reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Czy któraś z Was ma problemy z cukrem? Ogólnie normalny, ale są dni że na czczo trochę podskoczy. Lekarz powiedział, że wyślę już w 39 tygodniu na wywołanie porodu. Czy można jechać do powiatowego szpitala czy musi to być specjalistyczny? Czy wywołają poród w 39 czy będą trzymać i czekać?
 
reklama
Ja całą ciążę zylam dość intensywnie, pracowałam do tego 32 tyg. jedynie między tym 32 a 35 tygodniem więcej odpoczywalam. Od 36 dużo chodzę, wykorzystuje narzeczonego itp a narazie cisza. Tzn dzis odszedł mi czop, po 19 mam wizyte więc zobaczymy moze cos sie w końcu ruszy[emoji1787]
hm, a jak wygląda kiedy czop odejdzie?
 
Ja z czerwcowych mam zrobiłam się majową :-) wczoraj mialam wizyte u lekarza, w badaniu wyszlo wszystko super i lekarz powiedział, że powinnam dotrzymać do terminu czyli 11.06, a dziś o 4 rano odeszły mi wody i o 7 powitałam moja córeczkę :-) miałam planowane CC, 36+2. Mała waży 3280g i ma 53 cm więc jak na poród 3 tygodnie przed czasem to kawał z niej babki :-) szew ratunkowy, który miałam założony w 19tc trzymał do samego końca. Zdjęcie go było mało przyjemne ale do dźwignięcia. Jeśli wszystko będzie dobrze to w piątek wyjdziemy do domu.
Za Was wszystkie trzymam mocno kciuki :-)
Gratulacje ❤️❤️
 
Super! Gratulacje!
tez mam termin na 11.06 ;) pessar mam mieć ściągany w przyszłym tygodniu i zobaczymy co się będzie działo 🙈
Nie chciałabym urodzić zaraz po ściągnięciu ale na to już chyba nikt nie ma wpływu :D
Bo rozumiem, ze szew miałaś ściągany wczoraj na wizycie? :)
Ja chciałam urodzić zaraz po ściąganiu ale Fifi nigdzie się nie wybiera niestety 🤷‍♀️😂 Mimo że już w ogóle się nie oszczędzam 🙈
 
Czyli po posiłkach jest ok? Ile masz na czczo z reguły? Miałaś stwierdzona cukrzyce po krzywej cukrowej ?
Czy któraś z Was ma problemy z cukrem? Ogólnie normalny, ale są dni że na czczo trochę podskoczy. Lekarz powiedział, że wyślę już w 39 tygodniu na wywołanie porodu. Czy można jechać do powiatowego szpitala czy musi to być specjalistyczny? Czy wywołają poród w 39 czy będą trzymać i czekać?
 
To bardzo indywidualna sprawa. U mnie był to taki galaretkowaty, przezroczysty zbity śluz. W dużej ilości, przy podcietaniu został poprostu na papierze.
hm, a jak wygląda kiedy czop odejdzie?
No i jestem po wizycie. Ginekolog potwierdził ze to był czop bo szyjka miękka, prawie jej nie ma i rozwarcie na 2 cm. jutro mam się zgłosić na ktg i zobaczymy czy coś się dzieje, a maluch ma 3 kg [emoji16]
 
reklama
Do góry