reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Ja, nie polecam, z 1 synem leżałam od 33 tc xD traume mam po dzos dzień. Bardzo nie mile i nie kapetetne polozne - stan na grudzień 2019. Lekarze chcieli w lape kopertę - powodzieli mi wprost to podczas badania USG. Na salach wc tj mega plus :) polozne tak interesowały sie pacjentkami, ze nawet nie wiedziały kiedy i na ile kto wychodzi xD- teraz covid wiec pewnie zamknięte oddziały. Podważali leczenie, które uratowalo mi i synowi zycie :) mialam propozycje terminacji, ze względu na możliwość dostania udaru przeze mnie.
Ale za to po 2 stronie, po porodzie super polozne, pani laktacyjna. Interesowały sie kobietami, pomagały. Neonatolodzy 1-klasa! Po porodzie bylo wrecz idealnie 🥰.
Ja mam nadzieję ze nie bd musiala lezec na patologii ciazy. Na ujastek wyslali mnie niestety z kopernika z patologi ciazy, gdyz nie mieli miejsca a, musialam miec 3 st referencyjnosci.
Wlasnie tez potrzebuje szpitala z 3 stopniem Bo juz wiem ze ciaza bedzie rozwiazywana miedzy 32-34 tc. I zastanawiam się nad ujastekiem, Bielsko Wojewodzki Bo tam prowadze ciaze w poradni i jeszcze myslalam o Rudzie Śl. I kompletnie nie wiem co wybrać.
 
Wlasnie tez potrzebuje szpitala z 3 stopniem Bo juz wiem ze ciaza bedzie rozwiazywana miedzy 32-34 tc. I zastanawiam się nad ujastekiem, Bielsko Wojewodzki Bo tam prowadze ciaze w poradni i jeszcze myslalam o Rudzie Śl. I kompletnie nie wiem co wybrać.
Z jakiego powodu tak wcześnie? I czy masz planowane wcześniej podanie sterydów?
 
Wlasnie tez potrzebuje szpitala z 3 stopniem Bo juz wiem ze ciaza bedzie rozwiazywana miedzy 32-34 tc. I zastanawiam się nad ujastekiem, Bielsko Wojewodzki Bo tam prowadze ciaze w poradni i jeszcze myslalam o Rudzie Śl. I kompletnie nie wiem co wybrać.
Jesli pójdziesz bezpośrednio na cc to spoko bo potem ta 2 strona. A dlaczego tak wczas? Lezalam z bliźniaczkami 1k1o i, w 36 ujastek rozwiązywał 🤔wierz ze szpital moze podjąć inna decyzję? Ja w 33 jechalam na rozwiązanie, a trzymali mnie, chcieli do 38 tc ale w 36 tc, 4 cm rozwarcie.
 
Jesli pójdziesz bezpośrednio na cc to spoko bo potem ta 2 strona. A dlaczego tak wczas? Lezalam z bliźniaczkami 1k1o i, w 36 ujastek rozwiązywał 🤔wierz ze szpital moze podjąć inna decyzję? Ja w 33 jechalam na rozwiązanie, a trzymali mnie, chcieli do 38 tc ale w 36 tc, 4 cm rozwarcie.
Kurde super by było. Bo mnie od początku każdy lekarz straszy u kogo nie bylam, że planowane cc do 34 tc, ale ze to i tak bardzo dobry czas dla tej ciazy.
Wlasnie do szpitala mam się stawić w 26 tc
 
Co do cukrów... Po posiłkach są ok a na czczo wariują mimo insuliny... Zaczynałam od 4j, teraz daje 7j a cukry i tak stoją... Miałam mieć wizytę 12.01 u diabetologa ale przegapiłam [emoji23][emoji2356] trochę dziwne, że mimo insuliny on nie spada
ja zaczynam od 2 i nie było poprawy.doszlam do 20 i poprawa była.cukry w dzień zawsze ok a rano pomiędzy 90-100 no i jem dwie kolację tez
 
Dziewczyny, szału dostanę. Byliśmy dziś u znajomych i powiedzieliśmy im o ciąży, żona kumpla zapytała czy nie martwi mnie to że mam taki mały brzuch. Od tamtej pory tylko myślę że coś może jest ze mną nie tak, nawet ostatnio mam poczucie że brzuch trochę zmalał. A on serio jest praktycznie żadnych rozmiarów, sama jakbym nie wiedziała to nie powiedziałabym o sobie ze jestem w ciąży. A dodatkowo dalej nie czuje ruchów, to już 19+3. No stres za stresem i to przez jakieś niepotrzebne komentarze :(
Nie ma co się stresować, co osoba to opinia.. ja mam 20tc i tez nic nie czuje, a koleżanka cala ciąże nie czuła praktycznie, a brzuszek dostała w 6 miesiącu, wiec nie ma co się przejmować, najważniejsze co powie lekarz a nie osoby "dobre rady" :)
 
Witajcie dziewczyny ja jestem od dziś na forum i załamana o ciąży dowiedziałam się 3tygodnie temu nic nawet nie podejrzewałam ale problem jest taki że lekarz prowadzący nie chcę mnie prowadzić bo mam problemy z sercem 4 ciąża w trzeciej ciąży miałam zawał serca i jestem pod opieką kardiologa a on dał mi tylko skierowanie do szpitala na patologie ciąży i nie mam karty ciąży zwolnienie do pracy mam od innego lekarza po pierwszych badaniach wyszła silna anemia i kołatanie serca i jestem w lęku szyjka macicy 2 cm a to 19/20 tydzień
 
reklama
Witajcie dziewczyny ja jestem od dziś na forum i załamana o ciąży dowiedziałam się 3tygodnie temu nic nawet nie podejrzewałam ale problem jest taki że lekarz prowadzący nie chcę mnie prowadzić bo mam problemy z sercem 4 ciąża w trzeciej ciąży miałam zawał serca i jestem pod opieką kardiologa a on dał mi tylko skierowanie do szpitala na patologie ciąży i nie mam karty ciąży zwolnienie do pracy mam od innego lekarza po pierwszych badaniach wyszła silna anemia i kołatanie serca i jestem w lęku szyjka macicy 2 cm a to 19/20 tydzień
Mnie mój z pakietu też nie chciał prowadzić i oficjalnie nie prowadzi...
Kartę założył mi dopiero na 3ciej wizycie jak go poprosiłam.i powiedziałam, że mam w 16tc datę na NFZ w poradni przyszpitalnej... (Wcześniej wystawić nie chciał "bo on nie podejmie się odpowiedzialności"... "Ale jak mam pakiet to mogę przychodzić i będzie wystawiał skierowania na badania lub USG"... Na mcv tylko nie chce mi wystawić, bo twierdzi, że to bez sensu stres dla pacjentki bo tego się w ciąży nie leczy, a ryzykowne jest tylko w 1trymestrze... aż miałam ochotę mu powiedzieć, że w takim razie po co badania w ciąży w ogóle zwłaszcza genetyczne USG i szacowanie ryzyka jak i tak nie można usunąć 🤔
Ale się ugryzłam w język 👅
 
Do góry