reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Hej dziewczyny. Widzę, że już połówkowe się zaczęły:) i że wszystko u Was dobrze i zdrowo rośniecie. Byliśmy na feriach i tam mój brzusio się powiększył;), chociaż nie przytyłam nic ;). U mnie kopniaki są wszędzie;), i głównie wieczorem jak się spać ;).
Ja jutro mam połówkowe.
Jeśli chodzi o płeć to raczej nie dałabym rady nie wiedzieć;). Bo przecież trzeba się przygotować na malucha i to przecież trzeba kącik urządzić, ciuszki, wózek.
Ja już przeglądam neta w poszukiwaniu perełek :). Bo nim się obejrzymy będziemy rodzić.
Miłego wieczoru
 
reklama
Hej dziewczyny. Widzę, że już połówkowe się zaczęły:) i że wszystko u Was dobrze i zdrowo rośniecie. Byliśmy na feriach i tam mój brzusio się powiększył;), chociaż nie przytyłam nic ;). U mnie kopniaki są wszędzie;), i głównie wieczorem jak się spać ;).
Ja jutro mam połówkowe.
Jeśli chodzi o płeć to raczej nie dałabym rady nie wiedzieć;). Bo przecież trzeba się przygotować na malucha i to przecież trzeba kącik urządzić, ciuszki, wózek.
Ja już przeglądam neta w poszukiwaniu perełek :). Bo nim się obejrzymy będziemy rodzić.
Miłego wieczoru

Sariska a Twoja dzidzia rusza się regularnie? Niby nie powinnam się martwić, w środę byłam na połówkowym i raczej wszystko jest ok. Moja dziewczynka jednego dnia praktycznie się nie odzywa, a drugiego szaleje na całego, czy też tak macie?
 
Sariska a Twoja dzidzia rusza się regularnie? Niby nie powinnam się martwić, w środę byłam na połówkowym i raczej wszystko jest ok. Moja dziewczynka jednego dnia praktycznie się nie odzywa, a drugiego szaleje na całego, czy też tak macie?
Hej Nerwicówka . Tak też czasem tak robi, że praktycznie jednego dnia nic, A drugiego szaleje. Ostatnio raczej częściej i wieczorem przeważnie też. Ale ja mam angel sound i jak mnie coś martwi to słucham:).
 
Hey dziewczyny. Mam pytanie swędzi skóra mnie wieczorem albo na przed łokciach udach lub łydkach. Ukapie się to spokój lub jak posmaruje amolem. Wezmę zyrtec to 3 dni cisza. To może być cholestaza?
 
Dziewczyny jestem po polowkowym USG, z dzidzia wszystko okay, za to lekarz mnie nastraszyl, ze mam za krotka szyjke :((( 23,3 mm!! Jestem zdruzgotana, ginekologa mam jutro, a strasznie panikuje :(( zwlaszcza ze mam lekkie bole w pachwinach i nerkach boje sie ze to od tego, boje sie ze kaza mi lezec plackiem w szpitalu :( a to dopiero 21tc
Moja szyjka ma 27 mm od 18 +1 a poleciała prawdopodobnie w okresie świątecznym, po dwóch tygodniach miałam kontrolę i całe szczęście bez zmian, ale dużo leżę...
Dziś mam 22+4 ... a wizyta dopiero 18 go lutego. Oszczędzaj się. Ja szalałam pastowalam podłogę na kolanach i całe dnie na nogach, do tego w podróży jakieś 600 km ... 🙃🙃
 
Hey dziewczyny. Mam pytanie swędzi skóra mnie wieczorem albo na przed łokciach udach lub łydkach. Ukapie się to spokój lub jak posmaruje amolem. Wezmę zyrtec to 3 dni cisza. To może być cholestaza?

Może to być cholestaza, aczkolwiek świąd skóry to tylko jeden z objawów, tutaj przede wszystkim trzeba wykonać próby wątrobowe z krwi. Powiedz o tym swojemu lekarzowi, to da Ci skierowanie na odpowiednie badania. Nie martw się na zapas, równie dobrze możesz mieć przesuszoną skórę, przeróżne problemy skórne są bardzo częste w ciąży. Poza tym możesz tego nie widzieć, ale Twoje ciało może trochę puchnąć, przybierasz na wadze, więc skóra się napina, to tez może powodować swędzenie.
Napisałaś też o zyrtec, możne faktycznie coś Cię uczula? jakieś ubranie z domieszką sztucznych tkanin? albo odwrotnie z wełną? Ja mam totalne uczulenie na wełnę i nawet mała domieszka mnie uczula.
 
Dziewczyny! W nocy złapały mnie zatoki 😔 z jednej strony gardło czerwone i tragedia nic się nie da zjeść bo wszystko be bo wszystko gorzkie! Jaka kurację radzicie? Jakieś inhalacje? Mój rodzinny niestety niewiele pomoże gdyż wychodzi z założenia że "poczytasz w internecie tam dokładniej się dowiesz..." 😒
 
Dziewczyny! W nocy złapały mnie zatoki 😔 z jednej strony gardło czerwone i tragedia nic się nie da zjeść bo wszystko be bo wszystko gorzkie! Jaka kurację radzicie? Jakieś inhalacje? Mój rodzinny niestety niewiele pomoże gdyż wychodzi z założenia że "poczytasz w internecie tam dokładniej się dowiesz..." 😒

Serio? Twój lekarz odsyła Cię do internetu? :mad: chyba w pierwszej kolejności zmieniłabym lekarza. Na zatoki polecam Ci irygację, tylko to na mnie działa, a jest nieszkodliwe w ciąży. Na gardło wszystko co ciepłe, a najlepiej herbata z miodem i malinami, albo mleko z miodem i odrobiną masła. Możesz sobie popijać tez zaparzone siemię lniane, tworzy cienką powłoczkę na gardle i pomaga uspokoić ból i drapanie. Siemię zresztą działa świetnie na mnóstwo dolegliwości. Nie zapomnij też o nawilżeniu powietrza, jeśli masz nawilżacz to nastaw go na maksa, jeśli nie masz, to rzuć po prostu wilgotne ręczniki na wszystkie kaloryfery w domu. Możesz też zrobić sobie inhalację z dodatkiem olejku mentolowego lub eukaliptusowego.
 
Serio? Twój lekarz odsyła Cię do internetu? :mad: chyba w pierwszej kolejności zmieniłabym lekarza. Na zatoki polecam Ci irygację, tylko to na mnie działa, a jest nieszkodliwe w ciąży. Na gardło wszystko co ciepłe, a najlepiej herbata z miodem i malinami, albo mleko z miodem i odrobiną masła. Możesz sobie popijać tez zaparzone siemię lniane, tworzy cienką powłoczkę na gardle i pomaga uspokoić ból i drapanie. Siemię zresztą działa świetnie na mnóstwo dolegliwości. Nie zapomnij też o nawilżeniu powietrza, jeśli masz nawilżacz to nastaw go na maksa, jeśli nie masz, to rzuć po prostu wilgotne ręczniki na wszystkie kaloryfery w domu. Możesz też zrobić sobie inhalację z dodatkiem olejku mentolowego lub eukaliptusowego.
Niestety inni lekarze jacy są w mojej miejscowości są jeszcze gorsi :-( mój przynajmniej bez problemu wypisuje skierowania na badania, a u innych to istna katorga, bo nie trzeba, bo on wie lepiej, bo to, bo tamto :-( dziękuję ślicznie 😘 po powrocie z pracy będę walczyć z nimi żeby nie doszło do zatkania nosa i golu głowy...
 
reklama
A jeszcze dopytam takie kropelki do inhalacji mogą być w ciąży czy nie?
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-02-10-09-13-09-410_com.android.chrome.png
    Screenshot_2020-02-10-09-13-09-410_com.android.chrome.png
    168,7 KB · Wyświetleń: 60
Do góry