reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

1
O kurcze ale ten czas leci, jutro mojemu maluszkowi stuknie 5 tygodni.
Ale szczerze mowiac nie spodziewalam sie ze bedzie tak ciezko. Mimo, ze czytatajac internet to moj synek jest aniolkiem w porownaniu z kolkujacymi dziecmi. Z laktacja nie ma problemu, tylko dwa pierwsze dni mialam stracha, ze nic nie leci, ale rozkrecila sie na dobre i maly przytyl przez miesiac ponad 1kg (masa urodzeniowa 2810g). W nocy spi niezle, bo zje i spi dalej bez marudzenia, moze tylko przez ta sennosc je dosc malo i budzi sie czesciej niz bym chciala, ale to jest nic. Za to w dzien jest masakra. Jak nie spi - a w dzien praktycznie nie spi - to jak nie je i nie wisi na ramieniu (jak do odbijania) to placze. Nie wiem o co chdzi - nie znosi lezec, rowniez w naszych ramionach. Najgorzej jak rozmawiam z innymi to dochodze do wniosku ze co jest nie tak, bo przeciez inne dzieci w rodzienie nie plakaly. Czy dzieciaczek ktorej z was tez tak placze jak ma lezec?
Moj maly ma 6 tygodni. Miałam w rodzinie dzieci i wśród znajomych, ale wydaje mi sie ze u mnie jest najgorzej. W nocy śpi ale dzień to ciągła walka. Płacze i nic nie pomaga, nie wiadomo co mu jest, to jakby zwykły płacz z marudzenia. Przewijanie płacz, każda kąpiel pisk. Najgorzej jest przy kimś jak nie potrafię uspokoić własnego dziecka. Nie wiem kiedy to minie... Czuję się sfrustrowana.
 
reklama
U nas kupa raz na 1-3 dni.

Mamy podobny problem z łapczywym ssaniem, byliśmy u pediatry i po obserwacji jak karmię i kontroli wagi Jeremiego (mam dużo pokarmu a Mały bardzo szybko przybiera) podpowiedziała, że problemem jest pewnie zbyt szybki wypływ mleka, zalecenia: odciągać ręcznie 5 ml przed karmieniem (nie więcej, zeby nie stymulować większej laktacji) karmić 2 razy z jednej piersi pod rząd. Stosuję od wczoraj i nie wiem jeszcze czy naprawdę to działa czy sobie wmawiam, ale wydaje mi się że jest lepiej.
To ja może też tak spróbuję, bo u mnie jest ewidentnie ten sam problem, łapczywie je a na początku mleko leje się strumieniami, później już jest spokój i może jeść nawet na leżąco
 
Dziewczyny staramy się o dzidziusia po poronieniu minęło 5 miesiący, zbliżenia były prawie co dziennie albo co drugi dzień w tym cyklu niestety nie pomogły mi testu owulacyjne były jakieś wadliwe bo cały czas mrugala buzka (cyfrowy test) więc nawet nie wiem kiedy była owulacja. Za 2 dni powinnam mieć okres i mam kilka pytań, dzisija oczyszcie z rana zrobilan test i wyszedł negatywny, czy wy miałyście tak że robiłyście przed spodziewana miesiączką był negatywny a później pozytywny? Druga sprawa mam takie kłucia w podbrzuszu no i ból jak na miesiączkę ale to tak czasami, bardziej to takie kłucia, piersi mnie nie bolą, zawsze na miesiączkę wychodizmy mi krosty miałam ból piersi a teraz nic.... Tak się boję że to jednak ta @.... Miałyście kiedyś kłucia brzucha bez bólu piersi???
A i jeszcze mam taki wzdęty ten brzuch j
 
Hej dziewczynki. Przeczytałam i dziewczynki dzieciaczki potrzebuja bliskosci, ale nie na tyle by 24 h lub cały dzien wisiec na mamie . Jak Wam płaczą w ciagi dnia probowałyście właczyć suszarkę? Ona naprawdę uspokaja dzieci. I włączyć na 10- 15 minut. Jeśli placze przy przebieraniu lub kapieli jest za zimno.. nagrzejcie pomieszczenie w ktotym jest kąpane i przebierane.
Mój skonczył 3 tyg aferki też kręci ;) ale zapodaję suszarkę i sie uspokaja. W cisgu dnia rzadko na rękach , jedynie jak jemy to są raczki. Jak nie je to łóżeczko lub chicco zawieszam mu pieluszkę białs z czarnumi jaskołkami i lezy 15- 20 minut i gada, macha łapkami nózkami i też przez to się przekręca. Przybrał od najniższej wagi już prawie 800 gram i waży ponad 3600 :).
Spróbujcie i dajcie znać czy działa...
Bo szumiś szumisiem ;) też mam, ale suszarka to jest to :).
 
Mogę spytać na co szczepicie dzieciaczki i czy na 1 wizycie czy jakoś dzielicie?
Moje dziecko niestety chwilę polezy i placze, najlepiej na rekach przewieszone przez ramię. W wózku lub łóżeczku to aż się zanosi...
 
i jak, udało się? Bo u nas tak :) mały je spokojnie i długo. Nie tez juz problemów z brzuszkiem jak wcześniej.
Raz się udaje a raz nie, musiałabym odciągać więcej mleka chyba ale boję się żeby nie mieć nawału później... Za to wyjmuje jej cyca z buzi co kilka sekund i też troszkę pomogło teraz, ogólnie jest troszkę lepiej niż ostatnio 🙂
 
Mogę spytać na co szczepicie dzieciaczki i czy na 1 wizycie czy jakoś dzielicie?
Moje dziecko niestety chwilę polezy i placze, najlepiej na rekach przewieszone przez ramię. W wózku lub łóżeczku to aż się zanosi...
Ja będę szczepić tylko obowiązkowe i te darmowe i wszystko za jednym razem, po 6 tygodniu mają dzwonić do mnie z przychodni. Boję się jak nie wiem tych szczepień ale co zrobić..
 
reklama
... No i stało się...odparzenie 😩 😩 😩 nie wiem dlaczego. Mojej córci podmywalam pupę przy każdej zmianie pieluszki. Czysta woda+wacik. Smarowałam co drugą, trzecia zmianę linomagiem, bo podobno za dużo też nie dobrze. Pieluszki pampers premium care, czyli podrażniać nie powinny. Dodam, że Mała nigdy nie miała pieluszki dłużej niż 2h (podczas spania) więc nie chodzi o to, że leżała długo w brudnej... Smaruje póki co bepanthenem i linomagiem na zmianę, bo nie wiem co lepsze, mam też w domu sudocrem, ale jeszcze nie używałam, bo na różne opinie. A może Wy macie coś sprawdzonego? Stosujecie w ogóle jakieś zasypki np. Pod pachy i między jakieś fałdki na ciałku malucha?
 
Do góry