojawił to znow zaczelam brac udzial z nadzieją ze zostane na dluzej choc przez rok staran podczytywalam kazdy nowy watek z myślą ze dołączę... na tym watku juz nawet raz sie zegnalam bo zauwazylam plamienie a nastepnego dnia juz mialam dwie kreski [emoji85]
Ja tez dlugo sie balam, teraz czasami tez ale dla mnie bycie tu na watku to bylo miejsce gdzie te obawy moge przelac, ze ktos mnie tu zrozumie i nie jestem z tym sama [emoji6]
Ja nawet nie miałam pojęcia o takim forum. Jakoś przypadkiem znalazłam o zaczęłam szukać czerwcowek jak już wiedziałam o ciąży i sobie czytałam trochę. Aż w końcu przymuszona przez Was się ujawniłam.
Ja sie domyslalam istnienia forum, bo w ciazy z pierworodnych uczestniczylam aktywnie w analogicznym ale przez silne wymioty nie zamierzalam czytac, bo mi od czytania o ciazy tylko mdlosci sie wzmagaly :rolleyes2: Potem przez kilka dni podczytywalam, zeby zobaczyc jaka jest atmosfera, czy fajnie sie bedzie czytalo i pisalo i jak tylko mdlosci zelzaly, to sie przedstawilam.

Hmmm, tylko ona mi się wydaje już czytała o tym bo już jakiś czas temu ten temat się pojawił, ale na szczęście będzie mogła dołączyć:))))
Ja tez czytalam o zamnkietym wczesniej ale przez wyjazd swiateczny nie zameldowalam sie na czas i musialam dobe czekac. Takze i dla niej pewnie taka "niespodzianka" bedzie srednio przyjemna :confused2:
 
reklama
Dziewczyny czy wy się czujecie atrakcyjne w ciąży? Bo ja sobie nie mogę z tym poradzić, czuję się otyła w ciąży. Przytyłam ok3 kg i w sumie widzę że to tylko brzuch większy i piersi, ale nie mogę sobie z tym poradzić [emoji24]

Czuje się jak słoń.
Wręcz okropna że względu na sylwetkę :(
 
Do góry