reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ojej! Gratulacje! Ja też może dowiem się na prenatanych, mam 11.12. Dzisiaj zaczęłam 11 tydzień, więc na prenatalnych będę dokładnie w tym samym czasie co Ty ( z różnicą jednego dnia)
Niech będzie kim zechce, chłopczyk czy dziewczynka, nie ma znaczenia. I tak mama pokocha z całego serca! Oby tylko zdrówko dopisywało i wszystko będzie idealnie :* <3
mi wczoraj na prenatalnych (12+5 z OM, 13+2 z usg) powiedziała, że na 99% dziewczynka
[/QUO
 
reklama
Mam do was dziewczyny pytanie, 4.12 mam kolejną wizytę u ginekologa, na badaniach krwi już byłam tj wszystkie te podstawowe, przy pierwszej wizycie miałam USG domaciczne, 14 USG płodu, czy powinnam mieć jeszcze jakieś badania ? Chce z obić badanie odpłatne na wady genetyczne, wiem że nie jest refundowane- czy mój ginekolog musi i tak dać skierowanie czy po prostu mam się udać na badanie jeśli tak to jak takie badanie wygląda i w jakie miejsce powinnam się udać :) będę wdzięczna za podpowiedź

Podstawowe badanie to morfologia, mocz, TSH, różyczka, cytomegalowirus... Lekarz Cię skieruje na te wszystkie badania. Jeśli chodzi o genetyczne to myślę, że masz na myśli prenatalne tak? Poczytaj w necie, może kwalifikujesz się na badania bezpłatne (wiek, przebyte poronienia). Ja np. się kwalifikowałam ale nie skorzystałam, ginekolog do którego chodzę to jedyna osoba, której ufam, niestety robi te badania odpłatne, mimo wszystko zapisałam się do niego (koszt: 260zł). Jeśli jednak się nie kwalifikujesz to zadzwoń do miejsca najbliżej Ciebie gdzie robią takie badania i dopytaj czy potrzebujesz skierowanie. Jeśli tego wymagają, a podejrzewam, że w większości tak to poproś swojego ginekologa o takowe skierowanie, wyda i bez problemu. Możesz najpierw się zapisać nakonkretny termin, a później załatwić skierowanie, żeby nie było za późno. Badanie wykonuje się do maks 13 tyg. i 6 dni.
 
Podstawowe badanie to morfologia, mocz, TSH, różyczka, cytomegalowirus... Lekarz Cię skieruje na te wszystkie badania. Jeśli chodzi o genetyczne to myślę, że masz na myśli prenatalne tak? Poczytaj w necie, może kwalifikujesz się na badania bezpłatne (wiek, przebyte poronienia). Ja np. się kwalifikowałam ale nie skorzystałam, ginekolog do którego chodzę to jedyna osoba, której ufam, niestety robi te badania odpłatne, mimo wszystko zapisałam się do niego (koszt: 260zł). Jeśli jednak się nie kwalifikujesz to zadzwoń do miejsca najbliżej Ciebie gdzie robią takie badania i dopytaj czy potrzebujesz skierowanie. Jeśli tego wymagają, a podejrzewam, że w większości tak to poproś swojego ginekologa o takowe skierowanie, wyda i bez problemu. Możesz najpierw się zapisać nakonkretny termin, a później załatwić skierowanie, żeby nie było za późno. Badanie wykonuje się do maks 13 tyg. i 6 dni.
Na pewno się nie kwalifikuje, to pierwsze podejście. 27 latawiec wiekowo też nie więc chcę zrobić obić prywatnie tylko nie wiem czego szukać :) dzięki za podpowiedź na temat terminu w którym trzeba zrobić !
 
Na pewno się nie kwalifikuje, to pierwsze podejście. 27 latawiec wiekowo też nie więc chcę zrobić obić prywatnie tylko nie wiem czego szukać :) dzięki za podpowiedź na temat terminu w którym trzeba zrobić !
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z województwa śląskiego, to Śląsk ma program darmowych badań prenatalnych dla wszystkich którym nie należy się na NFZ ;) jeśli już pisałaś skąd jesteś, to sorki ale ciąża robi mi totalny kalafior zamiast mózgu :p
 
reklama
Ja się zastanawiam jak to jest. Czy jeżeli u ginekolog byłam prywatnie to za badania również zapłacę?
U mnie tak było badania musiałam robić prywatnie chodząc prywatnie do ginekologa koszt badań w moim przypadku 150 zł oczywiście te na HCV, HIV rozyczke i toksoplazmoze miałam plus podstawowe morfologią, mocz i glukoza na czczo z krwi i tsh
 
Do góry