reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Hej Wam po krótkiej przerwie. Kochane potrzebuję Waszej pomocy. Dzisiaj po kąpieli zauważyłam coś dziwnego nad prawym biodrem, nad pośladkiem. Przestraszyłam się, że to rozstepy ale nie mam pewności, ponieważ nigdy nie mialam z nimi do czynienia. Wielkość tego "czegoś" to takie 2,5 x 2,5cm. Nie swędzi, nie piecze, jest płaskie (nie czuć nic pod palcami). W tym miejscu skóra jest raczej normalna, tzn nie jest napięta tak jak na brzuchu, na którym na razie nie mam żadnych zmian. Pomyślałam, że to może pęknięte naczynka ale nie wygląda to inaczej. Posmarowałam od razu Bio-Oilem i czekam na Waszą opinię🤭😘
Moim zdaniem to nie są rozstępy a właśnie naczynko pęknięte. Rozstępy to tak jakby blizna, czujesz wgłębienie w tym miejscu, skóra jest inna w dotyku. A przy naczynku pękniętym nie czujesz właśnie żadnej różnicy. Ja miałam takie pajaczki na udach,ale smarowalam red bloker i zeszły. Tylko nie wiem czy to w ciąży można, ale po ciąży na pewno ;)

Czy chodzicie na ktg? Jeśli tak, to od którego tygodnia?
Ja teraz nie chodzę bo moja gin robiła ktg w szpitalu, więc z powodu covida nie mam teraz. Ale w poprzedniej ciąży jakoś 35-36tc
 
Hej Wam po krótkiej przerwie. Kochane potrzebuję Waszej pomocy. Dzisiaj po kąpieli zauważyłam coś dziwnego nad prawym biodrem, nad pośladkiem. Przestraszyłam się, że to rozstepy ale nie mam pewności, ponieważ nigdy nie mialam z nimi do czynienia. Wielkość tego "czegoś" to takie 2,5 x 2,5cm. Nie swędzi, nie piecze, jest płaskie (nie czuć nic pod palcami). W tym miejscu skóra jest raczej normalna, tzn nie jest napięta tak jak na brzuchu, na którym na razie nie mam żadnych zmian. Pomyślałam, że to może pęknięte naczynka ale nie wygląda to inaczej. Posmarowałam od razu Bio-Oilem i czekam na Waszą opinię[emoji2960][emoji8]
Mi też to wygląda na pęknięte naczynko. Mam takie jedno na nodze ale jeszcze z przed ciąży. Za cienkie te niteczki na rozstęp.
 
Moim zdaniem to nie są rozstępy a właśnie naczynko pęknięte. Rozstępy to tak jakby blizna, czujesz wgłębienie w tym miejscu, skóra jest inna w dotyku. A przy naczynku pękniętym nie czujesz właśnie żadnej różnicy. Ja miałam takie pajaczki na udach,ale smarowalam red bloker i zeszły. Tylko nie wiem czy to w ciąży można, ale po ciąży na pewno ;)


Ja teraz nie chodzę bo moja gin robiła ktg w szpitalu, więc z powodu covida nie mam teraz. Ale w poprzedniej ciąży jakoś 35-36tc
Też mi się wydaje, że czułabym to pod palcem właśnie, no i druga sprawa, że nad biodrem skórę mam w ogóle nie napiętą. Mam nadzieję, że masz rację i to są naczynka 😍
 
Czy chodzicie na ktg? Jeśli tak, to od którego tygodnia?
Ja nie mialam ani razu robionego, lekarz tez nic nie mowil, że ma to w planach. Znajoma i sąsiadka miala robione dopiero kiedy zaczął sie poród i zgłosiły się do szpitala. Nie wiem jak to w końcu jest.
 
reklama
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie😔 zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
 
Do góry