reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Ja bym się chętnie zaszczepiła, bo wierzę ze jest bezpieczna dla „normalnych” ludzi, ale tego nie zrobię dopóki nie ma badań na ludziach ciężarnych. A do końca ciąży ich nie zrobią, wiec największa nadzieje pokładam w tym ze najbliżsi się zaszczepią i ograniczam kontakty. Jeśli ktoś nie jest w grupie dużego ryzyka z innych powodów niż ciąża to jednak szczepionka nie wydaje się do końca rozsądnym pomysłem.

I ja zapytam, czy tez macie może silne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, szczególnie po dłuższym wysiłku? Myślę na fizjoterapeutą, bo jak walnie to aż nie mogę chodzić, muszę się podpierać meblami.
Ja mam tak samo. Pod koniec dnia to aż mi nogi cierpną zwłaszcza jak się na chwilę położę i później chce wstać. Już przed ciążą na tomografii wyszła mi przepuklina miedzykręgowa, ale na szczęście tylko delikatna i ćwiczyłam przez jakiś czas A później brak czasu i teraz czuję, że to się pewnie pogłębiło. Mam koleżankę rehabilitantkę to pogadam z nią jakie mogę teraz ćwiczenia wykonywać, bo ból jest czasami nie do zniesienia.
 
Ja mam tak samo. Pod koniec dnia to aż mi nogi cierpną zwłaszcza jak się na chwilę położę i później chce wstać. Już przed ciążą na tomografii wyszła mi przepuklina miedzykręgowa, ale na szczęście tylko delikatna i ćwiczyłam przez jakiś czas A później brak czasu i teraz czuję, że to się pewnie pogłębiło. Mam koleżankę rehabilitantkę to pogadam z nią jakie mogę teraz ćwiczenia wykonywać, bo ból jest czasami nie do zniesienia.
Tez wychodzę z założenia ze im szybciej tym lepiej, bo lepiej już nie będzie. Choć przedwczoraj moja lekarka stwierdziła ze czasem w dalszym etapie ciąży to mija...
Tak czy inaczej ja już pewna ze będzie córeczka i wszystko gra:) Jako ze to pierwsza ciąża, to chyba średnio świadczy o moich mięśniach brzucha ekhm, ale od paru dni wydaje mi się ze czuję ruchy, smyrnięcia, łaskotnięcia😁 Super sprawa 🥰
Swoją drogą wy jesteście raczej za smarowaniem się oliwą z oliwek czy mega drogim Elancylem w walce z rozstępami? Czy coś pomiędzy? Wiem ze to kwestia genetyczna w dużej mierze, ale chciałabym zrobić wszystko co się da żeby ich uniknąć...
 
Tez wychodzę z założenia ze im szybciej tym lepiej, bo lepiej już nie będzie. Choć przedwczoraj moja lekarka stwierdziła ze czasem w dalszym etapie ciąży to mija...
Tak czy inaczej ja już pewna ze będzie córeczka i wszystko gra:) Jako ze to pierwsza ciąża, to chyba średnio świadczy o moich mięśniach brzucha ekhm, ale od paru dni wydaje mi się ze czuję ruchy, smyrnięcia, łaskotnięcia😁 Super sprawa 🥰
Swoją drogą wy jesteście raczej za smarowaniem się oliwą z oliwek czy mega drogim Elancylem w walce z rozstępami? Czy coś pomiędzy? Wiem ze to kwestia genetyczna w dużej mierze, ale chciałabym zrobić wszystko co się da żeby ich uniknąć...
Smarować możesz ale czy pomoże to nie wiadomo tak na prawdę. Ja nie smarowalam cała poprzednia ciążę i żaden rozstep się nie zrobił w ciąży. Dopiero jakiś tydzień po porodzie wyszły france....
 
Tez wychodzę z założenia ze im szybciej tym lepiej, bo lepiej już nie będzie. Choć przedwczoraj moja lekarka stwierdziła ze czasem w dalszym etapie ciąży to mija...
Tak czy inaczej ja już pewna ze będzie córeczka i wszystko gra:) Jako ze to pierwsza ciąża, to chyba średnio świadczy o moich mięśniach brzucha ekhm, ale od paru dni wydaje mi się ze czuję ruchy, smyrnięcia, łaskotnięcia[emoji16] Super sprawa [emoji3059]
Swoją drogą wy jesteście raczej za smarowaniem się oliwą z oliwek czy mega drogim Elancylem w walce z rozstępami? Czy coś pomiędzy? Wiem ze to kwestia genetyczna w dużej mierze, ale chciałabym zrobić wszystko co się da żeby ich uniknąć...
Na oliwę z oliwek bym uważała bo wbrew powszechnym zachwytom może powodować wysuszenie i narobić więcej szkód niż dobrego. Jeśli koniecznie chcesz smarować się olejem to lepszym wyborem będzie olej ze słodkich migdałów. Ja nieraz nawet kilka kropel daje do kąpieli swojej czy synka i super skóra nawilżona.

W poprzedniej ciąży smarowalam się ziaja mamma mija balsam dla ciężarnych w dobrej cenie. Nie byłam w tym zbyt regularna ale rozstępu nie mam ani jednego. To raczej geny. [emoji848][emoji16]
 
Tez wychodzę z założenia ze im szybciej tym lepiej, bo lepiej już nie będzie. Choć przedwczoraj moja lekarka stwierdziła ze czasem w dalszym etapie ciąży to mija...
Tak czy inaczej ja już pewna ze będzie córeczka i wszystko gra:) Jako ze to pierwsza ciąża, to chyba średnio świadczy o moich mięśniach brzucha ekhm, ale od paru dni wydaje mi się ze czuję ruchy, smyrnięcia, łaskotnięcia😁 Super sprawa 🥰
Swoją drogą wy jesteście raczej za smarowaniem się oliwą z oliwek czy mega drogim Elancylem w walce z rozstępami? Czy coś pomiędzy? Wiem ze to kwestia genetyczna w dużej mierze, ale chciałabym zrobić wszystko co się da żeby ich uniknąć...
Ja jestem dzisiaj w dokładnie 17+4 i jakoś od 5 dni czuje ruchy. Baaardzo mnie to uspokoilo. Nie martwię sie tak juz o dzidzie. Świetne uczucie i faktycznie ciezko byłoby to z czymkolwiek innym pomylic. Odnosnie smarowania sie kremami to ja uzywam od początku kremu z AA, seria I love you MOMMY. Nie wiem czy jest skuteczny, bo wg mnie rozstępy to w duzej mierze genetyka ale nawilza super i skora nie swedzi. W mojej rodzinie ani moja mama (3 dzieci) ani siostra (2 dzieci) rozstępów nie mialy. Mam nadzieję, ze i mi uda sie ich uniknac. Ale o piersi sie troszke boję, sa juz meeeega duże 🤦‍♀️😱
 
Oczywiście geny mają mega duże znaczenie. Ja peelinguje skórę pod prysznicem, szczotkuje na sucho i stosuje krem oraz olejek z Palmersa na zmianę [emoji16]
 
Ja jestem dzisiaj w dokładnie 17+4 i jakoś od 5 dni czuje ruchy. Baaardzo mnie to uspokoilo. Nie martwię sie tak juz o dzidzie. Świetne uczucie i faktycznie ciezko byłoby to z czymkolwiek innym pomylic. Odnosnie smarowania sie kremami to ja uzywam od początku kremu z AA, seria I love you MOMMY. Nie wiem czy jest skuteczny, bo wg mnie rozstępy to w duzej mierze genetyka ale nawilza super i skora nie swedzi. W mojej rodzinie ani moja mama (3 dzieci) ani siostra (2 dzieci) rozstępów nie mialy. Mam nadzieję, ze i mi uda sie ich uniknac. Ale o piersi sie troszke boję, sa juz meeeega duże 🤦‍♀️😱
U mnie w poprzedniej ciąży ani jednego rozstępu dopiero po porodzie i po karmieniu piersią zrobiły się mega rozstępy na piersiach niestety już nic za bardzo nie pomogło. Nawet serum na rozstępy mimo tego że cała ciążę stosowalam balsamy.Piersi przed ciążą nie były zbyt duże A w ciąży tak samo mega się zrobiły.
 
Tez wychodzę z założenia ze im szybciej tym lepiej, bo lepiej już nie będzie. Choć przedwczoraj moja lekarka stwierdziła ze czasem w dalszym etapie ciąży to mija...
Tak czy inaczej ja już pewna ze będzie córeczka i wszystko gra:) Jako ze to pierwsza ciąża, to chyba średnio świadczy o moich mięśniach brzucha ekhm, ale od paru dni wydaje mi się ze czuję ruchy, smyrnięcia, łaskotnięcia😁 Super sprawa 🥰
Swoją drogą wy jesteście raczej za smarowaniem się oliwą z oliwek czy mega drogim Elancylem w walce z rozstępami? Czy coś pomiędzy? Wiem ze to kwestia genetyczna w dużej mierze, ale chciałabym zrobić wszystko co się da żeby ich uniknąć...
Ja polecam balsam z Rossmanna Babydream mummy. Stosowałam w pierwszej ciąży i nie miałam rozstępów wcale. Po ciąży też stosowałam i nie wyszły. Teraz stosuję od 7 tc bo od razu mibw biust szło. W 10 tc już s tanikach do karmienia z pierwszej ciąży chodziłam. Biust urósł o dwa rozmiary prawie od razu.
Geny na pewno też mają wpływ, ale ja biorę poprawkę że moja mama urodziła mnie w wieku 18 lat, mojego brata jak miała 26. Ja pierwsze dziecko jak miałam 30, teraz drugie jak mam 37. Ponad dekadę później, więc i ciało takie elastyczne nie jest i trzeba sobie pomóc za wczasu, bo czasu cofnąć się nie da. To że w ciąży nie wyszły a po ciąży się pojawiły jest właśnie efektem niewystarczającej elastyczności skory. Często dopiero kiedy tracimy ciążowe kilogramy i skóra się zbiega, wtedy widać że są rozstępy i już jest za późno i żadne mega kosmetyki nie pomogą...
 
reklama
U mnie w poprzedniej ciąży ani jednego rozstępu dopiero po porodzie i po karmieniu piersią zrobiły się mega rozstępy na piersiach niestety już nic za bardzo nie pomogło. Nawet serum na rozstępy mimo tego że cała ciążę stosowalam balsamy.Piersi przed ciążą nie były zbyt duże A w ciąży tak samo mega się zrobiły.
Czyli muszę faktycznie dbać jeszcze bardziej, nie zdawałam sobie sprawy, że to dziadostwo może się pojawić nawet po ciąży 😢🤦‍♀️
 
Do góry