reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Tak chodziło o 6 godz łącznie. Mamy też zalecone noszenie w odpowiedni sposób to też podobno fajnie rozwija bioderka i noszenie w chustach/nosidełkach. Ogólnie trafiliśmy na fajnego lekarza poszliśmy z pępkiem a zostałam poinstruowana jak nosić przewracać na brzuszek co ewentulnie robić jakby kołki się pojawiły
Zaraz wyślę męża po linomag, my używamy żelu do mycia linomag i jak narazie się sprawdza więc mam nadzieję że krem też będzie ok, a używasz go też do pupy czy tylko na ciałko?
używam też do pupki :) i całe ciało. No to super z tym lelarzem :). Ja muszę jeszxze znależć miejsce gdzie robią usg bioderek.
 
reklama
Ja robiłam w mojej poradni, ale prywatnie. W szpitalu tez robili odpłatnie... Terminy takie do dwóch tygodni, ale umawialam sie od razu po porodzie.
O widzisz. Ja wiem, że odpłatnie, ale nie sadziłam, że terminy takie odległe :/. Miałam dziś to zrobić i zapomniałam ehhh
 
Ja miałam polecone jedno miejsce ale tam tylko na NFZ i powinnam umawiać małego zaraz po urodzeniu żeby się dostać ale tego nie zrobiłam [emoji58] i dopiero w 3 miejscu udało mi się umówić tak żeby mieścił się w granicach 6-8 tygodni życia tak jak miałam zalecone
 
Ja mialam zalecenie szybko zrobić z powodu miednicowego ułożonia.
Dziewczyny czy wasze dzieci też tak dużo poplakuja? Moja nie chce spać w dzień, zasypia tylko przy piersi i po odlozeniu od razu się budzi. Nie ważne czy odkladam ja do wozka czy łóżeczka. Jak cycus w buzi to ok, potem ewentualnie na rekach i tyle... potem jest placzliwa, bo zmęczona, juz się poddaje, bo nigdzie wyjsc nie mogę... No i jeszcze przy piersi od razu zasypia wiec nie dojada, a ja jej nie umiem budzić raz czy dwa mi wyjdzie i koniec. Poddaje aie...
 
Ja mialam zalecenie szybko zrobić z powodu miednicowego ułożonia.
Dziewczyny czy wasze dzieci też tak dużo poplakuja? Moja nie chce spać w dzień, zasypia tylko przy piersi i po odlozeniu od razu się budzi. Nie ważne czy odkladam ja do wozka czy łóżeczka. Jak cycus w buzi to ok, potem ewentualnie na rekach i tyle... potem jest placzliwa, bo zmęczona, juz się poddaje, bo nigdzie wyjsc nie mogę... No i jeszcze przy piersi od razu zasypia wiec nie dojada, a ja jej nie umiem budzić raz czy dwa mi wyjdzie i koniec. Poddaje aie...
Ja mam to samo z moją małą, w dzień karmie ja piersią co godzinę, zasypia przy niej więc nie dojada, jak ją odłożę to po 5 min się budzi ale grzecznie leży i po ok godzinie płacz bo chce jeść🙂 jak ją nakarmię o 21 to budzi się o 2 a później 5,7,9 i już co godzinę do wieczora 🙂 postaniwlam że raz dziennie będę jej dawać butle z mm żeby była oswojona w razie jak muszę wyjść, zjadła dzisiaj 120 ml, pomyślałam że pewnie faktycznie mało je z piersi ale nie... Po godzinie znowu płacz i do cyca 🙂 one chyba potrzebują naszej bliskości jakoś w nadmiarze 🙂 ja już się pogodziłam z tym, mma nadzieję że max do 3 miesiąca to potrwa 🙂
 
Ja właśnie caly czas się boję, że ona nie dojada... w czwartek idę do doradcy i zobaczę co mi powie. A zapomniałam napisać, ze my juz po szczepieniu, bylo duzo płaczu, ale dała radę.

@Nerwicówka35 a ile Ty teraz sciagasz mleka? Coraz więcej czy caly czas tak samo?
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie caly czas się boję, że ona nie dojada... w czwartek idę do doradcy i zobaczę co mi powie. A zapomniałam napisać, ze my juz po szczepieniu, bylo duzo płaczu, ale dała radę.

@Nerwicówka35 a ile Ty teraz sciagasz mleka? Coraz więcej czy caly czas tak samo?

Chyba się ustabilizowało, bo mimo picia femaltikera, ściągam tyle samo. W ciągu dnia ok 110-130ml, a po nocy 150-180ml. Odciągam się 6 razy/dobe, średnio co 4 h. Ale mojemu dziecku nie zawsze to wystarcza, a raczej nie zdąrzę sie odciągnąć a Mała już płacze, że głodna i wtedy wchodzi mm. A na noc z premedytacją dajemy jej mm, żeby trochę dłużej pospała
 
reklama
@Lil12 mam ten sam problem mały wisiałby tylko na cycku też się boję że nie dojada. We wtorek idę do położnej to go zważę i sprawdzę czy jest ok. Daj znać jak będziesz po wizycie u doradcy
 
Do góry