reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Ja prawie jak sariska, przytyłam 4kg, ale dziecko jest odpowiedniej wielkości. Dieta cukrzycowa ma jednak swoje strony, bo miałam już plus 6kg, ale po przejściu na dietę schudłam 2kg. Gin stwierdził, że to standard przy diecie cukrzycowej.
Nerwisócówka35 nie chcę Cie martwić, ale to na 90% wina słodyczy. Ja uwielbiam słodycze, zawsze ich zjadałam bardzo dużo. Jak krzywa cukrowa wyszła zła to odstawiłam z dnia na dzień wszystkie słodycze i prawie całą białą mąkę. To było 5 tygodni temu. Buzię zawsze miałam tragiczną, bez kosmetyczki raz na 2 miesiące nie dało rady, teraz w czasie tych 5 tygodni wyskoczyły mi 2 pryszcze, które szybko znikły, buzia gładka, a wszystkie plamy, po starych pryszczach, które miałam zaczynają się rozjaśniać
 
reklama
Do dziewczyn które mają cukrzycę ciążowa czy wam też się zdarza czasami że poziom cukru wam skoczy? Mam panikowac? Czy na spokojnie i pamiętać najczęściej co zjadłam że taki skok cukru był? :)
 
Dziewczyny, za zgodą głównej zarządzającej, administratorki BB - Ani, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań, na które odpowiedzi będą przedstawione podczas spotkań ze specjalistami. W najbliższej przyszłości odbędą się dwa:

28.03 - spotkanie z psychiatrą - Jackiem Stasiukiem

Link do: 28.03. spotkanie online z psychiatrą Jackiem Stasiukiem

30.03 - spotkanie z fizjoterapeutką dziecięcą - Natalią Orzech

Link do: 30.03. spotkanie online z fizjoterapeutką dziecięcą Natalią Orzech

Pytania można zadawać w wątkach, do których link zamieściłam powyżej. Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z treścią poprzednich spotkań, z których nagrania umieszczone są w jednym zbiorczym wątku, o tutaj:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 
Do dziewczyn które mają cukrzycę ciążowa czy wam też się zdarza czasami że poziom cukru wam skoczy? Mam panikowac? Czy na spokojnie i pamiętać najczęściej co zjadłam że taki skok cukru był? :)
Ja zapisuję sobie co mi cukier wywaliło żeby więcej tego nie jeść :) Jeśli masz pojedyncze skoki spowodowane nieodpowiednim zbilanowaniem pokarmu to nie ma czym się martwic
 
Ja prawie jak sariska, przytyłam 4kg, ale dziecko jest odpowiedniej wielkości. Dieta cukrzycowa ma jednak swoje strony, bo miałam już plus 6kg, ale po przejściu na dietę schudłam 2kg. Gin stwierdził, że to standard przy diecie cukrzycowej.
Nerwisócówka35 nie chcę Cie martwić, ale to na 90% wina słodyczy. Ja uwielbiam słodycze, zawsze ich zjadałam bardzo dużo. Jak krzywa cukrowa wyszła zła to odstawiłam z dnia na dzień wszystkie słodycze i prawie całą białą mąkę. To było 5 tygodni temu. Buzię zawsze miałam tragiczną, bez kosmetyczki raz na 2 miesiące nie dało rady, teraz w czasie tych 5 tygodni wyskoczyły mi 2 pryszcze, które szybko znikły, buzia gładka, a wszystkie plamy, po starych pryszczach, które miałam zaczynają się rozjaśniać

Wiem Lil... :/ ale kurdę, nie mogę się ogarnąć :/ Słone, pikantne i jakieś tam mięsne dania mogą dla mnie nie idtnieć, ale słodkie owoce i ciasteczka....o mamo. No oczywiście baaaaardzo się ograniczam, ale i tak chyba przesadzam. Może spróbuje sobie zrobić tą dietę cukrzycową, chociaż co drugi tydzień... 🤔
 
reklama
No to nie masz czym się martwic :)
W ogóle leżałam w szpitalu ale to przez wyniki moczu bo było podejrzenie że mam coś z nerkami ale okazało się, że nerki pracują i wyniki też lepsze. To miałam wizytę Pani z poradni diabetologicznej. Ale no po wyjściu ze szpitala miałam się zapisać do Poradni . Tylko że przez obecną sytuację itd długo czekałam na wypis bo im się coś nie spieszylo a bez wypisu nie mogłam się zapisać do poradni :/ ale już jest problem z terminem wizyty i mam czekać na telefon bo Pani z poradni postara się mnie zapisać w miarę szybko . Porażka co to się porobiło... Mam mieć teraz w kwietniu usg trzecie te ważniejsze ale czy będzie w ogóle to nie wiem . Narazie nikt nie dzwonił żeby odwołać. Ale nie zdziwi mnie jak nie będzie :/ lekarze pierwszego kontaktu też nie przyjmują i tak się zastanawiam co ja mam zrobić jak źle się poczuje czy coś. Co ten wirus narobił :(
 
Do góry