reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Dzień dobry [emoji274]

Wczoraj przyszedł na świat nasz syn - 3650 g, 55 cm.
W piątek nic się nie rozkręciło poza minimalnym rozwarciem, więc w sobotę rano zabrali mnie na porodówkę i podłączyli pod oxy. Skurcze były delikatne, więc po 2 godzinach przebito pęcherz płodowy. A potem to już szybka jazda [emoji6] Powtarzałam sobie w głowie cały czas, że chcę koniecznie urodzić małego jak najszybciej i mieć już go przy sobie. I tak wystarczyły dwa skurcze parte i o 12:50 synek był już na świecie [emoji3531] Niesamowite przeżycie - miałam momenty, że już myślałam, że zejdę z bólu a jak tylko zobaczyłam małego - wszystko przeszło.
@sariska - dziękuję za Twoje porady tutaj na forum odnośnie bólu, pozytywnego nastawienia przy porodzie, itp. Naprawdę były bardzo pomocne, szczególnie dla pierworódki.

Dobrej niedzieli Dziewczyny [emoji4]
 
reklama
Dzień dobry [emoji274]

Wczoraj przyszedł na świat nasz syn - 3650 g, 55 cm.
W piątek nic się nie rozkręciło poza minimalnym rozwarciem, więc w sobotę rano zabrali mnie na porodówkę i podłączyli pod oxy. Skurcze były delikatne, więc po 2 godzinach przebito pęcherz płodowy. A potem to już szybka jazda [emoji6] Powtarzałam sobie w głowie cały czas, że chcę koniecznie urodzić małego jak najszybciej i mieć już go przy sobie. I tak wystarczyły dwa skurcze parte i o 12:50 synek był już na świecie [emoji3531] Niesamowite przeżycie - miałam momenty, że już myślałam, że zejdę z bólu a jak tylko zobaczyłam małego - wszystko przeszło.
@sariska - dziękuję za Twoje porady tutaj na forum odnośnie bólu, pozytywnego nastawienia przy porodzie, itp. Naprawdę były bardzo pomocne, szczególnie dla pierworódki.

Dobrej niedzieli Dziewczyny [emoji4]

Super ❤️❤️ gratulacje. Odpoczywajcie i dużo zdrowka 😘

@Nerwicówka35
U mnie dziś dzień 11 i plamie na brązowo, ale u mnie jest inaczej bo ja po porodzie miałam krwotok. Jeśli coś cie bardzo niepokoi warto wybrać się do lekarza ale wydaje mi się ze to chyba dobrze widocznie szybko sie oczyściłas
 
Super ❤❤ gratulacje. Odpoczywajcie i dużo zdrowka 😘

@Nerwicówka35
U mnie dziś dzień 11 i plamie na brązowo, ale u mnie jest inaczej bo ja po porodzie miałam krwotok. Jeśli coś cie bardzo niepokoi warto wybrać się do lekarza ale wydaje mi się ze to chyba dobrze widocznie szybko sie oczyściłas

Wiesz co, chyba fałszywy alarm. Jeszcze krwawię, ale też już bardziej na brązowo. Nie ma też jakiegoś nieprzyjemnego zapachu ani specjalnych bóli, więc chyba wszystko ok.

Dobija mnie pogoda, ciągle jestem mokra, do tego pokarm się rozszalał. W nocy wycieka mi mleko... Chyba zacznę spać w staniku z wkładkami. Ciężko mi się przestawić ze snem, nie umiem drzemać w ciągu dnia, więc wygląda to tak, że sypiam z przerwami po 4h na dobę. A jak tam wasze doświadczenia, jako świeżo upieczone mamy? Albo mamy świeżo po porodzie? :) miłego dnia!
 
Powiedzcie mi czy wasze dzieci tez wiszą na was przez większość dnia? Moja po kilku minutach od przystawienia od razu zasypia, a jak ja odstawiam to zaraz jest panicznie glodna i placze i je rączki i tak wkoło.
Jak ubieracie maluszki jak jest taki upał? Mocno rozbieracie czy jednak nie?
 
Powiedzcie mi czy wasze dzieci tez wiszą na was przez większość dnia? Moja po kilku minutach od przystawienia od razu zasypia, a jak ja odstawiam to zaraz jest panicznie glodna i placze i je rączki i tak wkoło.
Jak ubieracie maluszki jak jest taki upał? Mocno rozbieracie czy jednak nie?

No moja Mała też najchętniej na rączkach. I z jedzeniem też czasem po 30min znowu chce i nie zasypia między posiłkami. A ubieram ją w rampers. Chyba, że wychodzimy na spacer to wtedy daje jej kocyk bambusowy. No ale generalnie cały czas sprawdzam nóżki, rączki itd.
 

Załączniki

  • IMG_20200628_114537.jpg
    IMG_20200628_114537.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 167
No moja Mała też najchętniej na rączkach. I z jedzeniem też czasem po 30min znowu chce i nie zasypia między posiłkami. A ubieram ją w rampers. Chyba, że wychodzimy na spacer to wtedy daje jej kocyk bambusowy. No ale generalnie cały czas sprawdzam nóżki, rączki itd.
Sliczna corka! Nie wiem, czy to hormony, ale ostatnio zaczely mi sie podobac dzieci, a wczesniej raczej nie robily na mnie wrazenia;)
 
Powiedzcie mi czy wasze dzieci tez wiszą na was przez większość dnia? Moja po kilku minutach od przystawienia od razu zasypia, a jak ja odstawiam to zaraz jest panicznie glodna i placze i je rączki i tak wkoło.
Jak ubieracie maluszki jak jest taki upał? Mocno rozbieracie czy jednak nie?
Nasz mały dziś jest w samej pieluszce i przykryty pieluszką tetrową ale mamy dziś wyjątkowy piekarnik w mieszkaniu. A wcześniej to w samym bodziaku z krótkim rękawem. A w nocy jak ubieracie?
 
Nasz mały dziś jest w samej pieluszce i przykryty pieluszką tetrową ale mamy dziś wyjątkowy piekarnik w mieszkaniu. A wcześniej to w samym bodziaku z krótkim rękawem. A w nocy jak ubieracie?
Moja mała w nocy same body miała ale mieliśmy taką parówę w sypialni, że się udychać nie dało... budziła się co chwilę i chyba spragniona była bo doczytałam gdzieś czy przy upałach i karmieniu można dziecku wodę podawać - podałam i piła jak nie wiem. Jednak co pół nocy mi nie spała to nie spała, teraz śpi już prawie 4tą godzinę a mi zaczyna mleko lecieć 🙈🙈🙈

U mnie też maleńka najchętniej spala by przy mnie, do tego jeszcze z piersią w buźce 🙈

Co do upławów to też już raczej żółte mam, krew sporadycznie się pokazuje, także zastanawiam się nad przejściem już na zwykle wkładki a nie mamma 😊 w środę mamy wizytę patronazową więc zobaczymy co Pani dr powie 😊
 
reklama
Do góry