reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
A w jaki sposób cytologia miałaby zaszkodzić dziecku skoro on jest w macicy a cytologia z szyjki?
Mi mówili że nie robi się później bo właśnie z szyjki się robi i żeby nie było problemów z trzymaniem szyjki w ciąży

Dziewczyny, czy progesteron 23,88 to dobry poziom jak na 6 tyg. ciąży? Wiem że w normie, ale zastanawiam się jak to u Was się w tej normie plasowało.
Moim zdaniem jest okej

Jedne dzis polecają szczepienia inne nie.
Inne z Was polecają spodnie ciążowe z Lidla.

A ja od siebie polecę Wam paczka ze śmietaną :)
Polecam, zajebisty jest ❤😎😂
Mmm, uwielbiam :)

Ja w poprzedniej ciazy nie moglam patrzec na słodycze, a teraz tak pol na pol, zależy od dnia. Czasem jedynie slone wchodzi, ale sa dni, ze odrobina słodkiego tez nie pogardzę 😉
Ze swojej strony polecam zupe pomidorowa, wyszla mi dzis obłędna 😍
U mnie dziś kalafiorowa chodziła za m na 3 dni :D

Myślę że od marynowanych śledzi nic Ci nie będzie. Ja ostatnio nawet sushi jadłam. Uznałam że raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Później po urodzeniu dziecka przez dobre pół roku nie będzie można jadać takich rzeczy.
Miałam pytać czemu po porodzie nie można, ale widzę że już dziewczyny tu się wypowiedziały w tej sprawie ;)

Ja bym nie ruszyła surowej ryby/mięsa. Bardzo lubię sushi ale toksoplazme możesz złapać nawet po małym kawałku mięsa. Dla Ciebie może to nic, ale u dziecka może doprowadzić do takich powikłań że szok.
Toxo można też złapać z nie dokładnie umytych warzyw i owoców, więc na to aż trzeba uważać

Miałam toksoplazmozę w poprzedniej ciąży. W pierwszym trymestrze. Dziecko jest zdrowe, dostałam na jakiś czas rowamycyne (jeśli dobrze pamiętam nazwę). Teraz, co najlepsze, pokazują wyniki badań, że mam świeże zakażenie. Czyli mam świeże zakażenie od 2 lat :/
A robiłaś kiedyś awidniość? To powinno wykazać czy świeże zakażenie czy stare

Jestem po wizycie, widać zarys zarodka i pulsowanie, dostałam luteine doustnie bo progesteron za niski
Dobrze że masz luteine, bedzoe okej :)

Ja już dziś po wizycie 😊 1,8cm i 180 uderzeń na minutę serduszka :)
Niestety przez mutacje mthfr i VR2 nie obejdzie się bez clexane, także od jutra zastrzyki
No to witamy w klubie klujących się :p dobrze że dostałaś heparyne

Jak sie cieszę, ze juz kończę pracę. Mam wrażenie, że na home office jak jestem to więcej się dzieje niż normalnie 🙈 A ja też już trochę gorzej z samopoczuciem, czuje jak się nudności rozkręcaja i mega senność w ciągu dnia 😴 Nie mogę się doczekać w sumie L4, ale tak myślę, że w Nowym Roku przejdę na zwolnienie i tak siedzę w sumie w domu i tak.

A co do jedzenia, to się dzisiaj trochę naczytałam i ja się zastanawiam nad wędlinami. Jak to z nimi jest? Można je jeść te takie zwykle popularne szynki czy wędliny z mięsnego? 😛 Podobno nie mozna wędzonych a jak sie to na przyklad podda jeszcze obróbce cieplnej np. boczek wędzony podsmażony na patelni?😅🤣 Może i głupie pytanie, przepraszam musiałam 😀😀
Można wędzone na ciepło. Co do smażenia wędzonej wędliny, to jeśli ma w składzie peklosól (A pewnie ma) to nie radzę jeść smazonego, bo potem jest niezła 💩💩💩💩 w dużej ilości :p i tu nie ma nic wspólnego ciąża :p

No i zlapalam dola. Zamykaja nas od pon. Pracuje w sieci telekomunikacyjnej w galerii. Myslalam ze do stycznia popracuje, budujemy sie, dziecko w drodze a praca targetowa. Naprawdę jestem zalamana. Co w tym kraju sie wyprawia.
Ale nic, zdrowie najważniejsze 🥺
A nie masz opcji iść na l4 jeszcze zanim zamkną od poniedziałku??

Sushi, kebabów, tatara. 😂
Ja po urodzeniu córki przez 4 miesiące jadłam tylko gotowaną pierś z gotowaną marchewką i bułki z masłem. Mała miała problemy z brzuszkiem, problemy z trawieniem. Dawałam kropelki Delicol (enzym) przed każdym karmieniem. Dopiero jak miała 4 m-ce mogłam normalny obiad zjeść. Plus taki że szybko zgubiłam ciążowe kilogramy a nawet kilka nieciążowych ale na kebaba poszłam dopiero jak przestałam karmić, czyli jak córka miała 9 m-cy.
Tylko te problemy nie mają wiele wspólnego z jedzeniem. Ale chociaż waga spadła :p

Wędzone można? Chyba nie, prawda? ;)
Na ciepło wędzone można :)

Właśnie dziewczyny chyba zamówię, ale co do tych spodni z Lidla, to słyszałam od znajomej, ze kiepskie jakościowo są np. legginsy 🤔 I nie wiem czy zmawiać, a cena atrakcyjna, bo za dwupak chyba 50 zł. A z H&M są spoko podobno, tyle ze już droższe. Hmmm.
Jeśli chodzi o te ubrania, to oczywiście mi chodzi o sam dół, bo z górą nie mam problemu. A co najlepsze, schudłam w 1,5 tyg 2 kg w dół, bo wymiotowałam i mnie mdlilo, przez co mniej jadłam. tym bardziej ciężko do mnie dociera to, ze się nie mieszczę w pasie w spodniach 😆 (na nogach z kolei luzy). Sukienki są dla mnie najlepszą opcją, ale z kolei trzeba by rajstopy kupić jakieś szersze w pasie. Jak zamówię i natrafię na coś spoko w niskiej cenie, to wam dam znać 😊
Ja mam 2 pary legginsow ciazowych z Lidla i jestem mega zadowolona ;)

Witam, mogę do Was dołączyć? Moja beta to 787, a progesteron 9,7 trochę mnie to martwi. Widac pęcherzyk w macicy.
Witaj. Pewnie że możesz :) masz termin taki jak ja widzę , ale ten progesteron bardzo niski :(

Powiedział ze to początek i powinno się rozkręcić, jutro jadę na powtórkę. Mam do niego dzwonić z wynikami. Właśnie progesteron niski a beta dość wysoka jak na ten tydzien...
Nie chce Cię martwić, ale jak na ten tydzień to neta nie jet wysoka.... tylko nie sama wartość się liczy A przyrost, bo jak masz długie cykle to owu może być dużo później. Trzymam kciuki
 
Tak samo boję się kupowac cokolwiek, bo nie wiem, co będzie. W marcu, jak tylko dowiedziałam sie o ciąży, nawet nie założyłam, że coś może pójść nie tak. Podobnie moja mama - kupiła taka piękna maskotkę lamę do przytulania do snu dla dziecka. Później, już po stracie, ta lama aż parzyla mnie w oczy i budziła takie emocje, że nie mogłam na nią patrzyć. Ostatecznie spaliłam ją w piecu.... Teraz nie kupuje nic, wstrzymuje sie do 19 listopada, to będzie 12+0 i wtedy trochę odetchnę z ulga :)
Kurde, skąd ja to znam.... też w 1 ciąży teściowa dała mi maskotkę dla wnuka... potem ta maskotka leżała na półce i po poronieniu nie mogłam na nią patrzeć. Schowalam głęboko w czeluści szafy, wyjęłam dopiero jak w 3 ciazy córka się urodziła i było wszystko okej :p
 
Tak samo boję się kupowac cokolwiek, bo nie wiem, co będzie. W marcu, jak tylko dowiedziałam sie o ciąży, nawet nie założyłam, że coś może pójść nie tak. Podobnie moja mama - kupiła taka piękna maskotkę lamę do przytulania do snu dla dziecka. Później, już po stracie, ta lama aż parzyla mnie w oczy i budziła takie emocje, że nie mogłam na nią patrzyć. Ostatecznie spaliłam ją w piecu.... Teraz nie kupuje nic, wstrzymuje sie do 19 listopada, to będzie 12+0 i wtedy trochę odetchnę z ulga :)
Ja tak samo, tylko poczekam aż skończy mi się 12tc i będzie 13+0, i wtedy chcę kupić jedno ubranko, bo tak bardzo mi się marzy mieć już coś dla dzidziusia :) Mam nadzieję, że w końcu będzie mi to dane 🥰
 
@roki_1991 mam możliwość. Możemy zdalnie z domu tez pracować jak zamkna. Ale to nie to samo. Na l4 tylko podstawa pensji. A wszystkie premie targety pójdą w piz*u. Bo nie da sie na infolini wyrobić planu. To w tym rzecz. Gdyby nie praca targetowa to wcześniej wzielabym l4.
 
reklama
Do góry