reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Mi mówili że nie robi się później bo właśnie z szyjki się robi i żeby nie było problemów z trzymaniem szyjki w ciąży


Moim zdaniem jest okej


Mmm, uwielbiam :)


U mnie dziś kalafiorowa chodziła za m na 3 dni :D


Miałam pytać czemu po porodzie nie można, ale widzę że już dziewczyny tu się wypowiedziały w tej sprawie ;)


Toxo można też złapać z nie dokładnie umytych warzyw i owoców, więc na to aż trzeba uważać


A robiłaś kiedyś awidniość? To powinno wykazać czy świeże zakażenie czy stare


Dobrze że masz luteine, bedzoe okej :)


No to witamy w klubie klujących się :p dobrze że dostałaś heparyne


Można wędzone na ciepło. Co do smażenia wędzonej wędliny, to jeśli ma w składzie peklosól (A pewnie ma) to nie radzę jeść smazonego, bo potem jest niezła 💩💩💩💩 w dużej ilości :p i tu nie ma nic wspólnego ciąża :p


A nie masz opcji iść na l4 jeszcze zanim zamkną od poniedziałku??


Tylko te problemy nie mają wiele wspólnego z jedzeniem. Ale chociaż waga spadła :p


Na ciepło wędzone można :)


Ja mam 2 pary legginsow ciazowych z Lidla i jestem mega zadowolona ;)


Witaj. Pewnie że możesz :) masz termin taki jak ja widzę , ale ten progesteron bardzo niski :(


Nie chce Cię martwić, ale jak na ten tydzień to neta nie jet wysoka.... tylko nie sama wartość się liczy A przyrost, bo jak masz długie cykle to owu może być dużo później. Trzymam kciuki
Cykle mam długi 35 dni
 
reklama
@roki_1991 mam możliwość. Możemy zdalnie z domu tez pracować jak zamkna. Ale to nie to samo. Na l4 tylko podstawa pensji. A wszystkie premie targety pójdą w piz*u. Bo nie da sie na infolini wyrobić planu. To w tym rzecz. Gdyby nie praca targetowa to wcześniej wzielabym l4.
Na l4 masz liczona średnia z całego roku w tym wszystkie premie i dodatki jesli byly ozusowane :)
Ja na poprzednim l4 tez sie zdziwiłam bo doatalam ok 600 zl więcej niż podstawa a to dlatego że robilam premie i to się też wliczalo :)
 
@roki_1991 mam możliwość. Możemy zdalnie z domu tez pracować jak zamkna. Ale to nie to samo. Na l4 tylko podstawa pensji. A wszystkie premie targety pójdą w piz*u. Bo nie da sie na infolini wyrobić planu. To w tym rzecz. Gdyby nie praca targetowa to wcześniej wzielabym l4.
Kurde, te premie to bardzo ślisko temat, bo zależy jak pracodawca ma zapisane w regulaminie. Ale teoretycznie, jeśli dostajesz to normalnie do wypłaty A nie pod stołem, to zasada jest taka - jeżeli premia nie jest wypłacana pracownikowi w momencie gdy jet na l4, to powinna się wliczac do podstawy z której obliczaja l4. Czyli teoretycznie powinnaś mieć wtedy liczone l4 razem z premiami które dostałaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ale mój pracodawca zrobił jakiś taki przekręt że ta premia niby jest od obrotu i coś tam, i że niby się nie wlicza..... więc zależeć może od pracodawcy, choć moim zdaniem to głupie, bo pracodawca nie może robić pracownikom gorzej niż przewiduje kodeks pracy, A w tym wypadku to ewidentnie na szkodę pracownika
 
Cykle mam długi 35 dni
To jak 35 dni to jest okej zdaje się :)

Na l4 masz liczona średnia z całego roku w tym wszystkie premie i dodatki jesli byly ozusowane :)
Ja na poprzednim l4 tez sie zdziwiłam bo doatalam ok 600 zl więcej niż podstawa a to dlatego że robilam premie i to się też wliczalo :)
No właśnie nietety nie zawsze....
ps. Dzięki za przesyłkę, odebrana ;)
 
Mi mówili że nie robi się później bo właśnie z szyjki się robi i żeby nie było problemów z trzymaniem szyjki w ciąży


Moim zdaniem jest okej


Mmm, uwielbiam :)


U mnie dziś kalafiorowa chodziła za m na 3 dni :D


Miałam pytać czemu po porodzie nie można, ale widzę że już dziewczyny tu się wypowiedziały w tej sprawie ;)


Toxo można też złapać z nie dokładnie umytych warzyw i owoców, więc na to aż trzeba uważać


A robiłaś kiedyś awidniość? To powinno wykazać czy świeże zakażenie czy stare


Dobrze że masz luteine, bedzoe okej :)


No to witamy w klubie klujących się :p dobrze że dostałaś heparyne


Można wędzone na ciepło. Co do smażenia wędzonej wędliny, to jeśli ma w składzie peklosól (A pewnie ma) to nie radzę jeść smazonego, bo potem jest niezła 💩💩💩💩 w dużej ilości :p i tu nie ma nic wspólnego ciąża :p


A nie masz opcji iść na l4 jeszcze zanim zamkną od poniedziałku??


Tylko te problemy nie mają wiele wspólnego z jedzeniem. Ale chociaż waga spadła :p


Na ciepło wędzone można :)


Ja mam 2 pary legginsow ciazowych z Lidla i jestem mega zadowolona ;)


Witaj. Pewnie że możesz :) masz termin taki jak ja widzę , ale ten progesteron bardzo niski :(


Nie chce Cię martwić, ale jak na ten tydzień to neta nie jet wysoka.... tylko nie sama wartość się liczy A przyrost, bo jak masz długie cykle to owu może być dużo później. Trzymam kciuki
Tak, awidność robiłam właśnie. Najlepsze jest to, że do dziś wychodzi mi świeże z igg i igm w diagnostyce (luxmed), a w zakaźnym, że nie mam :) A przy banku krwi pepowinowej moj sznur pepowinowy zniszczyli, bo wyniki wskazywaly, ze przy porodzie nadal mialam aktywną tokso :(
 
W takim razie teraz, już po tym 12 tygodniu, proponuje zakupic Szumisia:) mi służy do dziś dla mojej 2 letniej córeczki :) będzie wszystko dobrze, nie będzie trzeba już palić :*:*:*
Tak samo boję się kupowac cokolwiek, bo nie wiem, co będzie. W marcu, jak tylko dowiedziałam sie o ciąży, nawet nie założyłam, że coś może pójść nie tak. Podobnie moja mama - kupiła taka piękna maskotkę lamę do przytulania do snu dla dziecka. Później, już po stracie, ta lama aż parzyla mnie w oczy i budziła takie emocje, że nie mogłam na nią patrzyć. Ostatecznie spaliłam ją w piecu.... Teraz nie kupuje nic, wstrzymuje sie do 19 listopada, to będzie 12+0 i wtedy trochę odetchnę z ulga :)
 
O wlasnie mialam pytac :)
A w jakich przypadkach Nie?
Jak pracodawca jest chamem i zrobi sobie odpowiednie zapisy w regulaminie.... zapisy które moim zdaniem są niezgodne z prawem, bo regulamin nie może mieć gorszych warunków niz kodeks pracy, ale u mnie tak zrobili i pisałam skargę do zusu, to mi ZUS odpisał że sprawdził i pracodawca może tak zrobić... więc nie wiem po cholerę od tej premii płacą składki. Paczka była już w poniedziałek, ale nie napalm kiedy odebrać :p

Tak, awidność robiłam właśnie. Najlepsze jest to, że do dziś wychodzi mi świeże z igg i igm w diagnostyce (luxmed), a w zakaźnym, że nie mam :) A przy banku krwi pepowinowej moj sznur pepowinowy zniszczyli, bo wyniki wskazywaly, ze przy porodzie nadal mialam aktywną tokso :(
O kurde, to lipa z ta pepowina.... dziwne te wyniki w takim razie skoro w jednym dodatnie A w innym ujemne
 
reklama
Jak pracodawca jest chamem i zrobi sobie odpowiednie zapisy w regulaminie.... zapisy które moim zdaniem są niezgodne z prawem, bo regulamin nie może mieć gorszych warunków niz kodeks pracy, ale u mnie tak zrobili i pisałam skargę do zusu, to mi ZUS odpisał że sprawdził i pracodawca może tak zrobić... więc nie wiem po cholerę od tej premii płacą składki. Paczka była już w poniedziałek, ale nie napalm kiedy odebrać :p


O kurde, to lipa z ta pepowina.... dziwne te wyniki w takim razie skoro w jednym dodatnie A w innym ujemne
A to świnie z tych pracodawców :/
 
Do góry