reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Wedlug mnie lepiej od razu kupić większy kocyk, żeby starczył na dłużej :)
Podpowiem Ci tylko tyle, że na początku głównie malucha wkładasz w rożek on starcza mniej więcej do 3-4 miesiąca... poduszek się nie używa...chyba że takich płaskich i bezpiecznych.
I kocyki bawełniane, lekkie wystarczą na początek bo to wakacje będą i pewnie mocno ciepłe dni... Także głównie bodziaki i pajac na wieczór. Jak przyjdzie jesień to kupisz sobie coś cieplejszego. I kocyki na początek rozmiar 80x80 są ok , większe rozmiary na później.
 
reklama
Podpowiem Ci tylko tyle, że na początku głównie malucha wkładasz w rożek on starcza mniej więcej do 3-4 miesiąca... poduszek się nie używa...chyba że takich płaskich i bezpiecznych.
I kocyki bawełniane, lekkie wystarczą na początek bo to wakacje będą i pewnie mocno ciepłe dni... Także głównie bodziaki i pajac na wieczór. Jak przyjdzie jesień to kupisz sobie coś cieplejszego. I kocyki na początek rozmiar 80x80 są ok , większe rozmiary na później.
A zamiast kocyka bawełnianego może być bambusowy? 😁
 
Cześć dziewczyny. Jak się macie? Jak nastroje?

@annamariam nie do końca się z ttm zgodzę , że większy starczy na dłużej , bo :
- przy noworodku jest niepraktyczny i niewygodny w użyciu
- częściej trzeba prać (bo czasem pieluszki przeciwna, a się uleje) , więc się zużywa i tak po jakimś czasie trzeba będzie kupić nowy.
- więc 2 to takie minimum i wierz mi, że 80x80 cm do 9 miesiąca jest idealny.

@Martynka bambusowy też może być... tylko z tego co wiem to jest bawełna bambusowa:). Ja miałam córkę w lipcu i ciepłe kocyki się nie sprawdziły , jedynie lekkie kocyki.

Nie myślcie, że się wymądrzam, ale po moich doświadczeniach i obserwacjach oraz opiniach klientów. Grubość kocyków, wielkość oraz materiał w pierwszych dniach życia mają znaczenie.
Tak samo jak pieluszki czy to muślin, bambus , flanela czy tetra. Bo nie trzeba nadużywać mokrych chusteczek , buźkę można przecierać wodą i taką małą pieluszką. I przy okazji dbamy o środowisko:)
Później Wam pokażę co mam , a tymczasem miłego poranka.
 
Warto zainwestować w ten kocyk ?😁 czy raczej inny?
 

Załączniki

  • Screenshot_20200318-093108_Chrome.jpg
    Screenshot_20200318-093108_Chrome.jpg
    86,4 KB · Wyświetleń: 65
Mam dylemat bo znalazłam na instagramie fajną stronę gdzie szyją rzeczy dla dzieci między innymi rożki itd. Z tym ze nie wiem na jaki materiał się zdecydować czy zestaw muślinowy czy wafelkowy 🤔
 
Hej dziewczyny:).
Jak się macie i jak nastroje? Siedzę z młodym i w domu :), bawimy się w szkołę, choć biorąc pod uwagę ile zadają to raczej nie zabawa ;). Ale one zajęte i przez mój nadzór czas nam ucieka.
Jutro mam wizytę i zobaczymy co tam z moją szyjką i ogólnie jak malutki.
Ja nadal póki mam siłę robię rzeczy dla młodego.

Martyna jak już pisałam mam kocyk+ podusie miś z muślinu to na upały, bo muślin jest delikatny. Na wieczorową porą kupiłam wafel lniany i wafel bawełniany i jego połączyłam z bambusem bez żadnych wypełnień w środku. IMG-20200301-WA0002.jpgIMG-20200302-WA0003.jpgIMG-20200314-WA0004.jpgIMG-20200314-WA0001.jpg
 
Hej dziewczyny:).
Jak się macie i jak nastroje? Siedzę z młodym i w domu :), bawimy się w szkołę, choć biorąc pod uwagę ile zadają to raczej nie zabawa ;). Ale one zajęte i przez mój nadzór czas nam ucieka.
Jutro mam wizytę i zobaczymy co tam z moją szyjką i ogólnie jak malutki.
Ja nadal póki mam siłę robię rzeczy dla młodego.

Martyna jak już pisałam mam kocyk+ podusie miś z muślinu to na upały, bo muślin jest delikatny. Na wieczorową porą kupiłam wafel lniany i wafel bawełniany i jego połączyłam z bambusem bez żadnych wypełnień w środku. Zobacz załącznik 1093743Zobacz załącznik 1093745Zobacz załącznik 1093746Zobacz załącznik 1093747
Ten z muślinu to sama też zrobiłaś? :)
 
Hej dziewczyny:).
Jak się macie i jak nastroje? Siedzę z młodym i w domu :), bawimy się w szkołę, choć biorąc pod uwagę ile zadają to raczej nie zabawa ;). Ale one zajęte i przez mój nadzór czas nam ucieka.
Jutro mam wizytę i zobaczymy co tam z moją szyjką i ogólnie jak malutki.
Ja nadal póki mam siłę robię rzeczy dla młodego.

Martyna jak już pisałam mam kocyk+ podusie miś z muślinu to na upały, bo muślin jest delikatny. Na wieczorową porą kupiłam wafel lniany i wafel bawełniany i jego połączyłam z bambusem bez żadnych wypełnień w środku. Zobacz załącznik 1093743Zobacz załącznik 1093745Zobacz załącznik 1093746Zobacz załącznik 1093747
A jakie wypełnienie ma ten zestaw z muślinu ? 😁
 
reklama
Do góry