reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Rumianek jej dałam jeden dzień, koper muszę kupić i zobaczymy - może zadziała 😫

A co z Waszą dietą? Jecie wszystko?

Nie jem cebuli, czosnku, surowego mięsa i ryb, nie pije napojów gazowanych, no i staram się nie jeść smażonych i ciężkostrawnych. Słodycze też ograniczyłam, ale to głównie dlatego, że boję się zaparć po czekoladzie i chcę zrzucić szybko zbędne kilogramy, a słodycze to jednak puste kalorie. Poza tym jem wszystko, ale zdrowo :)
 
reklama
Nie jem cebuli, czosnku, surowego mięsa i ryb, nie pije napojów gazowanych, no i staram się nie jeść smażonych i ciężkostrawnych. Słodycze też ograniczyłam, ale to głównie dlatego, że boję się zaparć po czekoladzie i chcę zrzucić szybko zbędne kilogramy, a słodycze to jednak puste kalorie. Poza tym jem wszystko, ale zdrowo :)
Ja ogólnie całą ciążę jadłam zdrowo, więc i teraz nie zamierzam przesadzać ale się trochę boję. W ciąży nagminnie grejpfruta jadłam A teraz mam strach, koktajle owocowe codziennie były a teraz boję się że małą coś uczuli 😫
 
Jak było u was które karmicie piersią ? Myk i dziecko przystawione i ładnie ssie ? Od początku ? Ja się zebrałam w sobie, ćwiczymy z małą 5 dzień karmienie z doradcą laktacyjnym on line. Ciężka praca bo źle to robiłam od początku :(:(a już mam dość laktatora i karmienia odciagnietym i całej sterylizacji non stop.
 
Ja karmię piersią, odciągam laktator em i dokarmiam mlekiem modyfikowanym więc totalny mix. Do tej pory karmiłam na siedząco ale zaczęłam też na leżąco i w naszym
 
Jak było u was które karmicie piersią ? Myk i dziecko przystawione i ładnie ssie ? Od początku ? Ja się zebrałam w sobie, ćwiczymy z małą 5 dzień karmienie z doradcą laktacyjnym on line. Ciężka praca bo źle to robiłam od początku :(:(a już mam dość laktatora i karmienia odciagnietym i całej sterylizacji non stop.
Ja w szpitalu źle przystawiałam od początku i mi położna pokazywała jak robić to poprawnie, brodawki miałam do krwi poranione ale smarowałam maltanem i przystawiałam. Nie odciągałam pokarmu bo bałam się, że się do butli przyzwyczai. Trochę bólu było jeszcze przez parę dni ale na ten moment już jest super 😊😊😊.
 
Mam w sypialni fotel do karmienia, troszkę na niego wydałam żeby był wygodny ale praktycznie małą to w nim karmię cały czas bo mi najwygodniej 😊.
 
Jak było u was które karmicie piersią ? Myk i dziecko przystawione i ładnie ssie ? Od początku ? Ja się zebrałam w sobie, ćwiczymy z małą 5 dzień karmienie z doradcą laktacyjnym on line. Ciężka praca bo źle to robiłam od początku :(:(a już mam dość laktatora i karmienia odciagnietym i całej sterylizacji non stop.
A masz jakiegoś fajnego doradcę? Jaki jest koszt takich porad?
Ja mam cały czas wrażenie, że mam za mało pokarmu. W jednej piersi szczególnie malo, mala niby pije, ale laktator ściąga może z 20ml... Z drugiej jest ok i nie wiem co z tym zrobić
 
Hejka :) a jak u Was z pozycjami do leżenia dla Malucha? U mnie głównie na boku, przekładam Malutką na boczek, szczególnie po jedzeniu i tak sobie zasypia. Kiedy nie śpi leży na pleckach. Od wczoraj zaczęłam ją też układać na brzuszku, ale to raczej takie 10 minutowe sesje. Za to sprawdza się opinia, że ukladanie na brzuszku ułatwią motorykę jelit :)
Jak dbacie o higienę pupy? Ja podmywam za każdym razem czystą wodą i wacikiem, ale patrzę, że wokół odbytu robią się zaczerwienienia :/ smaruje bepanthenem, ale nie wiem czy to dobrze, bo odparzeń nie ma...
Na noc tylko i wyłącznie na plecach z główka odchylona na bok. Jeśli się coś ulewa, wtedy wylatuje sobie swobodnie. Uważajcie z pozycjami na boku, mojej koleżance synek przekręcił się na brzuch i o mało nie udusił. Natomiast u nas w pozycji bocznej zawył monitor, bo synek przytknął sobie buzię i nos rączka... Najnowsze rekomendacje są właśnie takie ze najbezpieczniej jedy kłaść dziecko na plecach.
 
reklama
A masz jakiegoś fajnego doradcę? Jaki jest koszt takich porad?
Ja mam cały czas wrażenie, że mam za mało pokarmu. W jednej piersi szczególnie malo, mala niby pije, ale laktator ściąga może z 20ml... Z drugiej jest ok i nie wiem co z tym zrobić
Znalazłam przez internet i
 
Do góry