reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

29 tydzien😊,
dziekuje za odpowiedz to mnie pocieszylas, bo jak poczytalam czego nie można przy cukrzycy to sie przeraziłam, ale moze nie bedzie tak zle, bedziemy próbować 👍

Musisz testować. Jak dostałam wyniki to od razu wdrożyłam dietę, po czasie okazało się ze cukier mam za niski, wiec wróciłam do normalnego jedzenia
 
reklama
Musisz testować. Jak dostałam wyniki to od razu wdrożyłam dietę, po czasie okazało się ze cukier mam za niski, wiec wróciłam do normalnego jedzenia
na stronie mamy ginekolog jest przykładowa dieta 2000 kcal i ja sie nią kieruje, bo zaczynalo mi brakowac pomysłów. Ogarnij sobie dozwolony chleb 100% zytni najlepiej, bez żadnych dodatków. Jasną mąkę zamień na pełnoziarnistą. I generalnie zasada wymienników węglowodanowych. Mam cukrzyce od 11 tygodnia, idzie sie przyzwyczaić. Banany możesz ale te bardziej zielone i zbilansuj je z białkiem i tłuszczem ( np. skyr plus orzechy)
 
Hej ja dzisiaj bylam na wizycie, szyjka sie trzyma, lekarka zastanawiala sie nad pessarem ale w koncu nie założyła, mala wazy ok 1500g. Wyszla mi cukrzyca, wiec znowu cos. Pytanie do dziewczyn z cukrzyca co jecie na sniadanie sniadanie? A z owocow mozna banany?
Mi też wyszła cukrzyca i ogólnie mogę jeść normalnie jedyne po czym mam wyższy cukier to białe pieczywo z czego zwykły chleb mogę zjeść ale bagietka czy pizza już jest wyżej ale też nie jakoś strasznie bo 130/140. Tak na prawdę to jest metoda prób i błędów jednej coś nie podniesie cukru a drugiej wybije pod niebiosa. Dodawaj do posiłków surowe warzywa, kiszonki, chrup migdały to obniża cukier. Przegiąć w drugą stronę też nie możesz bo jak za bardzo wyeliminujesz węglowodany to pojawią Ci się ketony w moczu.
 
Hej, mam pytanie o srodki do prania ubranek dziecięcych- jakie polecacie? Slyszalam, ze te dostepne w sieciowkach to sama chemia i nie roznia sie zbytnio od ‘doroslych’ produktow. I nie wiem, czy szukac jakichs ekologicznych i zamawiac przez internet, czy pojsc na latwizne i kupic w sklepie. Bylabym wdzieczna za rady ;)
 
Hej, mam pytanie o srodki do prania ubranek dziecięcych- jakie polecacie? Slyszalam, ze te dostepne w sieciowkach to sama chemia i nie roznia sie zbytnio od ‘doroslych’ produktow. I nie wiem, czy szukac jakichs ekologicznych i zamawiac przez internet, czy pojsc na latwizne i kupic w sklepie. Bylabym wdzieczna za rady ;)
Drugi raz postawiłam na Lovelę,
Kiedyś i tak dziecko musi przejść na pranie w normalnych kapsułkach, więc ja nie mam świra na tym punkcie . Podejrzewam, że gdyby nie zapach tego Lovela kojarzący mi się z noworodziem, to bym teraz przy drugim już prała normalnie 😁
 
Hej, mam pytanie o srodki do prania ubranek dziecięcych- jakie polecacie? Slyszalam, ze te dostepne w sieciowkach to sama chemia i nie roznia sie zbytnio od ‘doroslych’ produktow. I nie wiem, czy szukac jakichs ekologicznych i zamawiac przez internet, czy pojsc na latwizne i kupic w sklepie. Bylabym wdzieczna za rady ;)
Ja też używam Loveli, płynu do prania. I włączam w pralce dodatkowe płukanie. Mój starszy synek ma Azs a po tym płynie nic mu nie dolega.
 
Drugi raz postawiłam na Lovelę,
Kiedyś i tak dziecko musi przejść na pranie w normalnych kapsułkach, więc ja nie mam świra na tym punkcie . Podejrzewam, że gdyby nie zapach tego Lovela kojarzący mi się z noworodziem, to bym teraz przy drugim już prała normalnie [emoji16]
Ja używam teraz do prania starszego, a ma 7 lat, ale on ma azs i w zimę mu się zaognia i się strasznie drapał.
 
Ja jestem w 28 tyg....
Przepraszam nie chciałam nikogo obrazić swoją wypowiedzią...
Fakt, po poronieniu sama bym uważała.
Ja ogólnie mam wysokie libido, w ciąży dopiero teraz w 3 trym czuje możemnir ochotę bo coraz ciężej się czuję...


Jak u was teraz z kg na +? U mnie plus 11 już 🙈
 
Ja jestem w 28 tyg....
Przepraszam nie chciałam nikogo obrazić swoją wypowiedzią...
Fakt, po poronieniu sama bym uważała.
Ja ogólnie mam wysokie libido, w ciąży dopiero teraz w 3 trym czuje możemnir ochotę bo coraz ciężej się czuję...


Jak u was teraz z kg na +? U mnie plus 11 już 🙈
Ja mam 5,5kg na plus
 
reklama
Mam pytanie. Czy któraś z Was przechodząc covid miała skórze macicy? Ja ostatnio bardzo często odczuwam skórcze. Biorę magnez i nospę jednak dalej odczuwam. Trochę się boję bo kwarantanna jeszcze tydzień prawie. Strasznie mnie jeszcze kaszle a w ciąży za bardzo nie mam co brać. Co u Was pomogło przy covidzie?
 
Do góry