reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Nie te to teraz robiłam we wtorek 7 kwietnia jestem w 30 tyg ciąży
Czyli jesteś w dolnej granicy normy FT4. (ja we wtorek też miałam badanie i wyszło 0,829 FT4) Mi endokrynolog powiedziała ostatnio, że FT4 powinno być utrzymywane na wyższym poziomie, bo dziecko pobiera je od matki i musi wystarczyć na 2 osoby. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to spróbuj skonsultować się z endokrynologiem choćby telefonicznie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny, mam taki lżejszy temat przed świętami: Czy macie już skompletowane wyprawki dla malucha? Mam na myśli ubranka. Bo widziałam już na forum zdjęcia pięknych kocyków, pieluszek i rogali. Są przepiękne. Co kupiłyście do ubrania? Jaki rozmiar 56 czy 62? rękawy długie czy krótkie? I najważniejsze pytanie: ile sztuk wszystkiego?
 
Hej dziewczyny, mam taki lżejszy temat przed świętami: Czy macie już skompletowane wyprawki dla malucha? Mam na myśli ubranka. Bo widziałam już na forum zdjęcia pięknych kocyków, pieluszek i rogali. Są przepiękne. Co kupiłyście do ubrania? Jaki rozmiar 56 czy 62? rękawy długie czy krótkie? I najważniejsze pytanie: ile sztuk wszystkiego?
Ja mam juz tak w 3/4 wyprawke, więcej brakuje dla mnie niż dla maluszka.
Kupowałam większość na 62 wychodząc z założenia ze lepiej troszkę za duże niż za małe 😂 najwięcej właśnie body z krótkim, jakieś koszulki na ramiączkach, mam oczywiście coś z dlugim ale tak z 5 może 6 sztuk a z krótkim około 15 szt.
 
Hej dziewczyny, mam taki lżejszy temat przed świętami: Czy macie już skompletowane wyprawki dla malucha? Mam na myśli ubranka. Bo widziałam już na forum zdjęcia pięknych kocyków, pieluszek i rogali. Są przepiękne. Co kupiłyście do ubrania? Jaki rozmiar 56 czy 62? rękawy długie czy krótkie? I najważniejsze pytanie: ile sztuk wszystkiego?
Witaj ja już kończę wyprawkę została wanienka ze stojakiem łóżeczko i materac. Ubranka kupiłam na 56 i w razie czego 62 do szpitala mam po 3 pary bodow i spodenek i po 3 pary pajacykow z długim rękawem aczkolwiek po poprzednim synku mam trochę ubranek więc zawieke nie kupowałam tym bardziej że dziecko szybko rośnie kup sobie narazie w tych 2 rozmiarach po 8 bodow i pajacykow powinno starczyć. Ja kupiłam przez internet polecam sklep szykowna mama i bobasów ciekawa jest też strona sklepu słodkisen w tych pierwszych to trochę rzeczy dla siebie kupiłam do szpitala a ręczniki dla małego kupiłam przez internet że Smyka polecam
 
Hej dziewczyny, mam taki lżejszy temat przed świętami: Czy macie już skompletowane wyprawki dla malucha? Mam na myśli ubranka. Bo widziałam już na forum zdjęcia pięknych kocyków, pieluszek i rogali. Są przepiękne. Co kupiłyście do ubrania? Jaki rozmiar 56 czy 62? rękawy długie czy krótkie? I najważniejsze pytanie: ile sztuk wszystkiego?
Hej.
Ja już ciuszki w większości mam, różne 50,56,62. 50 mam tylko kilka i to kopertowe bodziaki I pajace, bo jak jest pępek to ja wolę takie rozwiazanie niż przez główkę wkładać. Więcej mam 56, bo ja nie lubię jak dzidzia jest w za dużych ciuszkach. I też po ok 5- 6 sztuk bodziaków kopertowych, bodziaki z krótkim,z długim, pajace, spodenki, t-shirty i skarpetki . Czapulinki też mam, ale córcie miałam w lipcu i nie zakładałam wcale. Obstawiam, że tym razem będzie podobnie bo ja mam termin na 25.06.
Część dostałam, część kupiłam hm, reserved, smyk,c&A.
Kołyskę dostanę od sąsiadki:), już w sumie czeka, ale weźmiemy po świętach. Wanienki też ma mi dać, więc nie kupuję .
No i w maju ściana musi stanąć i pokój młodego ;), miał być już robiony, ale korona wszystko pokrzyżował.
Zostały takie rzeczy jak łóżeczko, przewijak, komoda, koszyczki, pieluszku, kremy, chusteczki. Vitamina K i Vitamina D, mydełko, laktator, torba na rzeczy malucha, butelki, smoczek. Kurde trochę tego jeszcze jest ;).
 
Chyba od 38 albo 39 tyg KTG jest wykonywane przy ciąży bez powikłań :)
Ja jak leżałam teraz w marcu w szpitalu to miałam codziennie zrobione, ale wydaje mi się, że po prostu robią codziennie jak się leży w szpitalu mimo że nie dzieje nic z dzieckiem bo kobieta trafi z innego powodu. Poza tym ostatnio jak miałam wizytę u mojego ginekologa to kazał już liczyć codziennie ruchy żeby w odpowiednim czasie było chociaż te 10 gdyby nie było to jechać do szpitala od razu na ktg 😊
 
Hej.
Ja już ciuszki w większości mam, różne 50,56,62. 50 mam tylko kilka i to kopertowe bodziaki I pajace, bo jak jest pępek to ja wolę takie rozwiazanie niż przez główkę wkładać. Więcej mam 56, bo ja nie lubię jak dzidzia jest w za dużych ciuszkach. I też po ok 5- 6 sztuk bodziaków kopertowych, bodziaki z krótkim,z długim, pajace, spodenki, t-shirty i skarpetki . Czapulinki też mam, ale córcie miałam w lipcu i nie zakładałam wcale. Obstawiam, że tym razem będzie podobnie bo ja mam termin na 25.06.
Część dostałam, część kupiłam hm, reserved, smyk,c&A.
Kołyskę dostanę od sąsiadki:), już w sumie czeka, ale weźmiemy po świętach. Wanienki też ma mi dać, więc nie kupuję .
No i w maju ściana musi stanąć i pokój młodego ;), miał być już robiony, ale korona wszystko pokrzyżował.
Zostały takie rzeczy jak łóżeczko, przewijak, komoda, koszyczki, pieluszku, kremy, chusteczki. Vitamina K i Vitamina D, mydełko, laktator, torba na rzeczy malucha, butelki, smoczek. Kurde trochę tego jeszcze jest ;).
Ja też już mam sporo, ale jeszcze dużo rzeczy brak 🤣🤣🤣 więc w tym miesiącu jak będę zamawiać coś to będzie bardzo duże zamówienie. Dobrze że meble zamówilismy sobie nowe itd bo sami mamy tyle ubrań ze w tych obecnych ledwo co się mieści A jeszcze rzeczy dziecka to tymbardziej trzeba mieć dużo miejsca 🤣🤣
 
Ja jak leżałam teraz w marcu w szpitalu to miałam codziennie zrobione, ale wydaje mi się, że po prostu robią codziennie jak się leży w szpitalu mimo że nie dzieje nic z dzieckiem bo kobieta trafi z innego powodu. Poza tym ostatnio jak miałam wizytę u mojego ginekologa to kazał już liczyć codziennie ruchy żeby w odpowiednim czasie było chociaż te 10 gdyby nie było to jechać do szpitala od razu na ktg 😊
No mi z racji cukrzycy kazali juz od 25 tygodnia liczyć a od 30tyg mam KTG raz w tygodniu :)
Ale wiem, że to od lekarza zależy bo inne koleżanki takich zaleceń nie mają 😋
 
No mi z racji cukrzycy kazali juz od 25 tygodnia liczyć a od 30tyg mam KTG raz w tygodniu :)
Ale wiem, że to od lekarza zależy bo inne koleżanki takich zaleceń nie mają 😋
Moje dziecko nie lubi ktg. Uciekalo wiecznie 🤣🤣 albo kopie w te kółka co są na brzuchu 🤣🤣 to potem taki hałas, że trzeba ściszyć urządzenie 🤣🤣 I już wiem że nie będzie to małe dziecko bo ogólnie przez tą cukrzycę już waży więcej w stosunku do tego tygodnia w jakim jestem. Ale nie mam się martwić bo rozwija się dobrze i po prostu będzie to duże dziecko 🤣🤣 Ogólnie termin mam na 4 czerwca, ale na ostatnim usg na wydruku jest podane według tego OM czy jakoś tak 9 czerwca i juz teraz nie wiem której dacie wierzyć 🤣🤣
 
reklama
Moje dziecko nie lubi ktg. Uciekalo wiecznie 🤣🤣 albo kopie w te kółka co są na brzuchu 🤣🤣 to potem taki hałas, że trzeba ściszyć urządzenie 🤣🤣 I już wiem że nie będzie to małe dziecko bo ogólnie przez tą cukrzycę już waży więcej w stosunku do tego tygodnia w jakim jestem. Ale nie mam się martwić bo rozwija się dobrze i po prostu będzie to duże dziecko 🤣🤣 Ogólnie termin mam na 4 czerwca, ale na ostatnim usg na wydruku jest podane według tego OM czy jakoś tak 9 czerwca i juz teraz nie wiem której dacie wierzyć 🤣🤣
Ja dzisiaj mam wizytę i też jestem ciekawa ile przybrał od ostatniej wizyty 😬😬😬
Ale myślę że będzie również kluską, mimo że ja mam 159 to kawał chłopa z USG wychodzi🤣🤣 Az strach rodzić
Ooo to mamy nawet ten sam termin porodu, ja sie dzisiaj spytam na kiedy się szykować😋 Chociaż podobno pierworódki rodzą po terminie 🙂
 
Do góry