reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hehe mój brodatych lubi bo tatuś brodę ma ;). Super masz, że nie wiesz kiedy zabki idą. Mój to wrażliwy jak tatuś haha ;). U nas na nożki dopiero wczoraj stanął, ale póki co prostuje ręce i pomału się będzie zbierał do raczkowania, choć pewnie z miesiąc mu zejdzie ;).
@SyLwuniaa ależ Twoj syncio jest uroczy :). No i fajnie, że gondolka taka duża, że wchodzi.
@MK_Piotrowiak hehe pamiętam jak ja moim kitki robiłam :). Uwielbiam te pierwsze kucyczki. Mój też wcina skarpety haha. Na katar tylko odciąganie i nawilżanie.. niestety to cholerstwo potrafi umęczyć dziecko i rodziców. Podłóż pod materacyk cosik by głowkę miała wyżej i w nocy lepiej jej lepiej będzie. Przy zębkach kupki częstsze i rzadsze, ale ponad 25 to niemożliwe by od zębów, dobrze że się nie odwodniła. (Mi lekarz mówił, że powyzej 7 kup na dobę to już zaczyna się organizm odwadniać).
@Sundeep mówisz, że wpadkę podejrzewałaś ;). No u mnie też jak się pierwsza @ pojawiła tak potem jej nie było 46 dni 🤪.. (mimo, że byliśmy grzeczni ;), zrobilam chyba z 10 testów i tez się wybrałam do gina na przegląd(bo od porodu nie byłam ;)) i odtamtej pory mam tabletki haha. Wiecie kocham dzieci, ale 4 to by było wyzwanie 🙈🙈. Apropo anginy... nie slyszałam o czymś takim, że do 2 rż nie chorują.

Ja mam juz dość siedzenia w domu to dopiero 1.5 tyg a tu jeszcze 2.5 lub dłużej 😱😱..
no nic miłego dzionka Wam życzę idę popracować nad nową karuzelką ;))
No mialam stracha, bo okres mam zawsze jak w zegarku i wkręciłam sobie, że skoro już 3 razy mialam o czasie to nie może być inaczej umówiłam się nawet do gin. Balam się w sumie najbardziej tego, że to tak szybko po cc, bo byłoby równe pol roku no i dodatkowe obciążenie dla serca, ale jak się później pogodziłam z myślą, że jestem to żal mi trochę bylo jak okres dostałam 🙈
 
No mialam stracha, bo okres mam zawsze jak w zegarku i wkręciłam sobie, że skoro już 3 razy mialam o czasie to nie może być inaczej umówiłam się nawet do gin. Balam się w sumie najbardziej tego, że to tak szybko po cc, bo byłoby równe pol roku no i dodatkowe obciążenie dla serca, ale jak się później pogodziłam z myślą, że jestem to żal mi trochę bylo jak okres dostałam 🙈
Po ciąży masz już okres jak w zegarku? 😱 Ja teraz po 40 dniach, a wcześniej przed ciążą to co 28 dni. Idę w przyszłym miesiącu do gina, zobaczymy co powie bo w sumie już byśmy niedługo chcieli zacząć się starać o drugie.
 
Po ciąży masz już okres jak w zegarku? 😱 Ja teraz po 40 dniach, a wcześniej przed ciążą to co 28 dni. Idę w przyszłym miesiącu do gina, zobaczymy co powie bo w sumie już byśmy niedługo chcieli zacząć się starać o drugie.
No wlasnie pierwsze 3 mialam regularnie i bylam pewna, że tak będzie i jak się poprzytulalismy a tu okresu brak to byl mega strach teraz niby tez mialam jak w zegarku tylko, że tak jak ostatnio czyli po 36 dniach a wcześniejsze mialam tak co 31 dni. No ja juz nie powinnam się starać se względu na zdrowie. A jeszcze się pochwale, że planujemy kupic dom i jestem mega podekscytowana, bo znaleźliśmy dom idealny dla nas, cena tez rozsadna j teraz tylko stres czy burmistrz bedzie nadal zainteresowany kupnem naszego domu tylko po nowej cenie, bo zrobiliśmy spory remont i wg. rzeczoznawcy z banku wartość poszła 3 krotnie do góry. Jeśli się nie zgodzi to będzie nam ciężko zrealizować marzenie o swoim domu bez "lokatorów "
 
No wlasnie pierwsze 3 mialam regularnie i bylam pewna, że tak będzie i jak się poprzytulalismy a tu okresu brak to byl mega strach teraz niby tez mialam jak w zegarku tylko, że tak jak ostatnio czyli po 36 dniach a wcześniejsze mialam tak co 31 dni. No ja juz nie powinnam się starać se względu na zdrowie. A jeszcze się pochwale, że planujemy kupic dom i jestem mega podekscytowana, bo znaleźliśmy dom idealny dla nas, cena tez rozsadna j teraz tylko stres czy burmistrz bedzie nadal zainteresowany kupnem naszego domu tylko po nowej cenie, bo zrobiliśmy spory remont i wg. rzeczoznawcy z banku wartość poszła 3 krotnie do góry. Jeśli się nie zgodzi to będzie nam ciężko zrealizować marzenie o swoim domu bez "lokatorów "
Dbaj o siebie ♥️♥️♥️

Gratulacje! Oby wszystko poszło po Waszej myśli 🥰♥️ jaki domek będziecie mieć ? Duży? Mały? Parterowy czy z piętrem? Ogródek jakiś przewidziany żeby dzieci miały się gdzie bawić?

Też bym chętnie poszła na swoje, mieszkam z Teściami, niby jest dobrze, nikt mi nic przykrego nie mówi ale nie czuję żeby to był mój dom, najlepiej się czuje w swojej sypialni a w domu jest wiele rzeczy, które mi przeszkadza i które bym zmieniła ale jak wiadomo - musi zostać jak jest..

Na weekend jedziemy z małą do Karpacza 🥳 pierwszy wyjazd z domu od prawie dwóch lat, nie mogę się doczekać 🥳🥳🥳
 
Hej dziewcsynki.
U mnie niestety zawirowania. Bylam u ortopedy z moim paliczkiem ... zobaczył dotknął i mówi, może boleć, może byś spuchnięty. Dal skierowanie na rtg i następna wizyta 31.03 i rtg tydzien przrd wizytą ... no ale jak to ja musiałam zobaczyćto złamanie, bo ja średnio ufna jestem... i co się okazało złamanie z przemieszczeniem ... i po 3 tyg nadal się nie zrosło.. pojechałam prywatnie do chirurga... no i obejrzał zdjecie i stwierdzil, że nie trzeba otwierać i za 3 tyg się zrosnie dobrze albo źle 🙈... no cóż czekam jak na wyrok..
Wczoraj byłam z dziewczynami oddać włosy na fundację rak'nroll.. juz drugi raz hehe. Także jestem z nich dumna, że tak chętnie biorą w tym udział :).
Malutki skończył w piątek 8 miesięcy i ma 2 zęby, raczkuje, siada, a dziś zaczął bić brawo hehe.
@Sundeep kochana to dbaj o siebie :). A jak dzidziuś ma być to będzie ❤. Trzymam kciuki za domek :). Bo skoro znalezliście wymarzony to jak nic musi się spełnić :).
@MK_Piotrowiak ja po moich ciazach tez mialam jak w zegarku.. a tym razem 46 dni i nic... i byłam w strachu, bo Remiś taki malutki ;)... więc poprosiłam o tabletki na wyregulowanie i co i one na mnie nie dzialają 😱... bo biorę 3 pudelko i miesiac temu nie miałam @... a teraz już 18 dzień 🤪🤪🤪🤪.... więc idę do gina sie dowiedsiec co i jak. Trzymam kciuki za stranki hihi.
Ps. A jak wypad w góry się udał?
 
Po ciąży masz już okres jak w zegarku? 😱 Ja teraz po 40 dniach, a wcześniej przed ciążą to co 28 dni. Idę w przyszłym miesiącu do gina, zobaczymy co powie bo w sumie już byśmy niedługo chcieli zacząć się starać o drugie.
Ja miałam do pół roku co 28 dni. Potem 2 wachnięcia. Biorę ovarin na uregulowanie i kolejny cykl już ok. Zobaczę teraz hak bedzi e
 
Cześć dziewczynki. Mam problem z Małą, a może to nie problem tylko norma? Ciągle jeszcze czuję się zielona q niemowlęcych dolegliwościach. Prawie miesiąc temu wyszły nam dwa dolne ząbki (pierwsze), praktycznie jeden po drugim. Od kilku dni Kornelcia ciaga się za ucho, wklasa do niego paluszek i je drapie. Na wizycie u pediatry, lwkarz stwierdził, że jest tam trochę woskowiny, ale i tak nie można jej czyścić takiemu maluchowi. Ale generalnie nie widzi żadnych zmian. Dzisiaj praktycznie cały dzień szaleje z tym uchem i w ogóle jest marudna. Czy to kolejne ząbki idą i od tego czuje dyskomfort w uszku ? Czy wasze dzieciaczki też tak robiły? Noe widzę, żeby coś się działo z dziąsłami, ale i przy pierwszych ząbkach nie były jakieś super rozpulchnione. Apetyt ma dobry, przesypia nicki, dużo piję wody i robi dość często kupkę ( alw przypuszczam, że to dlatego, że sporo je). Co o tym myślicie?
 
Cześć dziewczynki. Mam problem z Małą, a może to nie problem tylko norma? Ciągle jeszcze czuję się zielona q niemowlęcych dolegliwościach. Prawie miesiąc temu wyszły nam dwa dolne ząbki (pierwsze), praktycznie jeden po drugim. Od kilku dni Kornelcia ciaga się za ucho, wklasa do niego paluszek i je drapie. Na wizycie u pediatry, lwkarz stwierdził, że jest tam trochę woskowiny, ale i tak nie można jej czyścić takiemu maluchowi. Ale generalnie nie widzi żadnych zmian. Dzisiaj praktycznie cały dzień szaleje z tym uchem i w ogóle jest marudna. Czy to kolejne ząbki idą i od tego czuje dyskomfort w uszku ? Czy wasze dzieciaczki też tak robiły? Noe widzę, żeby coś się działo z dziąsłami, ale i przy pierwszych ząbkach nie były jakieś super rozpulchnione. Apetyt ma dobry, przesypia nicki, dużo piję wody i robi dość często kupkę ( alw przypuszczam, że to dlatego, że sporo je). Co o tym myślicie?
Przepraszam za literówki, coś mi klawiatura w telefonie szaleje 🤦‍♀️
 
reklama
Cześć dziewczynki. Mam problem z Małą, a może to nie problem tylko norma? Ciągle jeszcze czuję się zielona q niemowlęcych dolegliwościach. Prawie miesiąc temu wyszły nam dwa dolne ząbki (pierwsze), praktycznie jeden po drugim. Od kilku dni Kornelcia ciaga się za ucho, wklasa do niego paluszek i je drapie. Na wizycie u pediatry, lwkarz stwierdził, że jest tam trochę woskowiny, ale i tak nie można jej czyścić takiemu maluchowi. Ale generalnie nie widzi żadnych zmian. Dzisiaj praktycznie cały dzień szaleje z tym uchem i w ogóle jest marudna. Czy to kolejne ząbki idą i od tego czuje dyskomfort w uszku ? Czy wasze dzieciaczki też tak robiły? Noe widzę, żeby coś się działo z dziąsłami, ale i przy pierwszych ząbkach nie były jakieś super rozpulchnione. Apetyt ma dobry, przesypia nicki, dużo piję wody i robi dość często kupkę ( alw przypuszczam, że to dlatego, że sporo je). Co o tym myślicie?
Moj też ciągnie uszko. A zęby mu idą . Nie ma ani jednego Ale odznacza się na górze 4 i na dole 4 . Jest taki spray fonix do uszu od 3 miesiąca życia. Może tym spróbuj. Jakby co bolało to by raczej płakał.
 
Do góry