reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dziewczyny, dostałam wyniki morfologii - mam płytki krwi na poziomie 480, gdzie normą jest do 400. Poprzednie w maju było 445. Wcześniejsze skomentowane przez lekarza, że poza normą, ale do konsultacji nie w trybie pilnym. Powinnam rodzic za tydzień, nie wiem, co powinnam zrobić, czekam wciąż na informacje od lekarza :/
Czy któraś z was miała takie wartości i była bez leków?
Przyjmujesz żelazo? W jakiej dawce?
 
reklama
Przyjmuje, mama dha, myślałam, że to wystarczy. Myślisz, że to dlatego, że poziom żelaza jest za mały? Jak go podnieść?
Bardzo często nadmiar płytek świadczy o anemii. Mialam tak w poprzedniej ciąży. Bralam asparagin 3x2 tabletki dziennie. Skonsultuj wyniki z lekarzem, bo sama nie powinnaś sobie suplementowac. Może zadzwoń od razu do lekarza i powiedz mu o tym wyniku.
 
Bardzo często nadmiar płytek świadczy o anemii. Mialam tak w poprzedniej ciąży. Bralam asparagin 3x2 tabletki dziennie. Skonsultuj wyniki z lekarzem, bo sama nie powinnaś sobie suplementowac. Może zadzwoń od razu do lekarza i powiedz mu o tym wyniku.
Dzwoniłam, nie odebrał. On odpisuje, ale często z poślizgiem, więc muszę czekać. A asparginu nie mogę, bo dawka potasu w nim sprawia, że całe ciało mnie piecze :( Czekam co powie.
A jak brałaś aspargin, to jaki miałaś wynik w tych płytkach? Też taki wysoki? I boje się, że to dopiero zobaczyłam, na tydzień przed porodem :(
 
Ale aspargin to magnez z potasem i przyjmuje się go na skurcze a anemii nam nie wyleczy..
Bardzo często nadmiar płytek świadczy o anemii. Mialam tak w poprzedniej ciąży. Bralam asparagin 3x2 tabletki dziennie. Skonsultuj wyniki z lekarzem, bo sama nie powinnaś sobie suplementowac. Może zadzwoń od razu do lekarza i powiedz mu o tym wyniku.
 
Przyjmuje, mama dha, myślałam, że to wystarczy. Myślisz, że to dlatego, że poziom żelaza jest za mały? Jak go podnieść?
Tylko ze akurat Mama DHA nie ma w ogóle żelaza :/ Tez to biorę i muszę jeszcze suplementowac Ferroplexem (niesmaczne i drogie fiolki) żeby nie było tragicznej anemii. Mój organizm jest w stanie strawić jedna dawkę dziennie i utrzymuje się pod granicą niedoboru :/
 
Tylko ze akurat Mama DHA nie ma w ogóle żelaza :/ Tez to biorę i muszę jeszcze suplementowac Ferroplexem (niesmaczne i drogie fiolki) żeby nie było tragicznej anemii. Mój organizm jest w stanie strawić jedna dawkę dziennie i utrzymuje się pod granicą niedoboru :/
Jezu, nie wiedziałam. Byłam pewna, że ma w składzie. Pewnie dlatego tak mi to wszystko poleciało. A jeszcze jem dużo mniej mięsa niż w pierwszej ciąży. Właściwie tylko trochę w weekendy, bo w tygodniu nie daje rady. Myślisz, że dam radę to żelazo unormować w ciągu kilku dni? :(
 
Jezu, nie wiedziałam. Byłam pewna, że ma w składzie. Pewnie dlatego tak mi to wszystko poleciało. A jeszcze jem dużo mniej mięsa niż w pierwszej ciąży. Właściwie tylko trochę w weekendy, bo w tygodniu nie daje rady. Myślisz, że dam radę to żelazo unormować w ciągu kilku dni? :(
Obawiam się ze to nie jest proste, mnie się nie udało jakoś spektakularnie, a walczę już parę miesięcy. Problem w tym ze żelazo średnio się przyjmuje i są efekty z układu trawiennego, wiec nie przestrasz się biegunek/zaparć. Ja mam przepisane 2 dawki tego Ferroplexu, ale dałam radę tak pociągnąć tydzień czy dwa, teraz biorę jedną i się aż tak nie przejmuje, staram się tez jeść mięso, choć nie mam ochoty. To jest akurat na receptę. Moja mama jest lekarka rodzinną i pociesza mnie żeby się nie przejmować, mimo ze wyniki zawsze ciut wchodzą w niedobór. Wiec staram się nie martwić tym :)
 
Obawiam się ze to nie jest proste, mnie się nie udało jakoś spektakularnie, a walczę już parę miesięcy. Problem w tym ze żelazo średnio się przyjmuje i są efekty z układu trawiennego, wiec nie przestrasz się biegunek/zaparć. Ja mam przepisane 2 dawki tego Ferroplexu, ale dałam radę tak pociągnąć tydzień czy dwa, teraz biorę jedną i się aż tak nie przejmuje, staram się tez jeść mięso, choć nie mam ochoty. To jest akurat na receptę. Moja mama jest lekarka rodzinną i pociesza mnie żeby się nie przejmować, mimo ze wyniki zawsze ciut wchodzą w niedobór. Wiec staram się nie martwić tym :)
Ach, to Twoje są niedoborem? U mnie za dużo wciąż, dlatego już sama nie wiem. Chyba że czegoś nie rozumiem :(
 
reklama
Ach, to Twoje są niedoborem? U mnie za dużo wciąż, dlatego już sama nie wiem. Chyba że czegoś nie rozumiem :(
Wiesz co, o mojej anemii świadczy niski wynik hemoglobiny...na tych płytkach się niestety nie znam, odniosłam się tylko do anemii i żelaza w tym kontekście suplementów. Najlepiej jak skonsultujesz faktycznie z lekarzem.
 
Do góry