reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Odebrałam wyniki testu oczywiście pozytywny...mój lekarz nie odbiera , bo wyjechał na tydzień za granicę...jedyny lekarz , który mi został to ten z przychodni...martwię się coraz bardziej , bo dalej mam tą biegunkę i takie dziwne bóle ....jakoś to przetrwam...
 
reklama
Odebrałam wyniki testu oczywiście pozytywny...mój lekarz nie odbiera , bo wyjechał na tydzień za granicę...jedyny lekarz , który mi został to ten z przychodni...martwię się coraz bardziej , bo dalej mam tą biegunkę i takie dziwne bóle ....jakoś to przetrwam...
Przykro mi ze tak cie meczy :( ale niestety prawda jest taka, że na to dziadostwo nie ma lekarstwa i zostaje tylko leczenie objawowe. Przeciwbolowo paracetamol, jeśli boli gardło to możesz psikac tantum verde. Na biegunkę nie znam sposobu, bo ja niestety mam problem w druga stronę :( a ruchy czujesz normalnie mimo tego dziwnego bolu?
 
Przykro mi ze tak cie meczy :( ale niestety prawda jest taka, że na to dziadostwo nie ma lekarstwa i zostaje tylko leczenie objawowe. Przeciwbolowo paracetamol, jeśli boli gardło to możesz psikac tantum verde. Na biegunkę nie znam sposobu, bo ja niestety mam problem w druga stronę :( a ruchy czujesz normalnie mimo tego dziwnego bolu?
Tak , ruchy normalnie , może aż za bardzo . Teraz leżę pod dwoma pierzynami , cholernie mi zimno , stopy lodowate ...
 
Tak , ruchy normalnie , może aż za bardzo . Teraz leżę pod dwoma pierzynami , cholernie mi zimno , stopy lodowate ...
Mi się wydaje że dla dziecka najgroźniejsza moze być gorączka. Także jak tylko będziesz czuc ze rośnie to od razu staraj się ja zbijać. Reszta (moim zdaniem, choć lekarzem nie jestem :) ) jest dokuczliwa i mega mecząca dla ciebie, ale niegroźna dla malucha ;) ubierz sie ciepło, zrob sobie gorącej herbaty z cytryną i sie wygrzewaj
 
Dziewczyny, mam pytanie. Rok temu w maju straciłam dziecko i byłam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry. Na depresje l4 miałam do grudnia i kolejne czyli po 182 dniach już od ginekologa ze względu na ciążę. Na L4 mogę być do 23 marca. Na początku lutego składałam wniosek o zasiłek rehabilitacyjny. Orientujecie się jak to wygląda z tym zusem? Ile mają czasu na decyzję? Jak to jest z wypłata pieniędzy i czy jest szansa że mi odrzucą ten wniosek ? Martwię się trochę.
 
Normy w labie dla Wit D to 30-100 , powyżej 100 jest toksyczne. Jak kiedyś gadałam z koleżanka co mieszka w niemczech to tam lelarze chcą minimum mieć te 60. Nie wiem od czego
Ja mierzylam witaminę D i miałam wynik 24. Moja lekarz pierwszego kontaktu powiedziała ze na ciąże to bardzo bardzo mało (to był 5 tydzień). Zaleciła mi wziąć 15 tys jednostek na dobę. Zaufałam jej, brałam przez 2 tyg a potem w 8 tygodniu do ginekologa a on, ze absolutnie nie - powiedział mi ze w trakcie organogenezy (1 trymestr) nie powinno się przyjmować żadnych witamin. A wszędzie trąbią jaka wit D jest wazna. Powiem szczerze ze zgłupiałam. Wybrałam jedno opakowanie i nie będę kontynuować ale mam nadzieje ze 2 tygodnie nie wpłynęły negatywnie. Dodam ze czułam się bardzo dobrze.
 
Ja mierzylam witaminę D i miałam wynik 24. Moja lekarz pierwszego kontaktu powiedziała ze na ciąże to bardzo bardzo mało (to był 5 tydzień). Zaleciła mi wziąć 15 tys jednostek na dobę. Zaufałam jej, brałam przez 2 tyg a potem w 8 tygodniu do ginekologa a on, ze absolutnie nie - powiedział mi ze w trakcie organogenezy (1 trymestr) nie powinno się przyjmować żadnych witamin. A wszędzie trąbią jaka wit D jest wazna. Powiem szczerze ze zgłupiałam. Wybrałam jedno opakowanie i nie będę kontynuować ale mam nadzieje ze 2 tygodnie nie wpłynęły negatywnie. Dodam ze czułam się bardzo dobrze.
To dziwny gin jak mowi ze zadnych witamin nie powinno się brac w 1 trym. O kwasie foliowym tez tak mowil?
 
To dziwny gin jak mowi ze zadnych witamin nie powinno się brac w 1 trym. O kwasie foliowym tez tak mowil?
Ze względu na pierwsze poronienie dostałam luteinę dopochwowa 2x dziennie. Powiedział mi ze luteina wystarczy, poza tym pic dużo wody. Dla mnie to trochę dziwne biorąc pod uwage ze zmierzyłam ta witaminę D i wyszedł ewidentny niedobór. Natomiast pwoiedzial mi ze teraz nic mam z tym nie robić 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ „Proszę wystawić buźkę na słońce i tyle” ehh ...
 
Tak , ruchy normalnie , może aż za bardzo . Teraz leżę pod dwoma pierzynami , cholernie mi zimno , stopy lodowate ...
Skontaktuj się koniecznie z ginekologiem jakimś, na prawdę zalecenia są żeby brać heparynę. Covid raczej nje niebezpieczny dla dziecka ale dla Ciebie może być. Lepiej wdrożyć profilaktykę
 
reklama
Ze względu na pierwsze poronienie dostałam luteinę dopochwowa 2x dziennie. Powiedział mi ze luteina wystarczy, poza tym pic dużo wody. Dla mnie to trochę dziwne biorąc pod uwage ze zmierzyłam ta witaminę D i wyszedł ewidentny niedobór. Natomiast pwoiedzial mi ze teraz nic mam z tym nie robić 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ „Proszę wystawić buźkę na słońce i tyle” ehh ...
Może skonsultuj jeszcze z innym lekarzem.Czy to nie lekarz z typu tych 60+? Nie mówię że oni wszyscy są źli ale do jednego takiego poszłam po poronieniu i jak mówiłam o ciąży biochemicznej to nie wiedział o co mi chodzi, pytał czy chodzi mi o puste jajo, a na dodatek uważał że usg ciąży pierwsze się powinno robić w 12 tyg :/ a i jeszcze uważał że źle że zaszlamw ciążę 2 msc po poronieniu bo powinnam czekać pół roku, totalnie nie wiedział o co kaman z tą ciążą biochemiczna. I normalnie ten lekarz przyjmował w prywatnej placówce w enel medzie:/
 
Do góry