reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@SyLwuniaa ja też kupiłam bardzo dobry, w dobrej cenie z drugiej ręki 😍 zazdroszczę cybexa bo obserwowałam cybexa ale jak już blisko porodu było to brałam co było dostępne i mi się podobało 😂

@Sundeep Alicja też wesoła była i jadła i piła normalnie to też myślę, że to od zębów a nie rota.

U nas bilans po 9mcu odwołany ze względu na pandemię, całe szczęście szczepienia nadal są. Z jednej strony trochę się boje bo następnym razem Alicję pediatra obejrzy dopiero w lipcu ale z drugiej strony jeśli nic jej nie będzie to po co ją niepotrzebnie po ośrodkach ciągnąć.

Błagam, macie jakiś dobry sposób na katar? Już nie wiem co robić, od zeszłego poniedziałku odciągamy smary, w łóżeczku ma aromactiv, na grzejniku mokra pielucha nasączona olejkiem do inhalacji, inhalacje z soli fizjologicznej robimy i wciąż nic 😭
Ciesz się, że jej schodzi moj ma w srodku słychać go i za nic nie chce spływać i odkurzacz tez nie zawsze daje rade....
 
reklama
Z tego co jeszcze możesz spróbować to isonasin septo (sol z tymiankiem w ampułkach do plukania) albo euphorbium krople jest jeszcze rhinoargent ale tu nie pamiętam czy dla takich maluchów
@SyLwuniaa ja też kupiłam bardzo dobry, w dobrej cenie z drugiej ręki [emoji7] zazdroszczę cybexa bo obserwowałam cybexa ale jak już blisko porodu było to brałam co było dostępne i mi się podobało [emoji23]

@Sundeep Alicja też wesoła była i jadła i piła normalnie to też myślę, że to od zębów a nie rota.

U nas bilans po 9mcu odwołany ze względu na pandemię, całe szczęście szczepienia nadal są. Z jednej strony trochę się boje bo następnym razem Alicję pediatra obejrzy dopiero w lipcu ale z drugiej strony jeśli nic jej nie będzie to po co ją niepotrzebnie po ośrodkach ciągnąć.

Błagam, macie jakiś dobry sposób na katar? Już nie wiem co robić, od zeszłego poniedziałku odciągamy smary, w łóżeczku ma aromactiv, na grzejniku mokra pielucha nasączona olejkiem do inhalacji, inhalacje z soli fizjologicznej robimy i wciąż nic [emoji24]
 
Ja przed ściąganiem mu zawsze psikam woda morska i chwile odczekuje, ale nic to nie daje. A z czym robisz inhalacje? Moj dzisiaj dodatkowo dostal chrypke i chce mu nebudose hialuronic kupić.
U nas woda morska mało co dawała 😒 kupiłam inhalator w sklepie medycznym, bardzo fajny, cichy i malutki - mała się go wcale nie boi 😊
 
Hej trochę mnie tu nie było ale staram się wszystko nadrobić [emoji4] u nas maluch akceptuje wszystkich poza brodatymi tych się boji. My narazie siedzimy u dziadków trochę nam się wizyta przedłużyła ale za 2 tygodnie wracamy. U nas ostatnia wizyta była przy szczepieniu teraz jak tylko wrócimy do domu to muszę umówić małego na echo serca powinien mieć zrobione jak skończy 5 miesięcy ale ze względu na wizytę u moich rodziców trochę nam się przesunęło. W szpitalu w którym rodziłam każdy dostawał skierowanie na echo po wyjściu ze szpitala.
U nas maluch ma 1 ząbek, nie zauważyłam żeby mu rósł kolejny ale może być tak jak z pierwszym nie dawał żadnych znaków ze rośnie aż urósł.
Mały trochę pełza jak tylko może to przewraca się na brzuch a jak ma możliwość to opiera się i staje na nóżki.
Hehe mój brodatych lubi bo tatuś brodę ma ;). Super masz, że nie wiesz kiedy zabki idą. Mój to wrażliwy jak tatuś haha ;). U nas na nożki dopiero wczoraj stanął, ale póki co prostuje ręce i pomału się będzie zbierał do raczkowania, choć pewnie z miesiąc mu zejdzie ;).
@SyLwuniaa ależ Twoj syncio jest uroczy :). No i fajnie, że gondolka taka duża, że wchodzi.
@MK_Piotrowiak hehe pamiętam jak ja moim kitki robiłam :). Uwielbiam te pierwsze kucyczki. Mój też wcina skarpety haha. Na katar tylko odciąganie i nawilżanie.. niestety to cholerstwo potrafi umęczyć dziecko i rodziców. Podłóż pod materacyk cosik by głowkę miała wyżej i w nocy lepiej jej lepiej będzie. Przy zębkach kupki częstsze i rzadsze, ale ponad 25 to niemożliwe by od zębów, dobrze że się nie odwodniła. (Mi lekarz mówił, że powyzej 7 kup na dobę to już zaczyna się organizm odwadniać).
@Sundeep mówisz, że wpadkę podejrzewałaś ;). No u mnie też jak się pierwsza @ pojawiła tak potem jej nie było 46 dni 🤪.. (mimo, że byliśmy grzeczni ;), zrobilam chyba z 10 testów i tez się wybrałam do gina na przegląd(bo od porodu nie byłam ;)) i odtamtej pory mam tabletki haha. Wiecie kocham dzieci, ale 4 to by było wyzwanie 🙈🙈. Apropo anginy... nie slyszałam o czymś takim, że do 2 rż nie chorują.

Ja mam juz dość siedzenia w domu to dopiero 1.5 tyg a tu jeszcze 2.5 lub dłużej 😱😱..
no nic miłego dzionka Wam życzę idę popracować nad nową karuzelką ;))
 
Rhinoargent myślę że spokojnie można. Nam to przepisała Pani doktor jak Julka miała jakieś 2 miesiące chyba :)
Z tego co jeszcze możesz spróbować to isonasin septo (sol z tymiankiem w ampułkach do plukania) albo euphorbium krople jest jeszcze rhinoargent ale tu nie pamiętam czy dla takich maluchów
 
reklama
Do góry