reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Czyli jesteś w dolnej granicy normy TF4. (ja we wtorek też miałam badanie i wyszło 0,829 TF4) Mi endokrynolog powiedziała ostatnio, że TF4 powinno być utrzymywane na wyższym poziomie, bo dziecko pobiera je od matki i musi wystarczyć na 2 osoby. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to spróbuj skonsultować się z endokrynologiem choćby telefonicznie.
Udało mi załatwić wizytę telefoniczna z endokrynolog pow że wszystko ok i nie muszę brać żadnych leków także nie mam się czym martwić
 
reklama
Ja dzisiaj mam wizytę i też jestem ciekawa ile przybrał od ostatniej wizyty 😬😬😬
Ale myślę że będzie również kluską, mimo że ja mam 159 to kawał chłopa z USG wychodzi🤣🤣 Az strach rodzić
Ooo to mamy nawet ten sam termin porodu, ja sie dzisiaj spytam na kiedy się szykować😋 Chociaż podobno pierworódki rodzą po terminie 🙂
Pochwal się ile już waży jak wrócisz 😁😁😁 i który tydzień już jesteś ?
 
Ja dzisiaj mam wizytę i też jestem ciekawa ile przybrał od ostatniej wizyty 😬😬😬
Ale myślę że będzie również kluską, mimo że ja mam 159 to kawał chłopa z USG wychodzi🤣🤣 Az strach rodzić
Ooo to mamy nawet ten sam termin porodu, ja sie dzisiaj spytam na kiedy się szykować😋 Chociaż podobno pierworódki rodzą po terminie 🙂
Daj znać po wizycie :). A z porodem to nie zależy czy 1 ciąża, bo ja obie przynosiłam prawie o tydzień. U pierwiosnek dłużej trwa akcja porodowa, choć to wszystko zależy od organizmu kobiety:). Bo moja sąsiadka jak się akcja zaczęła i wody odeszły to urodziła córki urodziła w godzinę:). Jak ją we wrześniu wiozłam na IP to zanim wróciłam do domu to ona już urodziła. Także express ;)
@martyna4641 cieszę się, że z usg wszystko ok :).
@Martyna Kołodziejczyk Z tymi terminami to różnie najlepiej wychodzą te z OM, z usg jest na podstawie wielkości i przeważnie te terminy są wcześniej niż OM.
 
Moje drogie na szkole rodzenia mówili mi że trzeba noworodkowi podawać Wit D i Wit K. A Wy tutaj coś pisalyscie że kupujecie Juvit D3 z pompką tak? A co z Wit K? Bo nie widzę nigdzie osobno. Są tylko kapsułki Wit K I D razem. Dajcie znać bo robię zamówionko z apteki [emoji16]
 
Właśnie zobaczyłam że napisałam nie na moim wątku taka zakręcona jestem ;) także jeśli chcecie pomoc to dziękuję Ale przepraszam za wtracanie się tak nagle [emoji6][emoji4][emoji6][emoji4]
Moje drogie na szkole rodzenia mówili mi że trzeba noworodkowi podawać Wit D i Wit K. A Wy tutaj coś pisalyscie że kupujecie Juvit D3 z pompką tak? A co z Wit K? Bo nie widzę nigdzie osobno. Są tylko kapsułki Wit K I D razem. Dajcie znać bo robię zamówionko z apteki [emoji16]
 
Hej dziewczynki :)
Korzystając z faktu, ze od pracy mam już wolne, a święta spędzamy we dwoje z mężem i nie muszę niczego przygotowywać, zajęłam się kompletowaniem wyprawki. 😁 Jako totalny bobasowy laik, poświęciłam cały wczorajszy dzień na czytanie artykułów, blogów i oglądanie filmików na youtube na ten temat. Oczywiście między moimi notatkami i rekomendacjami innych mam, po przejściu na pierwszą lepsza stronę wyprawkową, znowu zglupiałam.😅😅😅 część z Was ma już za sobą kompletowanie wyprawki, część kompletowała już niejedną. O ile w miarę tanie rzeczy, typu kosmetyki, pieluszki, podstawowe ubranka czy środki higieniczne mogę spisać na ewentualną stratę, to przy droższych gadżetach wolałabym nie popełniać błędów. Dlatego zwracam się do Was z propozycją lub radą. Propozycja na stworzenie listy wyprawkowej, z naciskiem na artykuły "hit" i "kit". co jest absolutną koniecznością? a co tylko ładną durnostojką. Wiem, ze takich list jest mnóstwo, ale bardziej mi chodzi o listę dostosowaną do naszych maluchów czyli urodzonych latem, no i kwestii 👑...czy zastanawialiście się nad dezynfekcją, odkażaniem rzeczy dla malucha? jak podchodzicie do tego tematu?

Jeśli nie widzicie potrzeby na tworzenie takiej listy, proszę o radę w kwestii wyboru
* materacyka do łóżeczka,
* wózka ( jaka opcję wybrać? gondola+spacerówka? gondola+ nosidełko? jakie akcesoria/ dodatki do wózków sa bardzo przydatne, a które tylko utrudniają życie?)
* wanienki do kąpieli, leżaczki kąpielowe, maty do kąpieli?! (słyszeliście o wiaderku tummy tub? 😳😳😳 podobno jest super polecane, ale ja jakoś nie wyobrażam sobie kąpania malucha w wiadrze)
* laktatora


...i jeszcze jedna BARDZO ważna dla mnie sprawa. Wiem już, ze ciuszki trzeba po zakupie wyprać i wyprasować....ale....cyz pierzecie te rzeczy normalnie w pralce, czy ręcznie? ja mam poważną rozkminę, bo jesteśmy na etapie budowy domu, mój mąż często sam robi jakieś tam budowlano, mechaniczne roboty i później standardowo wrzucam jego robocze ciuchy do pralki. Nigdy nie zauważyłam jakiegos brudu w pralce, ciuchy też normalnie się dopierają, ale zastanawiam się, czy przed praniem rzeczy malucha, najpierw jakoś czyścić pralkę? ustawiać puste pranie? no nie wiem...🤨🤨🤨
 
reklama
Hej dziewczynki :)
Korzystając z faktu, ze od pracy mam już wolne, a święta spędzamy we dwoje z mężem i nie muszę niczego przygotowywać, zajęłam się kompletowaniem wyprawki. 😁 Jako totalny bobasowy laik, poświęciłam cały wczorajszy dzień na czytanie artykułów, blogów i oglądanie filmików na youtube na ten temat. Oczywiście między moimi notatkami i rekomendacjami innych mam, po przejściu na pierwszą lepsza stronę wyprawkową, znowu zglupiałam.😅😅😅 część z Was ma już za sobą kompletowanie wyprawki, część kompletowała już niejedną. O ile w miarę tanie rzeczy, typu kosmetyki, pieluszki, podstawowe ubranka czy środki higieniczne mogę spisać na ewentualną stratę, to przy droższych gadżetach wolałabym nie popełniać błędów. Dlatego zwracam się do Was z propozycją lub radą. Propozycja na stworzenie listy wyprawkowej, z naciskiem na artykuły "hit" i "kit". co jest absolutną koniecznością? a co tylko ładną durnostojką. Wiem, ze takich list jest mnóstwo, ale bardziej mi chodzi o listę dostosowaną do naszych maluchów czyli urodzonych latem, no i kwestii 👑...czy zastanawialiście się nad dezynfekcją, odkażaniem rzeczy dla malucha? jak podchodzicie do tego tematu?

Jeśli nie widzicie potrzeby na tworzenie takiej listy, proszę o radę w kwestii wyboru
* materacyka do łóżeczka,
* wózka ( jaka opcję wybrać? gondola+spacerówka? gondola+ nosidełko? jakie akcesoria/ dodatki do wózków sa bardzo przydatne, a które tylko utrudniają życie?)
* wanienki do kąpieli, leżaczki kąpielowe, maty do kąpieli?! (słyszeliście o wiaderku tummy tub? 😳😳😳 podobno jest super polecane, ale ja jakoś nie wyobrażam sobie kąpania malucha w wiadrze)
* laktatora


...i jeszcze jedna BARDZO ważna dla mnie sprawa. Wiem już, ze ciuszki trzeba po zakupie wyprać i wyprasować....ale....cyz pierzecie te rzeczy normalnie w pralce, czy ręcznie? ja mam poważną rozkminę, bo jesteśmy na etapie budowy domu, mój mąż często sam robi jakieś tam budowlano, mechaniczne roboty i później standardowo wrzucam jego robocze ciuchy do pralki. Nigdy nie zauważyłam jakiegos brudu w pralce, ciuchy też normalnie się dopierają, ale zastanawiam się, czy przed praniem rzeczy malucha, najpierw jakoś czyścić pralkę? ustawiać puste pranie? no nie wiem...🤨🤨🤨
O Słoneczko ile Ty masz pytań ;). Ja jako doświadczona mama ;) haha... jeśli się budujesz to pewnie gdzieś na obrzeżach miasta, więc wózek potrzebny Ci wygodny, duże pompowane koła jak już wspominałam x- lander idealny na występy jak i prostą drogę. Nosidełko to fotelik samochodowy więc mus, gondola dla noworodka jak najbardziej,bo to będziesz mieć też na drzemki w ogródku, a potem zmieniasz na spacerówke... więc wózek 3 w 1 jak najbardziej i dostosowany do warunków w jakich będziesz jeździć.
Ja będę używać wanienki, tuby mnie nie przekonują, nie miałam wkładek tylko potrzymywałam zawsze malutkie ręką, ale tym razem może się skuszę na gąbkową wkładkę:).
Laktator elektryczny :), podrzebawcz do butelek nie jest potrzebny jeśli będziesz karmić piersią.
Materacyk piankowy moje córy na takim spały i taki też zamierzam kupić teraz... żadne wkłady kokosowe itp ;) , bambusowe
Mimo korona raczej nie będę nic dezynfekować jeśli wirusa w domu nie będzie... Tylko dotychczasowa higiena mycie rąk.
Jeśli chodzi o pralkę to ja będę prać w naszej pralce jedynie tylko ciuszki maluszka osobno w proszku dla niemowląt. I jak je wypiorę pod koniec maja, początek czerwca tak będą na młodego czekać :).
Aa I tym razem na bank będę mieć nianię elektryczną. Kiedyś uważałam, że to rzecz zbędna, ale jak widziałam jak na wyjazdach ułatwia życie ;) to wiem, że muszę ją mieć :) hihi
No i uważam, że najpierw najlepiej kupić rzeczy niezbędne, a potem np gadżety ułatwiające/pomocne ;). Bo szkoda kasy na coś czego się nie użyje ;).

To chyba tyle moich uwag
 
Ostatnia edycja:
Do góry