reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Hejka🙂ja też mam termin na czerwiec - 21.06. Mam już syna 12 lat a teraz mając 39 lat jestem w ciaży. Trochę się martwię jak to bedzie, czy nie jestem za stara i w ogóle. Późne mamusie jak było? 🙂 przesadzam czy rzeczywiście to trochę za późno na drugie dziecko?
Nie martw się. Między mną a moja siostra jest 16 lat różnicy a bratem a nią 19 lat. Mama urodziła ja w wieku 41 lat. Tata 45. U mamy 4 cesarka, mięśniaki macicy, żylaki, krótka pepowina, przepuklina pepkowa. Urodziła tzn cesarka w 38 tyg planowo. A siostra jest teraz oczkiem w głowie. Brat ma rodzinę, ja też a teraz ona im dokucza że swoim buntem 17 latki. ;)
 
Hej dziewczyny,

Jestem na początku ciąży (6 tydzień). Byłam na wizycie i lekarz zbadał mnie na fotelu. Badanie było trochę bolesne i stąd moje pytanie czy takie badanie jest bezpieczne w tak wczesnej ciąży? Chodzi mi o zwykłe badanie dwuręczne.

Naczytałam się, że na zachodzie sie tego nie praktykuje i teraz nie daje mi to spokoju. Czy takim naciskaniem lekarz nie zaszkodził?

Miałyście robione takie badania na początku? Czytam że niektórzy uważają że to nie jest wskazane. Że lepiej do 12 tygodnia nic tam nie grzebać i już sama nie wiem.
Może mnie ktoś uspokoić, pls
 
Hej dziewczyny,

Jestem na początku ciąży (6 tydzień). Byłam na wizycie i lekarz zbadał mnie na fotelu. Badanie było trochę bolesne i stąd moje pytanie czy takie badanie jest bezpieczne w tak wczesnej ciąży? Chodzi mi o zwykłe badanie dwuręczne.

Naczytałam się, że na zachodzie sie tego nie praktykuje i teraz nie daje mi to spokoju. Czy takim naciskaniem lekarz nie zaszkodził?

Miałyście robione takie badania na początku? Czytam że niektórzy uważają że to nie jest wskazane. Że lepiej do 12 tygodnia nic tam nie grzebać i już sama nie wiem.
Może mnie ktoś uspokoić, pls
Bezpieczne, nie martw się.
Chyba trafiłaś na nieodpowiedni wątek- ten jest dla dziewczyn, które termin porodu mają na czerwiec :) ale trzymamy kciuki za spokojna ciążę u Ciebie [emoji16]
 
Hej dziewczyny,

Jestem na początku ciąży (6 tydzień). Byłam na wizycie i lekarz zbadał mnie na fotelu. Badanie było trochę bolesne i stąd moje pytanie czy takie badanie jest bezpieczne w tak wczesnej ciąży? Chodzi mi o zwykłe badanie dwuręczne.

Naczytałam się, że na zachodzie sie tego nie praktykuje i teraz nie daje mi to spokoju. Czy takim naciskaniem lekarz nie zaszkodził?

Miałyście robione takie badania na początku? Czytam że niektórzy uważają że to nie jest wskazane. Że lepiej do 12 tygodnia nic tam nie grzebać i już sama nie wiem.
Może mnie ktoś uspokoić, pls
Hej 🖐 nic się nie martw 🌷
Moj lekarz prowadzący tez nie należy do delikatnych 😏 Ostatnio jak mi sprawdzał szyjke to miałam świeczki w oczach 😳
Mówię mu, że bolące to badanie, a on na to "że wtedy gabinet lekarski nie nazywalby się gabinetem tylko pokojem uciech" (jakby nie bolało) 😃🤷‍♀️
 
Moj lekarz prowadzący tez nie należy do delikatnych [emoji57] Ostatnio jak mi sprawdzał szyjke to miałam świeczki w oczach [emoji15]
Mówię mu, że bolące to badanie, a on na to "że wtedy gabinet lekarski nie nazywalby się gabinetem tylko pokojem uciech" (jakby nie bolało) [emoji2][emoji2368]

Po tym co napisałaś przypomniało mi się jak w listopadzie na izbie przyjęć miałam to badanie robione przez starą lekarkę i tak mnie bolało, że miałam łzy w oczach i bliska byłam darcia się z bólu. Myślałam, że może coś mi się pozmieniało w organizmie i może w ciąży to faktycznie boli, bo jestem wrażliwsza.. Następnego dnia byłam na kontroli i mojego lekarza, który zrobił dokładnie to samo - wziernik + badanie palpacyjne i nie czułam nic! Nawet dyskomfortu.. moim zdaniem to zależy od umiejętności i chęci osoby przeprowadzającej badanie.
 
reklama
Do góry