reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Witajcie.
@Nerwicówka35 kochana cosik mi się zdaje, że babyblues Cię dopadł. Myślę, że jeszcze kilka dni i Ci minie :). A wiesz co by było fajne. Jak mąż z pracy wróci idź na spacer sama :). Jeśli chodzi o ilość mleka to mój na cycu i nie wiem ile zjada. Ale mam zawsze 2 porcje odciagniętegi ok 110 ml i on zjada max 90. Dziś go ważyłam i ma 3500, a dziś co 1.5 go karmię ;). A mój połóg ok ;), nie lubię tego stanu już bym chciała byc bez wkładek ;), ale niestety jeszcze kilka chwił, a potem zaraz @ ;).... haha to jest masakra , bo u mnie mimo karmienia @ przyszła 2 tyg po połogu 😱
@Lil12 nie martw się, że z jednej tylko 20 ml, staraj się ją najpierw wymasowac potem laktator no i staraj się też przystawiać ja do tej piersi laktacja ruszy :).
@Emxka ja lubię pozycję karmienia spod pachy ;), ale głównie karmię na siedząco. Dziś rano na leżąco i też było ok. Kurde jak piszesz ile ma zjeśc dzieckl po 12 dobie to sie boję, że moj tyle nie zjada..ale przybiera na wadze, waże go co 2 dni :), żeby nie wariować.
@MK_Piotrowiak dajesz dicoflor? A można takim maluszkom? Wiem, że espumiasan owszem bo to pomaga na jelita :). Suoer, że masz fotel do karmienia ja też na dniach muszę zakupić, bo komodę sprzedałam i mam miejsce ;).
@paulinak93 takie maluchy głównie śpią w dzień i noc.. koło miesiąca dopiero już jakies zabawianie, ale na poczatek kontrasty. Mój jak nie śpi to zawieszam mu muslinową pieluszkę w czarne jaskólki i patrzy na nia dobre 15 mjnut ;)

Piszecie o krosteczkach to jest po prostu tradzik niemowlecy... mija po 2 tyg..
Ja mojego kładę po karmieniu na boczku prawym, potem lewy, plecki jsk jest aktywny i nie jadł i na spacerze. No i brzuszek, żeby ćwiczyć mieśnie plecków
 
Hej mamuśki :) słuchajcie czy Wasze maluchy mają jakieś problemy skórne? Moja córcia od początku miała dosłownie 5 tzw. Prosaków, ale nimi się nie martwię. Natomiast od jakiegoś czasu na buzi zaczęły się pojawiać drobne grudki (różowe z białawym środkiem). Są naprawdę malutkie, widać je bardziej jak Mała się denerwuje i robi się czerwona. Jak myślicie co to jest? Dziwne, że grudki są wyłącznie na twarzy 🤔
 
Hej mamuśki :) słuchajcie czy Wasze maluchy mają jakieś problemy skórne? Moja córcia od początku miała dosłownie 5 tzw. Prosaków, ale nimi się nie martwię. Natomiast od jakiegoś czasu na buzi zaczęły się pojawiać drobne grudki (różowe z białawym środkiem). Są naprawdę malutkie, widać je bardziej jak Mała się denerwuje i robi się czerwona. Jak myślicie co to jest? Dziwne, że grudki są wyłącznie na twarzy 🤔
Hej. To jest właśnie trądzik niemowlęcy.. czasem pojawia się tydzień po porodzie czasem później , u nas tez zaczyna wychodzić. Nic sie z tym nie robi choc można octaniseptem przemywać, ale utrzymuje sie do 2 tyg.
 
@sariska z tymi 120 ml tak mi powiedziano w szpitalu ale podobno po pewnym czasie dziecko samo sobie zaczyna regulować ile potrzebuje. U mnie mały też nie zjada 120 ml tylko ok 90 a jak z piersi karmię ciężko stwierdzić poprostu trzymam małego aż sam puści i po 2 tygodniach bardzo ładnie przybrał na wadze więc chyba tyle mu wystarcza
W szpitalu w którym rodziłam panie od laktacji były bardzo pomocne ale też cały czas mam wrażenie że tego pokarmu mam za mało bo jak ściągam laktatorem to tak wychodzi ok 90 czasem 110 ml jak mam dobry dzień więc dostaje jeszcze mm
Piłam **********, c herbatkę na laktacje co jeszcze można zrobić?
 
Podobno najlepsze efekty daje częste przystawianie i pozytywne nastawienie bo mleko pochodzi z głowy czy jakoś tak :-) czytałam o tym bo też mam mało pokarmu ale z racji tego że nie karmiłam mieszanie nawet z przewagą mm. Teraz próbuje to nadrobić bo laktacja się normuje podobno tylko przez pierwszych 6 tygodni mamy na to wpływ. Ja przystawiam co 3 godziny a jak nie chce to laktatorem, im częściej tym więcej się powinno produkować. Pół internetu już chyba przeczytałam 🤭Podobno efekty będzie widać po kilku dniach także jak coś to się pochwalę :-)
 
Hej mamuśki :) słuchajcie czy Wasze maluchy mają jakieś problemy skórne? Moja córcia od początku miała dosłownie 5 tzw. Prosaków, ale nimi się nie martwię. Natomiast od jakiegoś czasu na buzi zaczęły się pojawiać drobne grudki (różowe z białawym środkiem). Są naprawdę malutkie, widać je bardziej jak Mała się denerwuje i robi się czerwona. Jak myślicie co to jest? Dziwne, że grudki są wyłącznie na twarzy 🤔
u nas to samo trądzik ja przemywam woda za każdym razem jak przewijam małego i jak mu się uleje buzia musi być czysta i sucha i na noc smaruje kremem z cynkiem np sudocrem i już jest coraz lepiej
 
ja mojemu mówię to samo jak się rozciąga ze jak wyjdzie to będzie mógł się rozciągać do woli.


Miałam dziś okropny sen ze mały się urodził i ciagle przez przypadek robiłam mu krzywdę.. ze wpadł do basenu i nie mogłam go znaleść albo uderzyłam główka w futryne.. tragedia

@Emxka pomocz nogi w chłodnej wodzie i odpoczywaj z nogami w gorze, mi tylko to pomaga a czasami i tak są tak spuchnięte ze wyglądają jak bym ważyła 300 kg
Ja miałam podobnie. Depresji e przed porodem. A mały strasznie się wiercil
 
reklama
O kurcze ale ten czas leci, jutro mojemu maluszkowi stuknie 5 tygodni.
Ale szczerze mowiac nie spodziewalam sie ze bedzie tak ciezko. Mimo, ze czytatajac internet to moj synek jest aniolkiem w porownaniu z kolkujacymi dziecmi. Z laktacja nie ma problemu, tylko dwa pierwsze dni mialam stracha, ze nic nie leci, ale rozkrecila sie na dobre i maly przytyl przez miesiac ponad 1kg (masa urodzeniowa 2810g). W nocy spi niezle, bo zje i spi dalej bez marudzenia, moze tylko przez ta sennosc je dosc malo i budzi sie czesciej niz bym chciala, ale to jest nic. Za to w dzien jest masakra. Jak nie spi - a w dzien praktycznie nie spi - to jak nie je i nie wisi na ramieniu (jak do odbijania) to placze. Nie wiem o co chdzi - nie znosi lezec, rowniez w naszych ramionach. Najgorzej jak rozmawiam z innymi to dochodze do wniosku ze co jest nie tak, bo przeciez inne dzieci w rodzienie nie plakaly. Czy dzieciaczek ktorej z was tez tak placze jak ma lezec?
 
Do góry