reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hej hej 🙂 witam czerwcowe mamusie . U nas 25 t ciąży 🙂 z mężem postanowiliśmy zrobić sobie niespodziankę czy będzie córka czy synek ... mnie już ciekawość zrzera jak to u was ? Córeczka czy synek ?
 
reklama
A czy macie twardnienia brzucha? Co wasi lekarze na to?
Mi się zdarzają takie twardnienia ale to skurcze bh. Brzuch robi się nagle jak skala i po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach puszcza. Nie boli, czuje tylko lekki dyskomfort i brzuch właśnie mega twardy. Ale jest raz, może dwa razy dziennie i to już normalne na tym etapie ciazy :)

Ja jestem już po zastrzyku w związku grupą krwi i Rh ujemnym i tak naszło mnie myślenie o porodzie.. Jestem nastawiona na poród naturalny, mam wadę wzroku ale nie bardzo dużą, więc nawet nie myślałam, że mogą być jakieś przeciwskazania. Natomiast wczoraj nagle mnie olśniło 😅 że w jednym oku mam zwyrodnienie na siatkówce (podobno od urodzenia, w widzeniu nic nie przeszkadza) i stwierdziłam, że może pasowałoby to sprawdzić. Niestety terminy prywatnie na koniec maja, a termin porodu przełom maja i czerwca. I teraz moje pytanie brzmi, czy do lekarza okulisty na nfz dostanę się bez problemu? Wiem, że kobiety w ciąży powinny zostać przyjęte po za kolejnością, ale czy rzeczywiście tak jest? Nie chcę się niepotrzebnie denerwować i dyskutować z Paniami w rejestracji..
Powinni dac ci termin w ciagu 7 dni. Idz do przychodni, weź kartę ciazy i powiedz jaka jest sytuacja. Nie zaszkodzi spróbować ;) chociaz ja w zeszłej ciazy potrzebowałam się dostać do okulisty na cito, babka w rejestracji była mega wredna, ale powiedziałam jej ze jestem w ciazy i mam być przyjęta w ciągu 7 dni. Kazala gadać z lekarka. Lekarka super kobieta, przyjęła mnie tego samego dnia ;)
 
Mi się zdarzają takie twardnienia ale to skurcze bh. Brzuch robi się nagle jak skala i po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach puszcza. Nie boli, czuje tylko lekki dyskomfort i brzuch właśnie mega twardy. Ale jest raz, może dwa razy dziennie i to już normalne na tym etapie ciazy :)


Powinni dac ci termin w ciagu 7 dni. Idz do przychodni, weź kartę ciazy i powiedz jaka jest sytuacja. Nie zaszkodzi spróbować ;) chociaz ja w zeszłej ciazy potrzebowałam się dostać do okulisty na cito, babka w rejestracji była mega wredna, ale powiedziałam jej ze jestem w ciazy i mam być przyjęta w ciągu 7 dni. Kazala gadać z lekarka. Lekarka super kobieta, przyjęła mnie tego samego dnia ;)
Dziekuję za odpowiedź :) czasami te Panie w rejestracji to jakby za karę siedziały..
 
Potrzebuję rady. Termin mam na 5.06 od dzisiaj jestem na kwarantannie bo mama z którą mieszkam ma dodatni wynik testu. Ja od wczoraj mam kaszel i boli mnie głowa i nie bardzo wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Dodatkowo od wczoraj mam wrażenie, że Mała mniej się rusza. Strasznie panikuje.
 
Potrzebuję rady. Termin mam na 5.06 od dzisiaj jestem na kwarantannie bo mama z którą mieszkam ma dodatni wynik testu. Ja od wczoraj mam kaszel i boli mnie głowa i nie bardzo wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Dodatkowo od wczoraj mam wrażenie, że Mała mniej się rusza. Strasznie panikuje.
Przerabiam to właśnie . Generalnie kaszel ,ból głowy , zawroty i takie inne przy covidzie będą...nic w sumie nie zrobisz
Ja zrobiłam test i co 3dni dzwoni do mnie lekarz.
Polecam zrobić test , bo przynajmniej potem będziesz w gronie ozdrowieńców i kwarantanny następnym razem mieć nie będziesz. Wcinaj paracetamol
Pocieszające jest to , że na tym etapie dziecko jest bezpieczne , a my niestety musimy swoje pocierpieć...
A co do ruchów może ma taki dzień. Moja wczoraj też cały dzień nic , wieczorem też tak zupełnie nic . Mąż kupił mi ptasie mleczko , wstyd się przyznać, ale zjadłam z 10sztuk , mała tak szalała , że pół nocy nie spałam .
 
Ostatnia edycja:
Jaki glukometr kupic? Co polecacie?
Ja bym nie kupowala ;) sprobuj isc do przychodni swojej i może od nich dostaniesz. Qiem ze często przychodnie maja i jest możliwość taki glukometr dostać od nich za darmo :)

Potrzebuję rady. Termin mam na 5.06 od dzisiaj jestem na kwarantannie bo mama z którą mieszkam ma dodatni wynik testu. Ja od wczoraj mam kaszel i boli mnie głowa i nie bardzo wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Dodatkowo od wczoraj mam wrażenie, że Mała mniej się rusza. Strasznie panikuje.
Nie zrobisz nic, musisz czekać. Możesz brac paracetamol jak będzie bardziej bolalo. Niestety, na to leku nie ma, trzeba działać objawowo
 
reklama
Do góry