reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

I jak tam sytuacja u Ciebie ??? Pojechałaś na izbe czy do lekarza zdecydowałaś się iść ???
Hej do lekarza ale kolejnnym razem jade na izbe bo to na darmo wydane pieniadze a za tydzien i tak znow musze isc... Niestety plod jakos od polowkowych malo rosnie, teraz z pomiarow to niektore sa o tydzien mniejsze nie wiem co jest grane juz sie mega martwie. Serduszko bije ale tez polozna miala problem zeby znalezc i lapalo dlugo moje tetno, podobno dziecko jest jakos inaczej ulozone i dlatego tez moge nie czuc ruchow. Natomiast te wymiary mnie martwia zobacze jak bedzie za tydzien...:(
 
reklama
Hej do lekarza ale kolejnnym razem jade na izbe bo to na darmo wydane pieniadze a za tydzien i tak znow musze isc... Niestety plod jakos od polowkowych malo rosnie, teraz z pomiarow to niektore sa o tydzien mniejsze nie wiem co jest grane juz sie mega martwie. Serduszko bije ale tez polozna miala problem zeby znalezc i lapalo dlugo moje tetno, podobno dziecko jest jakos inaczej ulozone i dlatego tez moge nie czuc ruchow. Natomiast te wymiary mnie martwia zobacze jak bedzie za tydzien...:(
To miałaś usg dzisiaj czy nie? Byłaś u lekarza na usg czy tylko położna szukała serduszka detektorem?
 
Polozna najpierw znalazla tetno a potem lekarz zmierzyl glowe i brzuch na szybkim usg, dokladne usg mam miec za tydzien. To wyglada tak ze ten lekarz dziala troche inaczej, ma cala klinike i on na usg z reguly kieruje do pokoi obok gdzie jego zona i inni lekarze robia pomiary bo naja te certyfikaty fmf. Ten lekarz sie glownie zajmuje sprawdzaniem szyjek macicy, cesarkami itp robi cytologie wymazy, ma w swoim gabinecie usg ale jesli je robi to tak a szybko i niewiele tam sprawdza. Dodatkowo sa tam polozne mierza cisnienie, wypelbniaja karty maja ten detektor itp. Dzisiaj mi sam sprawdzil glowke i brzuch i brzuch juz wyszedl bardzo maly, glowka troszke za mala. Takze sama nie wiem :( za tydzien wlasnie mam usg umowione do tej jego zony. A i tak za tydzien musze isc bo mam zwolnienie do 25 lutego i tak bylam umowiona na ten termin, dzisiaj dodatkowo.
 
Szkoda, że nie poszłaś do jakiegoś lekarza, który by Cię dokładnie zbadał, bo po takich szybkich pomiarach przez lekarza, który nie robi tego za często to troszkę bezsensu. I teraz będziesz się zamartwiac A nawet na usg nie zmierzył pulsu u dziecka mimo, że położna miała z tym problem. Zostalas teraz z zamartwianiem się do przyszłego tygodnia
Polozna najpierw znalazla tetno a potem lekarz zmierzyl glowe i brzuch na szybkim usg, dokladne usg mam miec za tydzien. To wyglada tak ze ten lekarz dziala troche inaczej, ma cala klinike i on na usg z reguly kieruje do pokoi obok gdzie jego zona i inni lekarze robia pomiary bo naja te certyfikaty fmf. Ten lekarz sie glownie zajmuje sprawdzaniem szyjek macicy, cesarkami itp robi cytologie wymazy, ma w swoim gabinecie usg ale jesli je robi to tak a szybko i niewiele tam sprawdza. Dodatkowo sa tam polozne mierza cisnienie, wypelbniaja karty maja ten detektor itp. Dzisiaj mi sam sprawdzil glowke i brzuch i brzuch juz wyszedl bardzo maly, glowka troszke za mala. Takze sama nie wiem :( za tydzien wlasnie mam usg umowione do tej jego zony. A i tak za tydzien musze isc bo mam zwolnienie do 25 lutego i tak bylam umowiona na ten termin, dzisiaj dodatkowo.
 
Polozna najpierw znalazla tetno a potem lekarz zmierzyl glowe i brzuch na szybkim usg, dokladne usg mam miec za tydzien. To wyglada tak ze ten lekarz dziala troche inaczej, ma cala klinike i on na usg z reguly kieruje do pokoi obok gdzie jego zona i inni lekarze robia pomiary bo naja te certyfikaty fmf. Ten lekarz sie glownie zajmuje sprawdzaniem szyjek macicy, cesarkami itp robi cytologie wymazy, ma w swoim gabinecie usg ale jesli je robi to tak a szybko i niewiele tam sprawdza. Dodatkowo sa tam polozne mierza cisnienie, wypelbniaja karty maja ten detektor itp. Dzisiaj mi sam sprawdzil glowke i brzuch i brzuch juz wyszedl bardzo maly, glowka troszke za mala. Takze sama nie wiem :( za tydzien wlasnie mam usg umowione do tej jego zony. A i tak za tydzien musze isc bo mam zwolnienie do 25 lutego i tak bylam umowiona na ten termin, dzisiaj dodatkowo.
Pamiętaj ze te wymiary to się mogą różnic .. tak właśnie z ciekawości zerknęłam na film który nagrałam na usg dla męża i mam tam głowę na 3 dni do przodu, brzuch dzien do tylu a nogi o tydzień opóźnione. I - lekarz powtiwerdza ze wszystko w normie. Także wiesz, myśle ze jak Cię lekarz zbadał to jakby widział ze coś jest mocno nie tak to by bardziej drążył.

Wiem ze ciężko, ale tak naprawdę to najwiecej możesz sobie martwić tym martwieniem się - i na 100% nie pomożesz. spróbuj oderwać czymś głowę, może medytacja, długi spacer albo lekka książka - mi pomaga. Powodzenia !
 
A orientujecie sie moze czy teraz przy covidzie na izbie przyjec przyjmuja i np wypisuja od razu jesli byloby w porzadku, czy jak sie pojdzie to juz trzeba zostac koniecznie na hospitalizacji do czasu wyniku testu na koronawirusa? Sama nie wiem co robic kurcze :(
 
Ostatnia edycja:
Najgorsze to czekanie czy wszystko w porządku. To jest poza Twoją kontrolą, pomyśl że Ty robisz wszystko co można A reszta w rękach losu/Boga..
 
Hej mamusie. Ja dziś bylam na usg 3d nasza córcia ma się dobrze, wszystko jest ok, jestem obecnie w 23tyg. Z pomiarów na usg wychodzi troszkę mniejsza 22t4d ale za to jest bardzo ruchliwa caly czas, juz pokazuje swój temperament ;)
 

Załączniki

  • 20210219_223716.jpg
    20210219_223716.jpg
    666,4 KB · Wyświetleń: 100
reklama
A ja mam pytanie czy też macie w ciąży takie obfite mleczno żółte upławy? Mój lekarz stwierdził że to normalne ale nie wykonał żadnego wymazu żeby sprawdzić czy nie mam żadnej infekcji , jak jest u was?
Mam tak samo i też ginekolog mówi że jest wszystko ok. Badania są dobre także się nie przejmuje aż tak bardzo
 
Do góry