reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ojej, byłoby super gdyby się okazało, że masz rację [emoji7]
Tego Ci życzę [emoji3526] świeży rozstęp jest ciemny, szerszy i ta skóra jest bardziej chropowata. I jak ściśniesz w palcach skórę w tym miejscu to robią się takie jakby rowki. Mi w poprzedniej ciąży wyskoczyło kilka na udach na brzuchu nic, teraz narazie nie mam i oby tak zostało [emoji120][emoji3526]
 
reklama
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie😔 zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
o laboga! Nic się nie martw. Jesteś pod dobrą opieką. Dzieciątka w tym tyg dadzą radę. Z małą pomocą, ale dadzą radę. Pamiętaj, że te pomiary wagowe mają jakąś granicę błędu. 500g to dużo, ale jednocześnie to może być mniejsza różnica. Teraz skup się też trochę na sobie. Jeśli możesz oglądaj głupie filmiki na komórce, tak aby myśli poszły gdzie indziej. Jakiś serial może - tętno wtedy spada. Ciśnienie dalej może być wysokie, ale bardziej chodzi mi o to, abyś swoim stresem nie pogorszyła sytuacji. Wysyłamy stado dobrych myśli!!! 🌷☀️🍀
 
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie[emoji17] zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
Współczuję stresu. Ale najwaznie, że jesteś pod dobrą opieką I na pewno zrobią cc wtedy kiedy będzie to konieczne. Trzymam za Was kciuki [emoji110][emoji110][emoji3590]
 
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie😔 zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
Trzymam kciuki. Napewno wszystko będzie dobrze. Jesteś pod opieką lekarską a to najważniejsze. Czyli wychodzi na to, że bedziesz pierwszą rozpakowaną czerwcówką :)
 
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie😔 zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
Spokojnie, 35tc to przy bliźniakach całkiem spoko tydzień ;) a z tą waga to przy wielkosci ok. 2500-3000 błąd pomiaru to 500gr wiec nie stresuj się. Poza tym, każde dziecko inne. Jedno mniejsze, drugie większe, bliźniaki też nie muszą wazy tyle samo przecież ;)
A skoro mają bardzo dobra opiekę dla wczesniakow to tym bardziej będzie wszystko okej. Przy wysokim ciśnieniu bedzoe bezpieczniej dla dzieci jak zrobią Ci tą cc
 
Mamuśki...jednak nie dam rady wytrzymać do czerwca. W srode miałam mieć wizytę kontrolną, ale lekarz nawet mnie nie zbadał i tylko wypisał skierowanie do szpitala...ciśnienie baaardzo wysokie😔 zostawili mnie na obserwacje, a dzisiaj mi oznajmili że w przyszłą środę/czwartek planują CC. Cisnienie nie spada, a na dodatek różnica wagowa między chłopcami cały czas się powieksza (obecnie to ok 500g)... Jestem przerażona bo to będzie dopiero 35tc, na szczęście leżę w szpitalu z bardzo dobrą opieką dla wcześniaków.
35 to już bardzo dobry tydzień! :)
Będzie dobrze!
 
Ja wczoraj byłam u lekarza 33tc, mala ma 2050kg a ja już 15kg na plusie.
Lekarz dalej nie widzi wskazań do cc przy tych mięśniakach, ale może to i lepiej.

Ktg mam mieć robione przed następna wizyta za 2tyg czyli 35tc.

Ogólnie czujemy się dobrze, ale im bliżej porodu tym bardziej się stresuje. W szpitalu ostatnio kobieta zmarła po cc. Miała ponoć łożysko przodujące i była juz po 2 cc. Tragedia niesamowita :-(
 
Ja wczoraj byłam u lekarza 33tc, mala ma 2050kg a ja już 15kg na plusie.
Lekarz dalej nie widzi wskazań do cc przy tych mięśniakach, ale może to i lepiej.

Ktg mam mieć robione przed następna wizyta za 2tyg czyli 35tc.

Ogólnie czujemy się dobrze, ale im bliżej porodu tym bardziej się stresuje. W szpitalu ostatnio kobieta zmarła po cc. Miała ponoć łożysko przodujące i była juz po 2 cc. Tragedia niesamowita :-(
Ciekawe czy mi zleci Ktg właśnie mam 35tydzien i wizytę w czwartek.
Dzwoniłam wczoraj do lekarza , bo znowu mam ta rwę i niestety mocno się męcze . Wysłał mi skierowanie na szpital , ale ja siedzę w domu póki co . Koło 37 tygodnia mówi , że możemy zrobić CC . Chciałam rodzic naturalnie , przynajmniej spróbować , ale nie ma nawet opcji , mała była dobrze ułożona , teraz znowu głowa u góry no i plecy nie dadzą rady więc psychicznie jestem nastawiona.
 
fajnie by było. Sprawdzę, czy w szpitalu, w którym będę jest możliwość skorzystania z lodówki.
U mnie mleczne rzeczy odpadają, chyba że nie będę się mogła załatwić, to wtedy jogurt się przyda... Ok, wezmę sobie kefir. Wezmę kilka jabłek (w ciąży mam mega parcie na nie :D), one wytrzymają bez lodówki i masło orzechowe bez dodatków. Orzechy... Dobry pomysł. O, znalazłam ostatnio jakieś musy warzywno-owocowe! Kurczę, dzięki za inspirację! To może być fajna przekąska. Płatki owsiane i wezmę mleko sojowe - ono też może bez lodówki stać kilka dni. Głupio będzie jak przyjdę z bochenkiem własnoręcznie upieczonego chleba 😂 Ale... Jak sobie pokroję od razu kilka kromek... Jeśli byłaby lodówka to bym jeszcze jakąś pastę ukręciła do słoiczka. No dobrze, jakiś plan jest. Myślę o jedzeniu i chyba bym coś zjadła - najlepiej zakazane naleśniki z białym serem i moim dżemem 😂
Haha no widzisz, już coś jest.
A wiesz, ja sobie pozwalam na naleśniki, jak piekę ciasto to też jem kawałek na podwieczorek albo drugie śniadanie. Cukier na czczo dziś 85 więc dla mnie dobrze. Moja słabością są też serki homogenizowane waniliowe 🙈 dziś zjadłam na śniadanie dwie kromki chleba i taki serek i cukier po godzinie 104 🤷
 
reklama
Do góry