reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja z czerwcowych mam zrobiłam się majową :-) wczoraj mialam wizyte u lekarza, w badaniu wyszlo wszystko super i lekarz powiedział, że powinnam dotrzymać do terminu czyli 11.06, a dziś o 4 rano odeszły mi wody i o 7 powitałam moja córeczkę :-) miałam planowane CC, 36+2. Mała waży 3280g i ma 53 cm więc jak na poród 3 tygodnie przed czasem to kawał z niej babki :-) szew ratunkowy, który miałam założony w 19tc trzymał do samego końca. Zdjęcie go było mało przyjemne ale do dźwignięcia. Jeśli wszystko będzie dobrze to w piątek wyjdziemy do domu.
Za Was wszystkie trzymam mocno kciuki :-)
Gratulacje [emoji8][emoji3526][emoji3526] zdrówka dla Was [emoji3059]
 
reklama
Czy któraś z Was ma problemy z cukrem? Ogólnie normalny, ale są dni że na czczo trochę podskoczy. Lekarz powiedział, że wyślę już w 39 tygodniu na wywołanie porodu. Czy można jechać do powiatowego szpitala czy musi to być specjalistyczny? Czy wywołają poród w 39 czy będą trzymać i czekać?
Ja mam cukrzyce stwierdzoną i moja ginekolog każe mi rodzic w szpitalu z trzecim stopniem referencyjnosci. Ale jeśli cukry ok to nie będę miała raczej wywoływanego porodu tylko czekamy aż samo się zacznie. W piorzedniej ciąży też tak miałam.
 
Czyli po posiłkach jest ok? Ile masz na czczo z reguły? Miałaś stwierdzona cukrzyce po krzywej cukrowej ?
Na czczo przeważnie do 80. Sporadycznie zdarza się 92 lub 93. Przeważnie jak późno jem. Krzywa cukrowa wyszła dziwnie. Tylko była krew brana z żyły, ale nie do laboratorium, tylko na to urządzenie, co z palca biorą.
 
I wczoraj na wizycie lekarz już nie mierzył szyjki tylko sprawdzał czy szew jest dalej tam gdzie powinien
O rany, jaka niespodzianka. Gratuluję. Ja miałam wizytę w ubiegłym tygodniu w piątek, szyjka twarda, zamknięta, 4 cm. Jakby mi po wizycie wody odeszły, też byłabym zaskoczona. Ale ja mam walizkę spakowaną od 2 tygodni i czekam 😀
 
Hej dziewczyny. Mam termin planowej cesarki na 15 czerwca, jednak mam coraz częstsze skórcze i czuję, że opadł mi brzuch. Jutro wizyta, jestem ciekawa czy jest ok. Mam od bardzo dawna upławy, bo nadal używam luteiny i wiem że to po tym, ale boję się,że nie będę mogła rozpoznać odchodzącego czopu bo przy synu pierwszym od razu wiedziałam, że to czop. Mam ostatnio częste wzdęcia i trochę zaparć i dlatego nie raz wydaje mi się, że coś jest nie tak, albo że coś się zaczyna. Z jednej strony chciałabym już mieć wszystko za sobą a z drugiej coraz bardziej się boję.
 
Hej dziewczyny. Mam termin planowej cesarki na 15 czerwca, jednak mam coraz częstsze skórcze i czuję, że opadł mi brzuch. Jutro wizyta, jestem ciekawa czy jest ok. Mam od bardzo dawna upławy, bo nadal używam luteiny i wiem że to po tym, ale boję się,że nie będę mogła rozpoznać odchodzącego czopu bo przy synu pierwszym od razu wiedziałam, że to czop. Mam ostatnio częste wzdęcia i trochę zaparć i dlatego nie raz wydaje mi się, że coś jest nie tak, albo że coś się zaczyna. Z jednej strony chciałabym już mieć wszystko za sobą a z drugiej coraz bardziej się boję.
Ja jestem właśnie w 35tc, zaraz zacznę 36tc. Termin na 24.06 ale też opadł mi brzusio i czuje ze będzie szybciej. Z resztą nawet chciałabym dotrwać do końca 37tc i urodzić. Brzuszek napina mi się często ale już sama nie wiem czy to po prostu mała mi się tak rozciąga. Mam też mięśniaki i skurcze mogą wystąpić szybciej.
Też coraz bardziej się boję że względu władnie na mięśniaki, czy akcja porodowa pójdzie bez problemu....
Cała ciąża w stresie, jak nie mięśniaki to prenatalne i jakieś głupie przeczucia...
Już chce mieć za sobą i cieszyć się córeczka.
 
Ja jestem właśnie w 35tc, zaraz zacznę 36tc. Termin na 24.06 ale też opadł mi brzusio i czuje ze będzie szybciej. Z resztą nawet chciałabym dotrwać do końca 37tc i urodzić. Brzuszek napina mi się często ale już sama nie wiem czy to po prostu mała mi się tak rozciąga. Mam też mięśniaki i skurcze mogą wystąpić szybciej.
Też coraz bardziej się boję że względu władnie na mięśniaki, czy akcja porodowa pójdzie bez problemu....
Cała ciąża w stresie, jak nie mięśniaki to prenatalne i jakieś głupie przeczucia...
Już chce mieć za sobą i cieszyć się córeczka.
Hej, mam ten sam termin porodu ale u mnie brzuch jeszcze wysoko. I też będzie dziewczynka :)
 
Ja jestem właśnie w 35tc, zaraz zacznę 36tc. Termin na 24.06 ale też opadł mi brzusio i czuje ze będzie szybciej. Z resztą nawet chciałabym dotrwać do końca 37tc i urodzić. Brzuszek napina mi się często ale już sama nie wiem czy to po prostu mała mi się tak rozciąga. Mam też mięśniaki i skurcze mogą wystąpić szybciej.
Też coraz bardziej się boję że względu władnie na mięśniaki, czy akcja porodowa pójdzie bez problemu....
Cała ciąża w stresie, jak nie mięśniaki to prenatalne i jakieś głupie przeczucia...
Już chce mieć za sobą i cieszyć się córeczka.
widzę, że coraz więcej nas w stresie :) Ja mam termin w okolicach 22.06 (w ten wtorek dowiem się dokładniej), ale nie wiem czy dotrwam. Ostatnio miałam skurcze jak przy okresie i potem zaczęłam lekko plamić (już przeszło). Już nie chodzę z mężem i psem na godzinny spacer. Teraz co najwyżej na wieczorny i idziemy w tempie ślimaczym. Muszę sobie brzuch trzymać, bo mi ciężko. Walizkę mam prawie spakowaną. W sensie, większość rzeczy mam przygotowane, tylko włożyć do torby i zapiąć. Jeszcze tylko muszę podkłady dokupić. Mam w sobie dużo lęku. Plusem jest to, że ostatnie noce całkiem nieźle śpię. Nie mam cofek z żołądka, zgaga w nocy zdarzy się bardzo sporadycznie (wezmę tabletkę i spokojnie mogę spać dalej). I czasem w ciągu dnia mnie senność położy.
Trochę tego stresu mogłoby być mniej w głowie
 
reklama
Moja torba też czeka, rzeczy Arielki również.
Spacerki również już krótkie zaliczam bo ledzwia mnie bardzo bolą od dłuższego chodzenia..
Bez stresu się nie obędzie 🙈
Piszcie na bieżąco jak u Was :-)
Ja w poniedziałek wizyta to na pewno dam znać 😍
 
Do góry