reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

To widzę że mamy ten sam problem. Moja w dzień zje po 40-80 i robi afery a w nocy na śpiocha położona na poduszce do karmienia wciągnie na raz 150 w kilka minut. Nie ogarniam tego.
dziewczyny, skąd wiedziałyście, że to wirus rsv? Jak lekarz się zorientował? Jakie objawy miały wasze dzieci?

Nooo, jak w totka [emoji16]
Z mężem wyganiamy mnie co najmniej raz w tygodniu na bieganie i rower. Muszę, bo inaczej w głowie mi odwala. Miałam od urodzenia dzieci dwa epizody depresyjne i raz napad lęku (pierwszy raz w życiu). Już sobie nawet znalazłam psychiatrę i psychologa, aby iść. Ale pomaga mi, jak uda mi się wyspać i pójść biegać+rower. Ja bez tego ruchu, bez tego cardio umieram w środku. Potrzebuję tego dla mojej głowy. Myślę, że po pomoc zgłoszę się jeśli moje metody nie zadziałają, albo jeśli częściej będą się pojawiały takie stany. Z tymi stanami depresyjnymi to od razu pomyślałam o tarczycy (mam hashimoto) i okazało się, że tsh bardzo niskie. Po unormowaniu hormonów przeszło, ale ten napad paniki znikąd, przestraszył mnie. Pomógł ruch. Muszę pilnować systematyczności.



My używamy Calgel. Nie wiem czy dobry. Taki nam polecono. Czy działa? Hm... Wydaje się jakby działał, bo córa się wybudza (zwłaszcza w okolicy 18:00), rączkę wsadza, męczy się, a jak jej posmaruję to usypia i już ok. ALe wczoraj nie zadziałało. Może źle posmarowałam? Dziś zadziałało od razu.

Kurczę, właśnie się zastanawiałam, bo moja ma problem z jedzeniem. Niedojada. Dopiero w nocy zjada trzy butle z większą dawką150ml. znaczy się o 1:00, o 5:00 i... i jeszcze o którejś... A tak, to zjada jakieś 40-80ml na butlę. Ok, czyli jak u ciebie jest zmniejszone jedzenie to znaczy, że to normalne. uf :-D

Kurczę, my próbujemy odstawić espumisan i delicol. Zmniejszamy o kroplę 2x w tyg i obserwujemy. Szło nieźle, ale córka znowu przed snem dostawała skurczy jelit, a synek ma biegunkę. Zwiększyliśmy na dwa dni, uspokoiło się i znowu zmniejszamy. Hyh. To okropne jak one cierpią.
My dajemy bebilon prosyneo ha.

siłka i sauna! Brawoooo!!!! Musimy dbać o nasze głowy, nasze ciało, bo się rozpadniemy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci. U nas można trochę spokoju doświadczyć w okolicach 19:00. Dzieci śpią długo. Tylko ja chodzę spać o 21:00 :-D bo pobudka o 4:00. No zawsze coś. Dobrze, że w nocy jakieś dzieciowe problemy się zdarzają już sporadycznie. A! Właśnie! Czy wasze dzieci mają koszmary senne?
 
reklama
ooo, jak w totka 😁
Z mężem wyganiamy mnie co najmniej raz w tygod
siłka i sauna! Brawoooo!!!! Musimy dbać o nasze głowy, nasze ciało, bo się rozpadniemy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci. U nas można trochę spokoju doświadczyć w okolicach 19:00. Dzieci śpią długo. Tylko ja chodzę spać o 21:00 :-D bo pobudka o 4:00. No zawsze coś. Dobrze, że w nocy jakieś dzieciowe problemy się zdarzają już sporadycznie. A! Właśnie! Czy wasze dzieci mają koszmary senne?
Właśnie z tego założenia wychodzę:D a odpoczynek od młodego i zrobienie czegoś dla siebie też mi się należy bo oszaleje a że po ciąży nie jestem zadowolona ze swojego ciała to już wogóle😅 po za tym ćwiczenia pozwalają rozładować wszystkie emocje więc psychicznie też od razu lepiej się poczułam i rozumiem twoje stany i to że ćwiczenia Ci pomagają :) ja nauczyłam mojego spać o 22 xD
 
To widzę że mamy ten sam problem. Moja w dzień zje po 40-80 i robi afery a w nocy na śpiocha położona na poduszce do karmienia wciągnie na raz 150 w kilka minut. Nie ogarniam tego.
mam dokładnie to samo. W dzien chłodzę mleczko do temperatury pokojowej i mam wrażenie że chętniej je ale strasznie się muszę namęczyć. A w nocy wypije ciepłe od sztycha. Dzisiaj spala od 21 do 5.30 i nie chciala się wgl tknąć butli. Normalnie załamka. Zjadla na przewijaku 🤦‍♀️
 
Ja zawsze karmie przed północą i wtedy wciąga 150 ml, a nad ranem różnie, o 4 nie raz, dzisiaj 5.30 i wtedy zjada 110-130.
Dziś dałam jej mleko po 4h20min przerwy przed 10tą rano a ona sobie zje 70 ml i więcej nie wciśniesz [emoji2368]
A dobrze Ci przybiera mimo tego jedzenia?
mam dokładnie to samo. W dzien chłodzę mleczko do temperatury pokojowej i mam wrażenie że chętniej je ale strasznie się muszę namęczyć. A w nocy wypije ciepłe od sztycha. Dzisiaj spala od 21 do 5.30 i nie chciala się wgl tknąć butli. Normalnie załamka. Zjadla na przewijaku [emoji2356]
 
Ja zawsze karmie przed północą i wtedy wciąga 150 ml, a nad ranem różnie, o 4 nie raz, dzisiaj 5.30 i wtedy zjada 110-130.
Dziś dałam jej mleko po 4h20min przerwy przed 10tą rano a ona sobie zje 70 ml i więcej nie wciśniesz [emoji2368]
A dobrze Ci przybiera mimo tego jedzenia?
przybiera super! Wazy prawie 7kg. Ma 4 miesiące bez tygodnia. Rośnie bardzo na wzdloz. Nosi juz rozmiar 74.
 
Gondola za miesiąc pójdzie w odstawkę. Coraz ciaśniejsza się robi. Ogólnie jest wszystko ok tylko ostatnie dni to już męka z tym ząbkowaniem.
 
Oczywiście że musimy też dbać o siebie, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie psychiczne bo jednak ciaza, poród, połóg to nie lada wyczyn i burza hormonów. Dochodzi do tego opieka nad dzieckiem i sama świadomość że ta malutka istotka jest od nas tak bardzo zależna i to my musimy zrobić wszystko aby jej było dobrze. Rola mamy nie jest latwa ale jest piękna 🙃 i wietrzenie głowy jest baardzo ważne.
Wasze 3 miesieczniaki już ząbkują?🙈 mega szybko!!
@Shinden ale Ty pięknie te posty piszesz że wstawiasz te cytaty nasze. Ja nie umiem w te całe fora🤷🏻‍♀️🤣😂
 
A odnośnie rsv to objawy są takie jak przy zapaleniu oskrzeli, zmiany osluchowe, kaszel, duszności. Niestety sam test na wirusa można zrobić tylko w szpitalu. Teraz podobno jest tego pelno🙄
 
reklama
A odnośnie rsv to objawy są takie jak przy zapaleniu oskrzeli, zmiany osluchowe, kaszel, duszności. Niestety sam test na wirusa można zrobić tylko w szpitalu. Teraz podobno jest tego pelno🙄
Tak, my mieliśmy test w szpitalu. Trafiliśmy na oddział bo ze zdjecia rtg wyszło zapalenie płuc. Ten wirus to taki typowy jesienny, ale mocno zaraźliwy. Dla dorosłych to zwykle przeziebienie ale takie maluszki mogą go ciężej przechodzić.

Moja gwiazda ostatnio bardzo się "rozgadała". Nawet w nocy potrafi sie obudzić i gadać po swojemu pare godzin. Do tego te jej uśmiechy - i mama wymięka :)
 
Do góry