reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hmm u nas te kupy to 70%to takie baki farbowane.Takie porzadne kupy to jest moze teraz jedna lub dwie dziennie.Ale z tymi od bakow to wyjdzie ok 5-6.Moja nigdy nie robi kupy jak spi zawsze najpierw sie obudzi-nawet kilkanascie min.przed i dopiero cisnie[emoji6]Mleko zmienilysmy od niedzieli i jeszcze problem w tym ze juz nie mialam tej starej 1 wiec tylko z 5 butelek bylo wymieszanych a tak to z grubej rury.Wczesniej jak kupilam nowa 1 to mala 2 tyg.sie meczyla tzn.2 dni zero kup a pozniej non stop.
Mysle ze cos jest z tym mlekiem bo ona meczy sie zeby baka zrobic-to chyba wzdecia sa nie?Moze podac espumisan?
Espumisan na pewno nie zaszkodzi. To u nas były te kupy konkretne. Dużo treści, tylko wodnistej. I takie głośne [emoji85] w sensie, że najpierw szły Bąki a potem ta kupa gulgocząca [emoji1787] jeśli zobaczysz, że tych kup/kleksów nie robi się mniej a Mała się męczy to może warto będzie rozważyć zmianę mm.
 
reklama
Espumisan na pewno nie zaszkodzi. To u nas były te kupy konkretne. Dużo treści, tylko wodnistej. I takie głośne [emoji85] w sensie, że najpierw szły Bąki a potem ta kupa gulgocząca [emoji1787] jeśli zobaczysz, że tych kup/kleksów nie robi się mniej a Mała się męczy to może warto będzie rozważyć zmianę mm.
A powiedz czy dziecko przez te kupy moze sie odwodnic?Bo moja wody nie chce pic😔
 
A powiedz czy dziecko przez te kupy moze sie odwodnic?Bo moja wody nie chce pic😔
Moim zdaniem nie powinna, pije z mlekiem wiec najwyżej moim zdaniem będzie częściej prosić o jedzenie jeśli nie chce wody. Ale warto obserwować i najwyżej podpytac pediatry co zrobic jeśli będzie się sytuacja utrzymywać.
 
A powiedz czy dziecko przez te kupy moze sie odwodnic?Bo moja wody nie chce pic[emoji17]
Mój też wody wtedy nie pił. Wydaje mi się, że raczej się nie odwodni jeśli pije mleczko normalnie. Obserwuj czy sika, nie jest jakaś apatyczna i czy jak płacze to lecą łzy. Ale raczej powinno być dobrze.
Aaaa zapomniałam napisać, że podawałam probiotyk jak te kupy były brzydkie. To na pewno nie zaszkodzi.
 
Mój też wody wtedy nie pił. Wydaje mi się, że raczej się nie odwodni jeśli pije mleczko normalnie. Obserwuj czy sika, nie jest jakaś apatyczna i czy jak płacze to lecą łzy. Ale raczej powinno być dobrze.
Aaaa zapomniałam napisać, że podawałam probiotyk jak te kupy były brzydkie. To na pewno nie zaszkodzi.
Podalam jej juz 2 razy espumisam i jakby troche lepiej z brzuszkiem.My od samego poczatku non stop na BioGai lecimy.Apatyczna raczej nie jest wrecz tak samo szaleje.No moze wczoraj bardzo poplakiwala przez ok.2 godz.-nie non stop tylko co jakis czas.Podejrzewam ze bolal ja brzuszek.
 
Mam pytanie do was z zakresu rozwoju - 1) czy wasze dzieci pivotuja w obie strony? Mój upodobał sobie prawa stronę i nie mogę go przekonać do obrotów w lewą, 2) czy któryś z maluchów zaczął już pełzać do przodu?
 
Mam pytanie do was z zakresu rozwoju - 1) czy wasze dzieci pivotuja w obie strony? Mój upodobał sobie prawa stronę i nie mogę go przekonać do obrotów w lewą, 2) czy któryś z maluchów zaczął już pełzać do przodu?
Moja dopiero co zaczela sie przewracac na brzuch bo wczesniej to tylko od czasu do czadu a teraz hop i juz.Moja preferuje lewa strone i czesciej sie wlasnie na nia przekreca.Probuje pelzac z marnym skutkiem.A kreci sie tyljo w lozeczku.U nss problem jedt taki ze niunia nie chce lezec na macie tylko na rozlozonej kanapie a wiadomo ze kanapa jest dosc miekka i dlatego wszystko u niej idzie z opoznieniem
 
Mam pytanie do was z zakresu rozwoju - 1) czy wasze dzieci pivotuja w obie strony? Mój upodobał sobie prawa stronę i nie mogę go przekonać do obrotów w lewą, 2) czy któryś z maluchów zaczął już pełzać do przodu?
U córki tylko w jedną stronę, syn.. hm... Ciężko stwierdzić. Zrobił się z niego leniuszek i nie chce być już na brzuchu.
Do przodu córka próbuje wciąż, ale jeszcze nie wychodzi.

A w ogóle to mam dylemat. Synek na nocnym karmieniu zaczął jeść coraz mniej, a córka dziś nagle postanowiła nie jeść wcale. Budziła się do karmienia ale nie chciała jeść. Zjada dopiero o 6:45. Wcześniejszy posiłek zjadła dnia poprzedniego o 17:10 😶

Czy to możliwe, że dzieci same uznały, że nie będą jadły w nocy i się do tego szykują? Zacząć się martwić czy jeszcze nie? 😁
 
U córki tylko w jedną stronę, syn.. hm... Ciężko stwierdzić. Zrobił się z niego leniuszek i nie chce być już na brzuchu.
Do przodu córka próbuje wciąż, ale jeszcze nie wychodzi.

A w ogóle to mam dylemat. Synek na nocnym karmieniu zaczął jeść coraz mniej, a córka dziś nagle postanowiła nie jeść wcale. Budziła się do karmienia ale nie chciała jeść. Zjada dopiero o 6:45. Wcześniejszy posiłek zjadła dnia poprzedniego o 17:10 😶

Czy to możliwe, że dzieci same uznały, że nie będą jadły w nocy i się do tego szykują? Zacząć się martwić czy jeszcze nie? 😁
A to długa przerwa! Możliwe że będą rezygnować z jedzenia w nocy :D w sumie stają się już coraz większe a że go co pamiętam rozszerza cię dietę więc raczej za dnia się najadaja :)
 
reklama
Mam pytanie do was z zakresu rozwoju - 1) czy wasze dzieci pivotuja w obie strony? Mój upodobał sobie prawa stronę i nie mogę go przekonać do obrotów w lewą, 2) czy któryś z maluchów zaczął już pełzać do przodu?
Moja pivotuje w obie, natomiast zdecydowanie woli obracać się przez lewe ramie. Fizjo mówiła, ze dzieci zawsze wolą któraś ze stron, i jeśli nie będzie tak ze wszystko robi tylko na jedna stronę i nie da się żeby na druga, to się nie przejmować. Tylko ze jakoś jej nie ufam, tej fizjo. Na szczęście przy odpowiednim wabiku na prawa córka tez się przetoczy 😅
Próbuje od dawna już się czołgać i pełzać, czasem jej się uda odepchnąć od czegoś nóżką,czasem machając całym ciałem się tak przesuwa, ale jakościowo to jeszcze słabo. Brzuszek jej ciąży bo jest ciężka i trochę słaba obręcz barkowa. Mają jeszcze czas...ale i tak zapisałam do polecanej fizjo, tylko ze miesiąc trzeba czekać 😞
 
Do góry