reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
No ja tez jestem za. Zaskoczyla mnie tylko ilość, że na jednej wizycie mialyby byc podane 6w1, pneumo i rota. A nie wiem czy w dobie koronawirusa i obostrzen w przychodni pozwolą mi przychodzić co tydzień. No i nie wiem czy takie chodzenie, tyle razy do przychodni jest bezpieczne...
wiesz jak dla mnie 3 szczepionki naraz to bardzo dużo. Chyba lepiej zrobic ten odstęp 2 tyg, zwłaszcza, ze to są takie maluszki ... juz 6 w 1 bardzo obciaża. Dopytaj dokladnie czy to nieza dużo.

Ja przed szczepieniem muszę zrobić młodemu bilrubinę , bo dość długo miał żóltaczkę... więc ja na bank będę opóžniała szczepionki... przy dziewczynkach też opożniałam tak dlugo jak się tylko dało. I nie neguje podawania takim maluchom, ale uwazam, ze im wieksze dzieciatko tym silniejsze :).
 
Ostatnia edycja:
Hej mamy, czy któraś z Was przechodziła tzw kryzys laktacyjny? Bo chyba właśnie go mam... Od 3 dni czuje ze mam mało mleka, piersi są miękkie, mała co 30 min chce jeść bo się nie najada i wrzeszczy a ja już ryczę bo nie mam sił 😔 próbowałam dać jej mm i raz zje troszkę a raz wypluwa smoka, obawiam się że jak tak dalej będzie to przejdę całkowicie na mm i strasznie mi tego żal bo tyle walczyłam o pokarm w szpitalu 😔
 
Hej mamy, czy któraś z Was przechodziła tzw kryzys laktacyjny? Bo chyba właśnie go mam... Od 3 dni czuje ze mam mało mleka, piersi są miękkie, mała co 30 min chce jeść bo się nie najada i wrzeszczy a ja już ryczę bo nie mam sił 😔 próbowałam dać jej mm i raz zje troszkę a raz wypluwa smoka, obawiam się że jak tak dalej będzie to przejdę całkowicie na mm i strasznie mi tego żal bo tyle walczyłam o pokarm w szpitalu 😔
Skoro tak często przystawiasz to nie wiem dlaczego by miało nie być pokarmu.
Ja miałam problem z karmieniem od początku ale teraz daje mm tylko 1-2 dziennie a resztę naturalnie. Także też jak będziesz dokarmiać skoro jest głodne to nie wszystko stracone. Ja daję butelkę jak mała się denerwuje bo wtedy nie ma opcji żeby złapała cyca. Ona się denerwuje i ja się denerwuje i zamknięte koło.
Kryzys pewnie niedługo minie 👍
 
Dziewczyny pomocy... Nie wiem co robić. Moja córeczka dokładnie jutro kończy pierwszy miesiąc życia. Karmię ją odciagnietym mlekiem i 1-2razy dziennie mm. Problem jest taki, że Mała ciągle jest głodna, je już praktycznie co godzinę, albo dwie. W sumie zjada ponad 800ml pokarmu na dobę. Do tego nie chce spać, po jedzeniu leży i macha łapkami, czasem stęka, pręży się, albo marudzi. Nie wiem o co chodzi. Czy to brzuszek? Nie wiem co robić. Niemowlak chyba powinien spać dłużej...
 
Dziewczyny pomocy... Nie wiem co robić. Moja córeczka dokładnie jutro kończy pierwszy miesiąc życia. Karmię ją odciagnietym mlekiem i 1-2razy dziennie mm. Problem jest taki, że Mała ciągle jest głodna, je już praktycznie co godzinę, albo dwie. W sumie zjada ponad 800ml pokarmu na dobę. Do tego nie chce spać, po jedzeniu leży i macha łapkami, czasem stęka, pręży się, albo marudzi. Nie wiem o co chodzi. Czy to brzuszek? Nie wiem co robić. Niemowlak chyba powinien spać dłużej...
W jakieś książce przeczytałam, ze niemowlę nie wie co powinno ;)
 
Wczoraj moja mała miała szczepienie . Kolejne we wrześniu. Co za emocje, płacz był nawet Ja nie wytrzymałam i zaczęłam płakać jak słyszałam jak ona płacze. Była bardzo dzielna w dzień popłakala trochę ale nie aż tak mocno . Dużo spała w sumie na jedzenie wyjątkowo ja ją budziłam. Humorek nawet jej potem dopisywal bo się uśmiechała ale taka senna bardzo. Co za przeżycie nie sądziłam że nawet ja się popłacze tam. Na kolejne pójdzie z nami tatuś bo nie mógł teraz bo w pracy był to chyba z wrażenia pójdę na korytarz bo pewnie znowu będę płakać. Faceci bardziej twardzi są to inaczej pewnie to przeżyje. Tak to z Małą ok zbadana. Waży 3775 g :) Pani doktor mówi ze na miesiąc dzieci przybierają 700 g a ona przybrała w sumie kilo :) więc więcej. Ładnie przybiera to dobrze. Uśmiecha się co chwilę. Jeszcze ma zoltaczke trochę no i trądzik niemowlęcy dostała ale to duzo dzieci ma z tego co wiem. Tak to wszystko jest ok . 😁😁😁
 
Wczoraj moja mała miała szczepienie . Kolejne we wrześniu. Co za emocje, płacz był nawet Ja nie wytrzymałam i zaczęłam płakać jak słyszałam jak ona płacze. Była bardzo dzielna w dzień popłakala trochę ale nie aż tak mocno . Dużo spała w sumie na jedzenie wyjątkowo ja ją budziłam. Humorek nawet jej potem dopisywal bo się uśmiechała ale taka senna bardzo. Co za przeżycie nie sądziłam że nawet ja się popłacze tam. Na kolejne pójdzie z nami tatuś bo nie mógł teraz bo w pracy był to chyba z wrażenia pójdę na korytarz bo pewnie znowu będę płakać. Faceci bardziej twardzi są to inaczej pewnie to przeżyje. Tak to z Małą ok zbadana. Waży 3775 g :) Pani doktor mówi ze na miesiąc dzieci przybierają 700 g a ona przybrała w sumie kilo :) więc więcej. Ładnie przybiera to dobrze. Uśmiecha się co chwilę. Jeszcze ma zoltaczke trochę no i trądzik niemowlęcy dostała ale to duzo dzieci ma z tego co wiem. Tak to wszystko jest ok . 😁😁😁
A na co szczepilas i ile dokładnie ma Twoja corka? Ja jutro, a w zasadzie juz dzisiaj ide i już sie stresuje.
A jaką wage urodzeniowa miala? Moja tez taka kruszyna dlatego dopytuje...
 
A na co szczepilas i ile dokładnie ma Twoja corka? Ja jutro, a w zasadzie juz dzisiaj ide i już sie stresuje.
A jaką wage urodzeniowa miala? Moja tez taka kruszyna dlatego dopytuje...
2980 waga urodzeniowa ;) mała ma miesiąc i 17 dni .szczepiona była na pneumokoki, wzw B , hib i na coś jeszcze tam w sumie na 4 rzeczy miała szczepienie :)
 
reklama
2980 waga urodzeniowa ;) mała ma miesiąc i 17 dni .szczepiona była na pneumokoki, wzw B , hib i na coś jeszcze tam w sumie na 4 rzeczy miała szczepienie :)
A to Ty dzien przede mną urodzilas... Ja chcę jeszcze rotawirusy, ale to doustna. Boję się tych szczepień :(
Moja słabo przybiera wiec martwie sie dodatkowo, bo w wieku 6 tygodni miala 3600, waga urodzeniowa 3330, a przy wyjściu ze szpitala 3030... Zobaczymy co będzie teraz ...
 
Do góry