reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

U mnie akurat podobno dziewczyna, a leci górnym wymiarami. Jest po prostu duża. 🙄
Ciągle liczę, że jednak chlopaczek...
My wczoraj kupiliśmy wózek w fajnej promocji.
A co do ubranek macie jakieś ulubione firmy? Z tego co patrzę to hm jakoś nie polecają, podobno lecą po jakości. Skusilam się na kilka uniwersalnych ubranek właśnie z HM ale nie wiem czy kupować tam resztę.
A tak z ciekawości, jeśli to oczywiście niezbyć wścibskie pytanie...czemu zależy Ci na chłopcu? Tzn. bo tak rozmyślam czasem o tych płciach i o reakcjach ludzi. Bo są różne, czasem "pocieszające" jak słyszą że dziewczynka (ja się osobiście cieszę, bo zawsze czułam że będę mieć córkę). Czy po prostu jak już ma się jedną "płeć" w domu to się marzy o odmianie? Zastanawiam się czy w drugiej ciąży będą spore oczekiwania otoczenia-może i moje? na chłopaka i już mi się robi nieswojo, a to dopiero połowa pierwszej;)
 
reklama
A tak z ciekawości, jeśli to oczywiście niezbyć wścibskie pytanie...czemu zależy Ci na chłopcu? Tzn. bo tak rozmyślam czasem o tych płciach i o reakcjach ludzi. Bo są różne, czasem "pocieszające" jak słyszą że dziewczynka (ja się osobiście cieszę, bo zawsze czułam że będę mieć córkę). Czy po prostu jak już ma się jedną "płeć" w domu to się marzy o odmianie? Zastanawiam się czy w drugiej ciąży będą spore oczekiwania otoczenia-może i moje? na chłopaka i już mi się robi nieswojo, a to dopiero połowa pierwszej;)
My mamy w domu już dwie córki bliźniaczki i jednak chłopiec też by się przydał. Mąż marzy o synku. Wiadomo każdy chce, aby zdrowe. Skoro u nas 3 córka to będziemy starać się dalej 😛
 
Hej dziewczyny, u nas 17 tydzień zaraz się skończy(1 ciąża) ale co rusz w mojej głowie rodzi się nowy problem. Jak nie paralizujacy strach przed toksoplazmoza (igg mam ujemne) tak że myję wszystko po 100 razy, to zjedzone parę faworków na spirytusie(dopiero potem przeczytałam sklad) chociaz na logikę wiem ze ten alkohol wyparowuje podczas smażenia. Teraz mam nowego stresa bo stosuję progesteron dopochwowo i przed aplikacja rece dezynfekuję i zaczęłam wymyślać czy jakies ilości się nie wchlonęly płynu do dezynfekcji przez śluzówkę pochwy. Tak ciężko tę głowę wyłączyć a ona takie rzeczy wymyśla:(
 
Hej dziewczyny, u nas 17 tydzień zaraz się skończy(1 ciąża) ale co rusz w mojej głowie rodzi się nowy problem. Jak nie paralizujacy strach przed toksoplazmoza (igg mam ujemne) tak że myję wszystko po 100 razy, to zjedzone parę faworków na spirytusie(dopiero potem przeczytałam sklad) chociaz na logikę wiem ze ten alkohol wyparowuje podczas smażenia. Teraz mam nowego stresa bo stosuję progesteron dopochwowo i przed aplikacja rece dezynfekuję i zaczęłam wymyślać czy jakies ilości się nie wchlonęly płynu do dezynfekcji przez śluzówkę pochwy. Tak ciężko tę głowę wyłączyć a ona takie rzeczy wymyśla:(

Żebyś sobie nie podrażniła tam w środku od tej dezynfekcji.
Ja przed i po luteinie po prostu myje ręce i tyle nie wydziwiam.
Takie schizy więcej szkody robią więc się wyluzuj i ciesz ciążą [emoji3526] wiadomo każda z nas się denerwuje ale staraj się zająć głowę czymś innym [emoji16]
 
Czesc dziewczyny, witam sie i ja :) termin mam na 4 czerwca, ale pewnie moja ciaza zostanie rozwiazana wczesniej cieciem cesarskim, gdyz zostaly rozpoznane naczynia przodujace, bardzo grozne powiklanie grozace wykrwawieniem sie dziecka podczas porodu :( bardzo sie obawiam, czy wszystko bedzie w porzadku i zeby dzidzius nie byl wyciagniety zbyt wczesnie :( Czytam o waszych oczekiwaniach co do plci, i dla mnie od poczatku plec byla drugorzedna, dalabym wszystko za ksiazkowa ciaze i mozliwosc porodu silami natury, w czasie wybranym przez dziecko i optymalnym dla niego... takze cieszcie sie zdrowymi ciazami! :)
 
A ja mam pytanie z innej beczki do dziewczyn, ktore sa na l4. Czy po 33 dniach trzeba skladac jakis wniosek zaświadczenie do zus? Pierwszy razbjestem na tak dlugim zwolnieniu i nie wiem jak to wyglada
 
reklama
Dziewczyny nie zazdroszczę, mnie czasami brzuch pobolewa jak się mała rozciąga i tyle, czy po prostu macica ale to malutki ból i trwa chwilę.. Mi się nic kompletnie nigdy nie działo prócz skurczy później. A to pieczenie to nie stan zapalny? Choć jak lekarz mówi, że wszystko oki, no to pewnie nic złego się nie dzieje i taka uroda po prostu.
Mnie też badał lekarz i mówi że wszysyko ok szyjka jaka była taka została a infekcji raczej też nie mam bo mówiła że wydzielina prawidłowa a to jest takie jak w by rozpierania ale jak siedzę lub leżę to tego nie czuję do południa też raczej nie tylko po południu. Ale już tak chyba zostanie..
 
Do góry