reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Hej, dzięki, będzie chłopczyk:)) Samopoczucie, jeśli chodzi o samą ciążę, świetne, ale niestety walczę z grzybicą już któryś miesiąc. Coś okropnego, leki nie działają.
Też męczę się z grzybicą, od samego początku. I dopiero teraz jest ok. Pomogły chyba probiotyk in vag dopochwowe i doustnie lactinova Mama. Dodatkowo śpię bez majtek, za radą dziewczyn w forum 😁 a teraz lekarz mi przepisał gyno-pevaryl i mam stosować co 3-4 dzień (globulka na noc).
Ja z Warszawy też 😁 a gdzie planujesz rodzić?
 
reklama
Też męczę się z grzybicą, od samego początku. I dopiero teraz jest ok. Pomogły chyba probiotyk in vag dopochwowe i doustnie lactinova Mama. Dodatkowo śpię bez majtek, za radą dziewczyn w forum 😁 a teraz lekarz mi przepisał gyno-pevaryl i mam stosować co 3-4 dzień (globulka na noc).
Ja z Warszawy też 😁 a gdzie planujesz rodzić?
Ja od 6 miesiąca. Ale brałam już silne środk: Izovag, Pimafucin, teraz Gynazol, wszystko dopochwowe - i nic! W międzyczasie bakteria i metronidazol. Probiotyki non stop. I nic nie pomaga:( Chyba tak juz będzie do porodu niestety:( Ja się zdecydowałam rodzić w Medicoverze, będę miała CC. Za dużo już miałam ostatnio jakichś przeżyć i chociaż z tym porodem chciałam sobie zapewnić trochę komfortu, stąd prywatnie. A Ty?
 
Ja od 6 miesiąca. Ale brałam już silne środk: Izovag, Pimafucin, teraz Gynazol, wszystko dopochwowe - i nic! W międzyczasie bakteria i metronidazol. Probiotyki non stop. I nic nie pomaga:( Chyba tak juz będzie do porodu niestety:( Ja się zdecydowałam rodzić w Medicoverze, będę miała CC. Za dużo już miałam ostatnio jakichś przeżyć i chociaż z tym porodem chciałam sobie zapewnić trochę komfortu, stąd prywatnie. A Ty?
Pimafucin na mnie w ogóle nie działał :(
Ja będę rodzić w Bródnowskim. Mój lekarz jest z Bródnowskiego. I to będzie mogę trzecie dziecko. Dwa poprzednie porody (też cc) wspominam naprawdę dobrze, opieka super. I chcę skorzystać z usługi położnej indywidualnej na pierwszą noc po CC.
Medicover super!! Szczerze gdybym nie miała dobrych doświadczeń z Bródnowskim, to również bym go rozważała :)
 
Pimafucin na mnie w ogóle nie działał :(
Ja będę rodzić w Bródnowskim. Mój lekarz jest z Bródnowskiego. I to będzie mogę trzecie dziecko. Dwa poprzednie porody (też cc) wspominam naprawdę dobrze, opieka super. I chcę skorzystać z usługi położnej indywidualnej na pierwszą noc po CC.
Medicover super!! Szczerze gdybym nie miała dobrych doświadczeń z Bródnowskim, to również bym go rozważała :)
Tak, jak masz tam swojego lekarza, to to dobry pomysł. Ja już tak mało wydaję na inne rzeczy, a to pewnie jedynie dziecko w życiu (choć nigdy nic nie wiadomo, dosyć łatwo mi się ta ciąża udała:), także postanowiłam zapłacić za odrobinę komfortu. Pierwsza ciąża w moim wieku - 3 lekarzy było zgodnych, że lepiej CC zrobić. Ja dopłaciłam za wybór lekarza, który będzie robił CC. Położną już sobie darowałam, bo mi kasy już zabrakło, ale to dobry pomysł.
 
Na szczęście nie puchnę, póki co. Ale upały przed nami i może się zacząć.
Ja w sobotę mam dostać skierowanie już na cc. U mnie dopiero 34+1 a od dłuższego czasu bóle jak na miesiączkę :( nie wiem, do kiedy mogę brać nospę. Magnez ciągle łykam w końskich dawkach. A brzuch i tak jak kamień. Oby dotrwać!! 💪
 
Na szczęście nie puchnę, póki co. Ale upały przed nami i może się zacząć.
Ja w sobotę mam dostać skierowanie już na cc. U mnie dopiero 34+1 a od dłuższego czasu bóle jak na miesiączkę :( nie wiem, do kiedy mogę brać nospę. Magnez ciągle łykam w końskich dawkach. A brzuch i tak jak kamień. Oby dotrwać!! 💪
ja miałam kilka takich tygodni, że odstęp od dawki magnezu odczuwałam w nogach. A ostatnio ustąpiło. Oby szybko minęło i u Ciebie!
 
reklama
@ewake78 czemu tak późno masz cc? Jesli jestes teraz w 35 tygodniu to za 5 tygodni (23.06.) bedziesz w 40tygodniu. Chyba ze jesteś w 34+0. :)
Hej, dokładnie Ci odpiszę. Dziś mam 34+6, jutro zacznę 35 tydzień. Lekarz wyznaczył mi CC dokładnie dzień po skończonym 39 tygodniu. Trochę narzekałam mu, że późno, ale wyznaczał termin z terminu ostatniej miesiączki (równił się od tego z USG z pierwszego trymestru). Pytałam, czy nie lepiej wcześniej, ale on na to, że lepiej dla dziecka (jeśli nie ma wskazań u matki oczywiście typu cukrzyca), by CC odbyło się w terminie naturalnego porodu, bez wyjmowania dziecka wcześnie. Z tego, co zrozumiałam, to terminy CC tuż po 37 tygodniu są głównie dla kobiet ze wskazaniami, cukrzyca, cholestaza i inne, a jak ciąża przebiega prawidłowo, wyznacza się w 39 tygodniu (pełnym).
 
Do góry