reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny, czy od podczas upałów dopajacie Maluszka wodą? Nie karmię piersią, ale odciągam swój pokarm i podaje Małej z butelki. Czasem płacze, że głodna, chociaż wiem, że zjadła solidną porcję . Czy może jej się po prostu chcieć pić? 1 lub 2 karmienia uzupełniamy jej mlekiem modyfikowanym. Mi położna powiedziała, że szczególnie przy sztucznym mleku można Maluchowi podawać przegotowana wodę do popicia, zwłaszcza podczas upałów. Co o tym myślicie?
 
Moja też preferuje spanie na piersi i chociaż anty smoczek byłam to malutka z nim zasypia i też wypluwa.

Ja od wczoraj daje też wodę a karmię piersią, mała w nocy co godzinę by na piersi wisiała A podejrzewam, że to wina temperatury bo jak jej nad ranem wodę podałam to pila jakby cały dzień nie jadła.
 
No moja Mała też najchętniej na rączkach. I z jedzeniem też czasem po 30min znowu chce i nie zasypia między posiłkami. A ubieram ją w rampers. Chyba, że wychodzimy na spacer to wtedy daje jej kocyk bambusowy. No ale generalnie cały czas sprawdzam nóżki, rączki itd.
Maluszkom trzeba sprawdzać kark. Rączki i nóżki przeważnie są zimne, ponieważ takie dzieci nie mają termoregulacji. Jeśli kark jest zimny należy dziecko przykryć, jeśli gorący lub spocony to odkryć a jak ciepły, normalny to znaczy że jest dziecku dobrze [emoji16]
 
Halooo girls :)
Jestem :), zniknęłam , bo jak przyszła położna to się okazało, że mi młody z wagi spadł prawie 200... no i zastoje w piersi...
Także musiałam popracować nad wagą i laktacją... było ciężko ;), ale dałam radę :). Młody przybrał już 400 i ma prawie wagę urodzeniową... on jest taki malenki 😱. Moje dziewczynki były dużo większe.
Przeczytałam i mam nadzieję, że zapamiętalam i kazdemu odpiszę ;).
@prusaczek gratulacje. Cieszę się, że mogłam pomóc.
@szwabens rozearcie przeważnie robi się jak następuje poród :). A jak Ty się czujesz? Bo termin masz na jutro.
@Emxka polecam chicco ❤. Ta mobilna kolyska jest super
@Nerwicówka35 malutka sliczniutka i już taka duża.
U mnie też krawienie ustaiło,, ale mam wkładki bo pojawia się i znika kilka tyg jeszcze tak może być. Klucia to prawdopofibnie obkurczająca się macica . Gruczoły u malutkiej po jakims miesiacu wroca do normy. Niestety to hormony. A na łuszczaca skórę , linomag z rózową zakretką ...

Jeśli chodzi o karmienie to ja karmię co 2-3 h, przez ok 20 minut. Jak robi z sutka smoka to zabieram ;), ale przeważnie pięknie i intensywnie je :). Z drugiego odciągam i jeśli widzę, że jeszcze głodny to butle daję tak jak położna mówiła. I nie dopajam.. dostaje tylko pierś.
Mój jest malutki i przeważnie body i pajac . U nas w niedziele był skwar to był w body z krótkim i skarpetkach.
 
U mnie picia jest 5 minut, a potem zaczyna przysypiać. Jak odkładam to się budzi i je rączki,no i placz. Ostatnio dostała sporą butelkę, a kilka minut później już i tak jadła rączki... patrząc na nią mam wrażenie że ciągle jest glodna i ja już nie wiem. Przy starszej miałam mleka na styk, ani wyplywania mleka ani obrzmialych piersi, a karmilam rok, teraz chyba podobnie wiec nie wiem czy sie najada, a tez na początku mocno z wagi spadla. W tym tygodniu idziemy znowu sie ważyć to sie dowiem.
Smoczka nie lubi,muszę chyba jakiś inny kupić
 
Hejka :) a jak u Was z pozycjami do leżenia dla Malucha? U mnie głównie na boku, przekładam Malutką na boczek, szczególnie po jedzeniu i tak sobie zasypia. Kiedy nie śpi leży na pleckach. Od wczoraj zaczęłam ją też układać na brzuszku, ale to raczej takie 10 minutowe sesje. Za to sprawdza się opinia, że ukladanie na brzuszku ułatwią motorykę jelit :)
Jak dbacie o higienę pupy? Ja podmywam za każdym razem czystą wodą i wacikiem, ale patrzę, że wokół odbytu robią się zaczerwienienia :/ smaruje bepanthenem, ale nie wiem czy to dobrze, bo odparzeń nie ma...
 
Ja moją układam po jedzeniu na boku ale ona tak nie lubi i się przekręca na plecki. Tak więc siedzę i patrzę czy nic z buzi nie leci.
U nas pupa już była odparzona i czytałam o kremach pod pieluszkę ale nic się nie dowiedziałam. Pomogło wietrzenie i kremowanie bambino ochronny/kojący (albo samo przeszło ?)

Hejka :) a jak u Was z pozycjami do leżenia dla Malucha? U mnie głównie na boku, przekładam Malutką na boczek, szczególnie po jedzeniu i tak sobie zasypia. Kiedy nie śpi leży na pleckach. Od wczoraj zaczęłam ją też układać na brzuszku, ale to raczej takie 10 minutowe sesje. Za to sprawdza się opinia, że ukladanie na brzuszku ułatwią motorykę jelit :)
Jak dbacie o higienę pupy? Ja podmywam za każdym razem czystą wodą i wacikiem, ale patrzę, że wokół odbytu robią się zaczerwienienia :/ smaruje bepanthenem, ale nie wiem czy to dobrze, bo odparzeń nie ma...
Bepanthen podobno super na skórę czyli pewnie na całą skórę jest dobry :-)

Jestem zaskoczona ilością wiedzy jaką trzeba pochłonąć przy takim maluchu. Wcale nie prawda że tylko potrzebują jeść, mieć sucho i spać. Toż to doktorat można zrobić z kremów, plamek na skórze, dlaczego nie chce spać itp.
o_O
 
Hejka :) a jak u Was z pozycjami do leżenia dla Malucha? U mnie głównie na boku, przekładam Malutką na boczek, szczególnie po jedzeniu i tak sobie zasypia. Kiedy nie śpi leży na pleckach. Od wczoraj zaczęłam ją też układać na brzuszku, ale to raczej takie 10 minutowe sesje. Za to sprawdza się opinia, że ukladanie na brzuszku ułatwią motorykę jelit :)
Jak dbacie o higienę pupy? Ja podmywam za każdym razem czystą wodą i wacikiem, ale patrzę, że wokół odbytu robią się zaczerwienienia :/ smaruje bepanthenem, ale nie wiem czy to dobrze, bo odparzeń nie ma...
U nas też po jedzeniu lewy, prawy . Na wznak jak nie śpi. Słońce na czerwoną pupę polecam ten różowy lub zielony linomag tylko tym smaruję. Moja połozna powiedziała, ze bepahnten dla starszych dzieci. A w tym rózowym jest wit ai e i ona fajnie łagodzi zaczerwienienia. Też przemywam wacikami i ciepła wodą jak kupa ;) jak nie to chusteczki.
 
reklama
U mnie picia jest 5 minut, a potem zaczyna przysypiać. Jak odkładam to się budzi i je rączki,no i placz. Ostatnio dostała sporą butelkę, a kilka minut później już i tak jadła rączki... patrząc na nią mam wrażenie że ciągle jest glodna i ja już nie wiem. Przy starszej miałam mleka na styk, ani wyplywania mleka ani obrzmialych piersi, a karmilam rok, teraz chyba podobnie wiec nie wiem czy sie najada, a tez na początku mocno z wagi spadla. W tym tygodniu idziemy znowu sie ważyć to sie dowiem.
Smoczka nie lubi,muszę chyba jakiś inny kupić
Lil ja wczoraj chyba miałam gorszy dzień, bo rano sciagnęłam 80ml, a potem wydawalo mi się, że nic nie ma ... kupiłam femalt na laktache i wypiłam wczoraj dwa i dziś ok ;). Moj jak mi tak spadł z wagi to zakupiłam wage i waże go rano :), dziś ma wage urodzeniową 3200 i jestem happy.
A jak Twoja malutja po butli jadła łapki to powinnien smok pomóc bo znaczy, że ma silny oddruch ssania. Może sprobuj smoczka bibs one są polecane.
 
Do góry