reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Witajcie :)
Jestem ,żyje 😄
Rodziłam 5 godzin 🙈 mój Boże co tam się działo ...
Najpierw założyli mi balonik ,po 8 godzinach zrobił mi 5 cm rozwarcia ,więc wzięli mnie na porodówkę. Tam przebili pęcherz plodowy (Boże ile tych wód tam było 🤦‍♀️🙈😳) po tym czasie byłam cały czas pod KTG ,czekali na skurcze. One jednak miały inne plany i pojawiały się ale na krótko. Dodali oxy ,dostałam jej 10 ... plus do tego jeszcze zastrzyk na rozwieranie szyjki .

I teraz tak :
Kiedy nafaszerowali mnie tym wszystkim jednocześnie, i to zaczęto działać NAGLE słuchajcie dziewczyny akcja ruszyła jak prędkość światła. Aż za bardzo bo ,młody już pchał się w kanał, szyjka jeszcze nie gotowa ,za sprawą zastrzyku zaczęła nagle w expresowym tempie się rozwierać więc on naciskał, a ja nadal 6 cm rozwarcia . Dodatkowo oxy robiła swoje i nagle ...

Przestałam czuć skurcze w kroku, żadnego nacisku tylko przeobrażalny niesamowity ból w miejscu blizny z poprzedniego cięcia. Czułam się jakby ktoś mnie siekierą dźgał, zaczęłam płakać. Tak płakać nie mogłam zapanować nad bólem w tym miejscu . Przebiegł lekarz zbadał mnie podczas tych skurczy dotknął tej blizny ,okazało się że, blizna pęka. Nagle akcja podpisywanie dokumentów 20 ludzi mnie z łóżka porodowego ma wózek i biegiem lecieli na blok . Ja robiłam wssystko żeby nie przeć. Przerzucili mnie na stół i od razu zastrzyk w kręgosłup położyli mnie ,minuta pięć ja byłam gotowa do cięcia.
Ale ale ,nie tak szybko ,lekarz zaczął ciąć, a ja to czułam 🙈😱 więc zatrzymał się i czekali 4 minuty, ale nadal czułam. Musieli dac mi dodatkowe znieczulenie i dopiero wtedy zadziałało.

Teraz jest oo wszystkim i wiecie co ? Jutro wychodzę do domu ,tak się świetnie czuje 😂
O matko i córko... To się wycierpiałaś. Współczuję bardzo, ale cieszę się, że ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, i masz już swojego Maluszka :) pozdrowionka dla Was 🥰
 
reklama
Cześć dziewczyny, czytam was od kilku tygodni 🙈 czas mi się dłuży wiec postanowiłam przeżyć to razem z Wami.
gratuluje tym co maja juz to za sobą ❤️ bardzo się cieszę ze dałyscie radę.

To ja może napisze coś o sobie 😊
We wrześniu będę miała 27 lat, pierwsze dziecko,
termin mam na 05.06 i spodziewamy się syna, mam nadzieje ze nic się nie zmieni chociaz jak kupowałam ubranka to starałam się żeby były takie bardziej neutralne 😁
Ja będę rodzic w Danii. Tu wszystko wyglada inaczej jak przeczytałam ile Wy miałyście badań to się przeraziłam ze ja miałam tak mało. W Danii jak wszystko jest ok to robią tylko 2 usg. Ja miałam ogólnie 4 bo byłam prywatnie 24.12 żeby sprawdzić płeć i w lutym jak byłam w pl to robiłam usg 3D.
Torba do porodu spakowana juz od miesiąca czeka, ja musiałam tylko spakować ubrania na wyjscie dla mnie i dla małego wiec to jest malutka torebeczka 😜
Jak się dziś czujecie?
 
Halo wróciłam z wizyty. I otóż skracajaca szyjka mam się nie przejmować;) na tym etapie 36 w i 3d. Malutki 2800 no i chyba mało przybrał od ostatniej, ale mówił, że wagowej to 36 w i 1 D.. więc się nie martwię. Za tydzień kolejna wizyta i ktg na nim wszystko ok skurczy brak ;).
@Doriis ja już gratulowałam i cieszę się, że mimo przygód wszystko jest dobrze :). I że już śmigasz i jutro wychodzisz superaśnie.
@xkasienka Ty się nie stresuj, bo nie ma czym. Doriis była po cc i dlatego lekarze rzadko zgadzają się na sn , bo mogą być takie nieprzewidywalne rzeczy. I jak Doriis pisała to ja nie bolało dopóki nie pękła blizna, także dasz radę:).
@reja87 jak tam u Ciebie ruszyło coś?
@paulinak93 witaj na forum :). Rozgość się i pisz :). Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie:)
 
Halo wróciłam z wizyty. I otóż skracajaca szyjka mam się nie przejmować;) na tym etapie 36 w i 3d. Malutki 2800 no i chyba mało przybrał od ostatniej, ale mówił, że wagowej to 36 w i 1 D.. więc się nie martwię. Za tydzień kolejna wizyta i ktg na nim wszystko ok skurczy brak ;).
@Doriis ja już gratulowałam i cieszę się, że mimo przygód wszystko jest dobrze :). I że już śmigasz i jutro wychodzisz superaśnie.
@xkasienka Ty się nie stresuj, bo nie ma czym. Doriis była po cc i dlatego lekarze rzadko zgadzają się na sn , bo mogą być takie nieprzewidywalne rzeczy. I jak Doriis pisała to ja nie bolało dopóki nie pękła blizna, także dasz radę:).
@reja87 jak tam u Ciebie ruszyło coś?
@paulinak93 witaj na forum :). Rozgość się i pisz :). Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie:)
Niestety nic. Skacze na piłce już 4 dzień, chodze codziennie na spacery. Od tego tylko plecy mnie rozbolały i mam zakwasy na udach. Odpuszczam od dziś. Pociesza mnie fakt że dziewczyny urodziły to kiedyś ja też muszę.
 
Niestety nic. Skacze na piłce już 4 dzień, chodze codziennie na spacery. Od tego tylko plecy mnie rozbolały i mam zakwasy na udach. Odpuszczam od dziś. Pociesza mnie fakt że dziewczyny urodziły to kiedyś ja też muszę.
Tego jestem pewna, że urodzisz :). Fajnie, że u Was końcówka ;). U mnie jeszcze 3.5 tyg 🤪. No nic teraz dlatego dalej sprzątam i robię w pokoju młodego by szybciej czas minął. Ale nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona .. chodzę zła jak osa 🤪
 
Cześć dziewczyny 😁 postanowiłam do was dołączyć w tym trudnym oczekiwaniu. Ja mam termin na 24 zgodnie z OM a wg USG 19 więc jeszcze trochę czasu muszę poczekać na synka. Czy wam też się te ostatnie tygodnie tak dłużą? 🙈 Miłego dnia
 
Cześć dziewczyny 😁 postanowiłam do was dołączyć w tym trudnym oczekiwaniu. Ja mam termin na 24 zgodnie z OM a wg USG 19 więc jeszcze trochę czasu muszę poczekać na synka. Czy wam też się te ostatnie tygodnie tak dłużą? 🙈 Miłego dnia
Oj też... 🙆‍♀️ Im bliżej tym bardziej się dłuży... Dzisiaj położna mi powiedziała że najlepiej nie myśleć to zacznie się nagle ale jak tu nie myśleć jak do porodu teoretycznie równy tydzień 😀
 
reklama
U mnie mały dostaje tydzień przed nakaz eksmisji z tego co moja lekarz prowadząca mi mówiła tylko nadal nie wiem jaki poród czy SN czy CC więc nawet nie mogę się mentalnie przygotować w poniedziałek mam wizytę może się czegoś dowiem 🙈 jak ja bym chciała już tylko tydzień czy kilka dni mieć. Czy u was też tak dzieci się wiercą że aż to boli?
 
Do góry