reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dziewczyny przepraszam ze truje ale musze opisac sytuacje, bardzo prosze o pomoc. Kupilam detektor tetna plodu fetal doppler niby ma certyfikat. Kupilam bo dalej nie czuje ruchow brzuch od 17 tyg praktycznie nie rosnie mam fatalne przeczucia, na ost usg juz plod byl mniejszy niz powinien o kilka dni :( teraz chcialam uzyc detektora bo wlasnie przyszedl wydaje mi sie ze wszystko zrobilam dobrze zalozylam oslonke nalalam zelu na brzuch i wlaczylam doppler ale nie wykrywa tetna praktycznir, cos momentami w okolicach 50-60 ale to strasznie niskie i wlacza sie kontrolka. Uzywam go pierwszy raz wiec nie wiem czy to moja wina ze cos zle robie czy co, ale tak sie przerazilam, nie wiem co robic czy jechac na izbe przyjec czy probowac jeszcze po jakims czasie :( czy macie jakies doswiadczenia w uzywaniu detektorow?
Nie nakręcaj się! To najważniejsze! Ja ruchy dopiero poczułam 21/22 tydzień, każda ciąża jest inna, tak jak każda z Nas. Jeżeli coś Ciebie martwi to nie czytaj za dużo w internecie... jeżeli masz jakieś wątpliwości to zapisz się do swojego lekarza na wizytę.
 
reklama
A ja mam pytanie czy też macie w ciąży takie obfite mleczno żółte upławy? Mój lekarz stwierdził że to normalne ale nie wykonał żadnego wymazu żeby sprawdzić czy nie mam żadnej infekcji , jak jest u was?
może nie mleczno żółte ale mam i powiedzieli, że to zupełnie normalne :) więc bez stresu :)
 
A może u Ciebie było tak że stała waga w miejscu i potem nagle 5 kg?
Ja się zastanawiam ile mi teraz wyjdzie na wizycie. Pomijam fakt że karte ciąży założyli mi jak już miałam 3 kg na plusie i dopiero wtedy pierwszy raz zważyli, więc w karcie mam 5 kg a w rzeczywistości 8 już.
po prostu powiedział, że waga idzie za szybko w górę. Położna powiedziała mi to samo jeszcze przed wizytą u lekarza. Myslalam, ze jej sie cos pomyliło i to olałam ale lekarz niestety powiedział to samo.
 
A może u Ciebie było tak że stała waga w miejscu i potem nagle 5 kg?
Ja się zastanawiam ile mi teraz wyjdzie na wizycie. Pomijam fakt że karte ciąży założyli mi jak już miałam 3 kg na plusie i dopiero wtedy pierwszy raz zważyli, więc w karcie mam 5 kg a w rzeczywistości 8 już.
Właśnie waga wzrasta pomału. Nie miałam żadnego skoku. Wydaje mi się, że lekarz po prostu wyolbrzymia - chciałabym żeby tak było. Dziewczyny mnie tutaj pocieszają więc powolutku przestaje się przejmować 😍
 
I jak tam sytuacja u Ciebie ??? Pojechałaś na izbe czy do lekarza zdecydowałaś się iść ???
Dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedzi. Dzwonilam do szpitala i powiedzieli ze jak chce moge przyjrchac ale musialabym tam zostac :( zadzwonilam do lekarza prowadzacego kazal mi przyjsc jutro do siebie ale nie wiem czy on cos zrobi, troche mam rozkminy bo wezmie kase a kolejna wizyta z usg za tydzien i znowu kasa, teraz mam sporo wydatkow bo samochod sie popsul. Ale chyba pojde dla swietego spokoju. Sama nie wiem czy nie lepiej byloby polozyc sie w szpitalu. Nie kupowalabym nawet tego dopplera tylko martwi mnie ten niepowiekszajacy sie brzuch, wyskoczyla mala pilka ale to w 17tc i tak zostalo nie powieksza sie :/ i to jest nisko. I ruchow dalej nie czuje ale to bym jakos przebolala bo wiem ze te ruchy to roznie bywa, mozna czuc wczesniej pozniej, bardziej mnie zmartwil ten brzuch niezmieniajacy sie a teraz jeszcze tetno na dopplerze od 60 do 100 to raczej ejst albo moje tetno albo w ogole cos dziwnego pokazuje albo z dzieckiem jest cos nie tak ze ma takie niskie, albo w ogole ten doppler jest do kitu a ja nie umiem uzywac :/
Pecherzyk zoltkowy byl u mnie za duzy i od tego sie zaczela moja panika, 1 ciaze poronilam, w 2 na poczatku wyszedl ten pdcherzyk. Pozniej na badaniach prenatalnych niby nic nie wyszlo ale wiadomo nie wszystko da sie wykryc. Caly czas panikuje, bo jakos dziwnie ta ciaza.przebiega. Jak widze tu na forum nawet przy 1 ciazy dziewczyny 17, 18 tydzien maja brzuchy czuja ruchy, mi ten brzuch sie zastopowal. Kiedys na 1 prenatalnych dzidzius byl o 2 dni wiekszy niz z om potem sie zrobil nagle o 3 dni mniejszy juz kolo 20tc :/ dlatego boje sie ze to jednak jakas wada, hipotrofia, ze ten spory pecherzyk zoltkowy, nierosnacy brzuch, ze wszystko jest ze soba powiazane. Wiem ze troche podchodzi pod panike ale ja juz nie daje z tym rady, ciagle mam zle przeczucia :( brzuch przeciez powinien sie stopniowo powiekszac teraz, a na tym dopplerze sama nie wiem juz 3 razy dzis probowalam... Juz nawet nie mam ochoty probowac kolejny raz, bo wychwytuje tetno z 70 90 i tylko mnie stresuje :/ owszem mam troche tluszczu na brzuchu no ale kurcze nie tyle zeby nie mozna bylo wychwycic, dziewczyny sporo tezsze nie mialy problemu z wuchwyceniem tetna. Przepraszam za trucie tutaj, ale sama nie wiem czy lepiej do szpitala czy do tego lekarza jutro :/
 
Właśnie waga wzrasta pomału. Nie miałam żadnego skoku. Wydaje mi się, że lekarz po prostu wyolbrzymia - chciałabym żeby tak było. Dziewczyny mnie tutaj pocieszają więc powolutku przestaje się przejmować 😍
ja miałam znowu na odwrot, od wymiotow -4kg na poczatku, potem prawktycznie w miejscu i teraz widze ze pomału odbijam ale tylko 3kg w 24 tyg. Jestem na diecie cukrzycowej od 10 tyg, więc bez cukru i białej mąki plus dużo warzyw. Zaczełam wpadać w panike ze Bobo nie rośnie ale dziewczyny z grupy cukrzycowej uspokoiły, że część przytyła bardzo mało. A co do lekarzy to wlaśnie bardzo ostatnio są wyczuleni jak ktoś za dużo przybiera, moje 2 koleżanki też dostały ochrzan, więc może są jakieś nowe wytyczne?
 
A ja teraz spojrzałam w kartę ciąży i widzę że ogólnie mam 5.2 kg na plusie ale pomiędzy 18.12 a 4.01 waga mi skoczyła o 3 kg i nic lekarz ani położna nie powiedziała. Sama jestem w szoku teraz że w 2.5 tyg 3 kg na plus mi skoczyło [emoji85][emoji85][emoji85]
Właśnie waga wzrasta pomału. Nie miałam żadnego skoku. Wydaje mi się, że lekarz po prostu wyolbrzymia - chciałabym żeby tak było. Dziewczyny mnie tutaj pocieszają więc powolutku przestaje się przejmować [emoji7]
 
Ale to okres świąt i sylwestra [emoji16] także miałaś prawo dobrze pojesc Aga[emoji38][emoji1787][emoji23]
A ja teraz spojrzałam w kartę ciąży i widzę że ogólnie mam 5.2 kg na plusie ale pomiędzy 18.12 a 4.01 waga mi skoczyła o 3 kg i nic lekarz ani położna nie powiedziała. Sama jestem w szoku teraz że w 2.5 tyg 3 kg na plus mi skoczyło [emoji85][emoji85][emoji85]
 
reklama
Do góry