reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Hej dziewczyny.
@Martyna Kołodziejczyk to jakie Ty masz wartości cukru, że dostałaś, aż dwie dawki? Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam na krzywej cukrowej nie przekroczyłaś normy...
A cc to wskazania masz że względu na wagę? Czy inne rzeczy?
@Lens.pens ja też mam tylko wieczorną, wizytę mam 17.04 I wierzę, że mI jej nie odwołają.... A genetyczne 3 D chyba też to mieć nie będę i nie zobaczę malutkiego. Choć wcześniejsze miałam w 3 D, ale jak miał 12 tyg to słabo było widać buźkę,
A w 21 pokazał tylko klejnoty;). Moich dziewczynek mam cudne zdjęcia w 3d I ubolewam, że młodego mieć nie będę :/.
@Nerwicówka35 wierzę, że Twoja ginka się ogarnie... Bo tak w dniu wizyty dawać znać, że odwołuje to masakra... Ja wagi nie mam i nawet nie chce myśleć ile ważę;), ale wydaje mi się, że troszkę mi się przybrało.
@martyna4641 no to powiem Ci, że waga niezła.. mój w 26 tyg ważył ok 980 gram, teraz na bank już ponad kilogram, ale tego się dowiem na wizycie. I dziwne, że zalecił SN jak wcześniej miałaś cesarkę... przeważnie to chyba oni sami ją zalecają, to tylko mamuśki się opierają, że chcą naturalnie.

@sariska wieczorem odezwała się moja gwiazda....😑 cały dzień oczywiście byłam napięta jak guma w za ciasnych gaciach. Generalnie powiedziałą, ze gabinet będzie zamknięty przez kolejne 2-3 tygodnie. Moja ciąża jest prawidłowa, więc mam się po prostu trzymać wszystkich zaleceń , nie panikować i wypoczywać. Gdyby się coś działo, to mam dzwonić i tyle...ehh. 😌
 
reklama
Ja się staram dużo pić, ale wypijam co najwyżej 1,5l wody. Do tego jakieś herbatki owocowe, czy woda z jedzenia. Soków nie mogę i owoców w większej ilosci też niestety nie 🙁
Moje dziecię na prenatalnym w 29t +1 ważyło 1430g i lekarz powiedział że ok i brzuszek z główką się zgadza, co podobno bywa problem przy cukrzycy. Teraz to już pewno z 1700g, tylko mojej wagi nie przybywa caly czas +4kg i ciągle nie wiem czy sie tym martwić czy się z tego cieszyć. Nawet "kwarantanna" mi nie pomaga...
 
Ja się staram dużo pić, ale wypijam co najwyżej 1,5l wody. Do tego jakieś herbatki owocowe, czy woda z jedzenia. Soków nie mogę i owoców w większej ilosci też niestety nie 🙁
Moje dziecię na prenatalnym w 29t +1 ważyło 1430g i lekarz powiedział że ok i brzuszek z główką się zgadza, co podobno bywa problem przy cukrzycy. Teraz to już pewno z 1700g, tylko mojej wagi nie przybywa caly czas +4kg i ciągle nie wiem czy sie tym martwić czy się z tego cieszyć. Nawet "kwarantanna" mi nie pomaga...

@Lil12 Skoro dzieciątko waży i przybiera prawidłowo, to ja bym się nie martwiła brakiem nadprogramowych kilogramów :)
 
Hej dziewuszki:)
@agnik31 witaj na forum :). A co teraz mieć będziesz? W 2 litrowy nawadnianiu jest jak pisala Nerwicówka, zuoy i herbaty też się liczą.. Ja cos ostatnio mało wody piję.
@Nerwicówka35 fajnie, że się odezwała:). Wiem, że wolała byś być po wizycie i usg. Ale jeśli jest wszystko dobrze to niczym się nie martw.
@Lil12 nie martw się, że kg nie przybywa .. maluszek rośnie, a Ty chudniesz ... choć niby nie powinno tak być (Moja diabetolog mnie okrzyczała, że waga nie rosła ostatnio).. ale juz chyba zaczęłam przebierać , bo brzuchol wielki no i czasem zgrzeszę czekoladą albo babka piaskową(od czasu do czasu można ;). A Ty jesteś tylki na diecie? Czy masz też insulinę?
@KiniakB wiem, że tak ciężko że skróconą szyjką. Leż i się nie przemeczaj i wierzę, że w takiej sytuacji wizyty Ci nie odwołają. Ja też mam skróconą, a dodatkowo mi się lejek zrobił :(, także też staram się leżeć, ale różnie mi z tym wychodzi.
 
Hej dziewczyny.
@Martyna Kołodziejczyk to jakie Ty masz wartości cukru, że dostałaś, aż dwie dawki? Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam na krzywej cukrowej nie przekroczyłaś normy...
A cc to wskazania masz że względu na wagę? Czy inne rzeczy?
@Lens.pens ja też mam tylko wieczorną, wizytę mam 17.04 I wierzę, że mI jej nie odwołają.... A genetyczne 3 D chyba też to mieć nie będę i nie zobaczę malutkiego. Choć wcześniejsze miałam w 3 D, ale jak miał 12 tyg to słabo było widać buźkę,
A w 21 pokazał tylko klejnoty;). Moich dziewczynek mam cudne zdjęcia w 3d I ubolewam, że młodego mieć nie będę :/.
@Nerwicówka35 wierzę, że Twoja ginka się ogarnie... Bo tak w dniu wizyty dawać znać, że odwołuje to masakra... Ja wagi nie mam i nawet nie chce myśleć ile ważę;), ale wydaje mi się, że troszkę mi się przybrało.
@martyna4641 no to powiem Ci, że waga niezła.. mój w 26 tyg ważył ok 980 gram, teraz na bank już ponad kilogram, ale tego się dowiem na wizycie. I dziwne, że zalecił SN jak wcześniej miałaś cesarkę... przeważnie to chyba oni sami ją zalecają, to tylko mamuśki się opierają, że chcą naturalnie.
Hej dziewczyny.
@Martyna Kołodziejczyk to jakie Ty masz wartości cukru, że dostałaś, aż dwie dawki? Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam na krzywej cukrowej nie przekroczyłaś normy...
A cc to wskazania masz że względu na wagę? Czy inne rzeczy?
@Lens.pens ja też mam tylko wieczorną, wizytę mam 17.04 I wierzę, że mI jej nie odwołają.... A genetyczne 3 D chyba też to mieć nie będę i nie zobaczę malutkiego. Choć wcześniejsze miałam w 3 D, ale jak miał 12 tyg to słabo było widać buźkę,
A w 21 pokazał tylko klejnoty;). Moich dziewczynek mam cudne zdjęcia w 3d I ubolewam, że młodego mieć nie będę :/.
@Nerwicówka35 wierzę, że Twoja ginka się ogarnie... Bo tak w dniu wizyty dawać znać, że odwołuje to masakra... Ja wagi nie mam i nawet nie chce myśleć ile ważę;), ale wydaje mi się, że troszkę mi się przybrało.
@martyna4641 no to powiem Ci, że waga niezła.. mój w 26 tyg ważył ok 980 gram, teraz na bank już ponad kilogram, ale tego się dowiem na wizycie. I dziwne, że zalecił SN jak wcześniej miałaś cesarkę... przeważnie to chyba oni sami ją zalecają, to tylko mamuśki się opierają, że chcą naturalnie.
Przekroczyłam kilka razy rano nie dużo ale no mimo tego dostałam insulinę. Cesarke mam ze względu na to że jestem niepełnosprawna i jeżdżę na wózku. Nie ma opcji urodzenia naturalnie . Cesarka pod narkoza też musi być bo nie mogą dac mi zastrzyk w plecy bo nie wiadomo czy mój stan zdrowia by się nie pogorszył
 
A tak wygląda moje dziecko 😁 babcia gada, że podobne do mnie 🤣🤣 nie widzę podobieństwa ale chłopak mówi że już nosa dziecko za nim nie ma 🤣🤣 chcecie to sobie porównajcie dodaje też swoje zdjęcie 😁 dziecko coś w buzi trzyma ale nie wiem co 🤣🤣
 

Załączniki

  • received_514852456087182.jpeg
    received_514852456087182.jpeg
    612,2 KB · Wyświetleń: 87
  • received_136495714438415.jpeg
    received_136495714438415.jpeg
    568,9 KB · Wyświetleń: 81
Cześć dziewczyny,
U mnie w przychodni wszystkie wizyty odwołane i zastąpione teleporadą przeprowadzoną przez innego lekarza niż prowadzący (bo moja Pani doktor nie przyjmuje u nich do odwołania). Sama teleporada trwała 1,5 minuty... na zasadzie: Skoro nie dzieje się nic niepokojącego (oprócz twardnienia brzucha, co mam od 20 tygodnia), to do widzenia, a jakby się działo to lepiej, żeby od razu jechała Pani do szpitala. Dodam jeszcze, że teleporady są tylko dla ciężarnych, inne wizyty są z automatu anulowane, więc wychodzi, że i tak mam świetną opiekę ;) Zadzwoniłam potem do mojej prowadzącej i umówiłam się na przyszły tydzień u niej w prywatnym gabinecie. Wolę sprawdzić, czy z szyjką wszystko ok., niż się martwić na zapas.
USG prenatalne III trymestru miałam zrobione w środę innym ośrodku (specjalizują się w prenatalnych) stan na 30 tydzień 6 dzień 1720g. Standardowo mały był niechętny do współpracy - miałam 3 prenatalne i zwykłe USG przy każdej wizycie i jeszcze nie widziałam dokładnie jego buzi, nie mówiąc już o zdjęciu. Będzie wielka niespodzianka przy rozwiązaniu :)
 
Cześć dziewczyny,
U mnie w przychodni wszystkie wizyty odwołane i zastąpione teleporadą przeprowadzoną przez innego lekarza niż prowadzący (bo moja Pani doktor nie przyjmuje u nich do odwołania). Sama teleporada trwała 1,5 minuty... na zasadzie: Skoro nie dzieje się nic niepokojącego (oprócz twardnienia brzucha, co mam od 20 tygodnia), to do widzenia, a jakby się działo to lepiej, żeby od razu jechała Pani do szpitala. Dodam jeszcze, że teleporady są tylko dla ciężarnych, inne wizyty są z automatu anulowane, więc wychodzi, że i tak mam świetną opiekę ;) Zadzwoniłam potem do mojej prowadzącej i umówiłam się na przyszły tydzień u niej w prywatnym gabinecie. Wolę sprawdzić, czy z szyjką wszystko ok., niż się martwić na zapas.
USG prenatalne III trymestru miałam zrobione w środę innym ośrodku (specjalizują się w prenatalnych) stan na 30 tydzień 6 dzień 1720g. Standardowo mały był niechętny do współpracy - miałam 3 prenatalne i zwykłe USG przy każdej wizycie i jeszcze nie widziałam dokładnie jego buzi, nie mówiąc już o zdjęciu. Będzie wielka niespodzianka przy rozwiązaniu :)
Ja już przyzwyczaiłam się że każde badanie usg jest trudne 🤣🤣 moje dziecko wtedy robi takie piruety że no ciężko coś złapać 🤣🤣A ktg jak nie lubi 🤣🤣 centralnie w te kółka na brzuchu kopie i jest taki hałas albo bawi się w chowanego i jak uda się złapać to tylko chwila spokoju A nagle stwierdza, że nie będzie leżeć w tym miejscu i się przemieszcza na inną stronę 🤣🤣 więc co tego dziecka będzie za szatan to nie wiem 🤣
 
Hej dziewczyny, dzięki za słowa otuchy. Czytając wasze wcześniejsze posty może to 1300g w 29tyg to nie tak dużo. Może wraz z moją doktor jesteśmy przewrażliwione bo poorzednio synek urodził się z wagą 4200g i zarówno koniec ciąży jak i cc były trudniejsze niż przewidywałam. A teraz ze względu na dwukrotny stan po CC nie powinnam zbytnio obciążać szwu. Ale co zrobić. Póki co wprowadziłam sobie dietę bez żadnych słodyczy😐 Może właśnie chłopcy rodzą się u nas tacy duzi. Bo córka to zaledwie 2950g ważyła🙂 dziękuję za wasze rady o napojach😘
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa, miło was poznać czerwcowe mamy 2020. Mój termin to 18.06. Wpadłam do was przypadkiem pewnej bezsennej nocy i tak już kilka dni obserwuję, a że panuje tu miła atmosfera postanowiłam napisać. Jestem w ciąży z trzecim dzidziusiem, dwa razy poród CC. Za każdym razem inne wrażenia. Jak będzie teraz? Jestem w 29 tygodniu, dzidziuś waży już 1300g. Martwię się że to dużo bo jeszcze 2,5 miesiąca przede mną. Dużym wyzwaniem dla mnie jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Dajcie znać co robicie do picia, czy dajecie radę wypijać 2l dziennie? Macie na to jakiś patent🤔
Witaj nie masz się czym martwić ja w dniu dzisiejszym mam równy 29 tydzień w środę byłam u lekarza mój mały waży 1661. Co do picia ja piję herbatę, jem zupy które też nawadniają a z wodą różnie bywa. Termin mamy zbliżony bo ja mam na 19 czerwca🙂
 
Do góry