reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2020

Emxka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
@Mia12345 Dawid robił kupki co drugi dzień ale odkąd podaje mu biogaię wszystko się ustabilizowało robi jedną dziennie ale bardzo dużą kupę. Miałam też polecone że jeśli to nie pomoże to żeby podać czopek glicerynowy.
Moja mała czasami ma kolki, albo bardzo się pręży zazwyczaj na wieczór, bardziej nasilone ma jeśli przez kilka dni nie robi kupy... Dzisiaj już 6 dzień jak nie robi i widzę że pręży się do rana. Czy któryś z Waszych dzieciaczków też tak rzadko robi kupy? Lekarz mówi że to normalne i mam się nie przejmować, ale im dłużej to trwa tym większego mam stresa i tak

reklama

Lil12

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
U mnie jest odwrotny problem, kupa albo przynajmniej pierdniecie co chwile i już się wczoraj zastanawialam czy to normalne...
Wezidelko już mamy podciete tydzień temu. W przyszłym tygodniu mam jeszcze jednąwizytęu doradcy. Zobaczymy co powie...
Chociaż caly czas mam problem z tym, ze przysypia przy karmieniu po kilku minutach...

Nerwicówka35

Rozwiązania
0
Mamuśki, czy któraś ma problem z karmieniem swojego głodomora? Moja córcia, mimo, że karmię ją często to tak dorywa się do butli i ssie łapczywie, że praktycznie przy każdym karmieniu się krztusi :/ odwracam ją odrazu brzuszkiem w dół, kilka razy kaszlnie i już jest ok, wraca do jedzenia
Ja jednak panicznie boję się, że zachłyśnie się na poważnie :/ mam butelki ze smoczkiem antykolkowym, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Macie jakieś rady na to?

Mia12345

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
hejbbak ubieracie swoje maluszki przy 30 stopniach? Bo moja matka mnie wykonczy. ja bym ubrala na krotko a matka mowi ze dlugie body i spodnie. mowi tak sie zawsze ubieralo a ja jej mowie ze 40 lat temu to moze sobie tak ubieraliscie a teraz jest inaczej. Na dworzu takie maluszki mamy woza tu w DE np w samych bodziakach krotkich a ja wiecznir ide z moim maluszkiem na dlugo. Bo matka ze mna mieszka i na kazdym kroku mnie umoralnia. A wychowalam sama dwojke dzieci bo jej wczesniej tu nie bylo i corke rodzilam w lipcu i chodzila na krotko jak byly upaly. I w zyciu nie byla chora a ma 9 lat. Jedynie katarek. Albo ja jestem glupia albo ona jest juz stara i zrzedzi. I mysli ze mamy rok 1990
Samo body 🙂 skoro nam gorąco to dziecku też, a przy takich upałach to gotuję się ciepłej ubrane. A nawet jak jest chłodniej to lepiej jak zmrznoe
Przepraszam, ale nie pamiętam. Jeśli karmisz piersią, to wypij sobie rumianek, powinien pomóc :)
Ooo
Mamuśki, czy któraś ma problem z karmieniem swojego głodomora? Moja córcia, mimo, że karmię ją często to tak dorywa się do butli i ssie łapczywie, że praktycznie przy każdym karmieniu się krztusi :/ odwracam ją odrazu brzuszkiem w dół, kilka razy kaszlnie i już jest ok, wraca do jedzenia
Ja jednak panicznie boję się, że zachłyśnie się na poważnie :/ mam butelki ze smoczkiem antykolkowym, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Macie jakieś rady na to?
Przerabiałam to kilka tygodni temu i wiem jaki stres przezywasz... Ja próbowałam odciągać trochę pokarmu bo karmiłam piersią i wtedy karmiłam ale niewiele to pomagało, przy butli było to samo, miałam smoczek z 1 malutka dziurka i też się dławiła. To był koszmar, przeszło jej samo z siebie po jakiś 3 dniach. Nie wiem czemu tak się działo.

sariska

Rozwiązania
0
Ooo a to takim maluchom można już podawać czopki? Też mi to przeszło przez myśl ale bałam się, że jest za mała 🙃
wiesz co nam pediatra to zalecił bo córcia miała problem z kupkami. I jej to pomagało.. często nie zdążyły się rozpuścić, a kupka była w pieluszce :).

sariska

Rozwiązania
0
Halo
@Lil12 to trzymam kciuki by malutka nie zasypiała przy cycusiu. Wiesz co ja po 7 minutach zmieniam pierś, no mniej więcej po takim czasie odciągam ok 70 ml ... także myśle, że tyle i on zjada. Jak go daje do drugiej to trwa to krócej ;). A jeśli chodzi o kuoki to czasem i u nas po bączku jest kleks ;) i niczym się nie przejmuj z tą ilością podobno na piersi to też normalne.
@Nerwicówka35 kurczę albo kup smoka z mniejszą dziurką, albo polecam smoczka calmę medeli z niej mleko leci dopiero jak dziecko zassie i leci tak jak z piersi... choć jak pierwszy raz zobaczyłam tego smoczka do butelki to się za głowę złapałam taką ma dziurkę dużą, ale jak mówiłam mleko płynie jak dziecko zassie.
@karolinka1990 jeśli chodzi o ubranie to musisz patrzeć na rączki i nóżki.. bo nawet jeśli upał, a ma zimne rączki lub nożki to mu zimno.. termoregulacja u takich maluszków jest słabsza niż u nas dlatego mówi się o warstwie więcej. Także nie przegrzewam go ale zawsze sprawdzam rączki i nóżki.

Lil12

Rozwiązania
0
@sariska ja nie daję rady odciagac tak dużo jak Ty, w systeme 7 5 3 odciagam z obydwu piersi ok 120-130 ml. Mam mleka na styk, z poprzednim dzieckiem też tak mialam, a byla wyłącznie na piersi od 4 tygodnia, bo byla bezbutelkowa...
Z medela calma to jednak radzę uwazac, bo jest bardzo duzo opinii, ze właśnie na niej dzieci sie krztusza. Doradca pokazywala mi taka butelkę z canpola Link do: CANPOL BABIES HABERMAN BUTELKA ANTYKOLKOWA 260 ML SOWA (1/098) - Ceny i opinie - Ceneo.pl wyglądala na taką, z której trzeba sie postarać, żeby sie napic, ale nie wiem czy działa tez na krztuszenie, trzeba by poszukać.

Malamonka1894

Rozwiązania
0
Nie sprawdza się nóżek i rączek tylko kark !! I to właśnie chodzi o tą termoregulację. Poczytaj o tym dokładnie.. jeśli patrzysz na rączki i nóżki to prawdopodobnie przegrzewasz swoje dziecko..
Halo
@Lil12 to trzymam kciuki by malutka nie zasypiała przy cycusiu. Wiesz co ja po 7 minutach zmieniam pierś, no mniej więcej po takim czasie odciągam ok 70 ml ... także myśle, że tyle i on zjada. Jak go daje do drugiej to trwa to krócej ;). A jeśli chodzi o kuoki to czasem i u nas po bączku jest kleks ;) i niczym się nie przejmuj z tą ilością podobno na piersi to też normalne.
@Nerwicówka35 kurczę albo kup smoka z mniejszą dziurką, albo polecam smoczka calmę medeli z niej mleko leci dopiero jak dziecko zassie i leci tak jak z piersi... choć jak pierwszy raz zobaczyłam tego smoczka do butelki to się za głowę złapałam taką ma dziurkę dużą, ale jak mówiłam mleko płynie jak dziecko zassie.
@karolinka1990 jeśli chodzi o ubranie to musisz patrzeć na rączki i nóżki.. bo nawet jeśli upał, a ma zimne rączki lub nożki to mu zimno.. termoregulacja u takich maluszków jest słabsza niż u nas dlatego mówi się o warstwie więcej. Także nie przegrzewam go ale zawsze sprawdzam rączki i nóżki.

sariska

Rozwiązania
0
Nie sprawdza się nóżek i rączek tylko kark !! I to właśnie chodzi o tą termoregulację. Poczytaj o tym dokładnie.. jeśli patrzysz na rączki i nóżki to prawdopodobnie przegrzewasz swoje dziecko..
nie musisz z wykrzyknikami pisać 😂.
To moje 3 dziecko więc wiem co robię ... ;)

reklama

sariska

Rozwiązania
0
@sariska ja nie daję rady odciagac tak dużo jak Ty, w systeme 7 5 3 odciagam z obydwu piersi ok 120-130 ml. Mam mleka na styk, z poprzednim dzieckiem też tak mialam, a byla wyłącznie na piersi od 4 tygodnia, bo byla bezbutelkowa...
Z medela calma to jednak radzę uwazac, bo jest bardzo duzo opinii, ze właśnie na niej dzieci sie krztusza. Doradca pokazywala mi taka butelkę z canpola Link do: CANPOL BABIES HABERMAN BUTELKA ANTYKOLKOWA 260 ML SOWA (1/098) - Ceny i opinie - Ceneo.pl wyglądala na taką, z której trzeba sie postarać, żeby sie napic, ale nie wiem czy działa tez na krztuszenie, trzeba by poszukać.
mój na piersi , a butle dostaje czasem jak jestesmy poza domem i wiem, że nie bedę miała go gdzie nakarmić i na wieczór po kp żeby dłużej pospał. I raczej nie zdarzyło mi się by się krzytusił.. ale fakt mój je raczej spokojnie.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Czerwcowe i lipcowe mamy 2020 Śląsk Lipcowe mamy 2020 42
M czerwcowe mamy 2019 Przyszłe mamy 1
Ces Czerwcowe Mamy 2019 Czerwcowe mamy 2019 23273
ZUZA.80 Czerwcowe mamy 2018 - nasze wizyty Czerwcowe mamy 2018 34
DareToBe Czerwcowe mamy 2018 Czerwcowe mamy 2018 14147
Kum Czerwcowe mamy 2017 Dzieci urodzone w czerwcu 2017 36463
K Czerwcowe mamy :))))) Dzieci urdzone w czerwcu 2016 1
malena100 Czerwcowe Mamy 2016 Dzieci urdzone w czerwcu 2016 4443
alleandra Czerwcowe love Czerwcowe mamy 2020 0
mea_osi Mniejsze i większe spotkania czerwcowe Dzieci urodzone w czerwcu 2014 33
mea_osi Czerwcowe Mamusie 2014 - Lista BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w czerwcu 2014 4
fioletowa Czerwcowe dzieciaczki - lista BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w czerwcu 2013 2
blond_20 Mamusie czerwcowe u lekarza:) Dzieci urodzone w czerwcu 2012 1191
Mamoot Czerwcowe smakołyki_przepisy :) Dzieci urodzone w czerwcu 2008 623
KasiaDe Czerwcowe Dzieci Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 74
Agatatje CZERWCOWE DZIECI - MAGICZNA LISTA :D (bez komentarzy) Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 118
Agatatje czerwcowe ploteczki :D Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 11242
O Nasze malusie-czerwcowe brzusie Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 1206
M Kwietniowe mamy 2021 Kwietniowe mamy 2021 1033
P Czy są tu (przyszłe)mamy blogerki? Modowe porady i inspiracje... 0
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
karolinakychy Marcowe Mamy 2021 Grudniowe mamy 2020 1
Amur Ciąża do roku czasu po porodzie u mamy KP Staramy się 50
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 1
Madzialena8787 Grudniowe mamy 2020 Przyszłe mamy 17
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 3
MamaTolka Marcowe mamy 2021 Marcowe mamy 2021 4481
Awuwu Mamy 2020: Warszawa Ciąża, poród, połóg 32
Mikstura Lutowe mamy 2021 Lutowe mamy 2021 3067
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
Aagusiaa Mamy z Uk i Irlandii Polnocnej Potrzebuję porady 0
Ewka34 Styczniowe mamy 2021 Przyszłe mamy 21
R Mama po raz drugi po 14 latach ! Poważna decyzja Grudniowe mamy 2020 17
Dmalw Mamy tu kadrową,która zechce pomóc? Potrzebuję porady 0
D Mamy z Malborka Potrzebuję porady 0
J Komentarz mojej mamy Potrzebuję porady 12
SzypkiJaszczomp Grudniowe mamy 2020 Grudniowe mamy 2020 21185
M Jak się czujecie Listopadowe Mamy? Listopadowe mamy 2020 10
K Organizacja urodzin w ciąży. Ciąża, poród, połóg 29
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 1
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 0
KarolinaMajewska Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha Potrzebuję porady 8
P Listopadowe mamy 2020 Listopadowe mamy 2020 12255
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
K Mamy z Irlandii 2020 Potrzebuję porady 88
aniaslu Mamy działamy, czyli zaczynamy :) Mamy działamy. III Edycja 289
K Młode mamy Potrzebuję porady 5
Crazy Girl Insta Mamy Majowe mamusie 2020 4
olaaa7 Październikowe mamy 2020 Październikowe mamy 2020 13707
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 80