reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

U mnie jest wybrane imię dla dziewczynki odkąd pamiętam zawsze i wszędzie wszystkim mówiłam że jak będę miała córkę to Agatka i mój m na to się zgodził, a co do chłopca to totalnie brak pomysłu
 
reklama
Nas kiedyś natchnęło i wchodząc na cmentarz naszła mnie myśl że jak będę miała kiedyś dziewczynkę to będzie ROZALKA Dodam ze nie znam nikogo z tym imieniem. A jak chłopiec to Nikodem/Tymon.
A mam Szymona, i Oskarka
 
O ja bym tez spala 😅 wieczorem jak syn spodziewać spac to spie od 21 do 7 rano 😅. Dobrze ze nie słyszę mojwgo pierworodnego :D wygrałam życie 💪
Ja przez to osłabienie i ciągłe spanie poszłam na L4... Bo w pracy wydajność 0... A stwierdziłam, że nie ma sensu udawać, że pracuję, a pół dnia walczyć z zamykającymi się powiekami...
 
Hej dziewczyny. Czy któraś tu prowadzi ciążę tylko na NFZ?
Ja miałam wczoraj wizytę i jestem rozczarowana, bo nie dostałam skierowania na usg (moja gin nie robi USG tylko daje skierowanie do innego lekarza), jak o nie zapytałam to powiedziała że pierwsze w 12 tygodniu!
No fakt, jak sprawdzałam w necie to faktycznie na NFZ pierwsze USG przysługuje między 11 a 14 tygodniem, ale wcześniej prowadziłam ciążę też na NFZ tylko u innej ginki i ona mnie normalnie kierowała na początku ciąży żeby zobaczyć czy jest wszystko ok.
Więc jestem negatywnie zaskoczona i będę się zapisywać na usg prywatnie, bo przecież oczywiście nie wytrzymam tyle czasu. Pójdę tak żebym wg moich obliczeń miała skończony 8 TC żeby na bank już serduszko było :) czyli za jakieś 1,5 tyg.
 
Hej dziewczyny. Czy któraś tu prowadzi ciążę tylko na NFZ?
Ja miałam wczoraj wizytę i jestem rozczarowana, bo nie dostałam skierowania na usg (moja gin nie robi USG tylko daje skierowanie do innego lekarza), jak o nie zapytałam to powiedziała że pierwsze w 12 tygodniu!
No fakt, jak sprawdzałam w necie to faktycznie na NFZ pierwsze USG przysługuje między 11 a 14 tygodniem, ale wcześniej prowadziłam ciążę też na NFZ tylko u innej ginki i ona mnie normalnie kierowała na początku ciąży żeby zobaczyć czy jest wszystko ok.
Więc jestem negatywnie zaskoczona i będę się zapisywać na usg prywatnie, bo przecież oczywiście nie wytrzymam tyle czasu. Pójdę tak żebym wg moich obliczeń miała skończony 8 TC żeby na bank już serduszko było :) czyli za jakieś 1,5 tyg.
Na nfz przysługuje 1 usg w każdym trymestrze. Oczywiście sa lekarze, którzy robia zawsze. Jeski chcesz tylko na nfz to moze na forum na fb kobiety cos podpowiedzą :)
 
reklama
Odnośnie imion to by zawsze wybieramy razem, musi się obojgu podobać i się nie upieram na żaden wybór jeśli mąż mówi "nie".
Jeśli będzie dziewczynka to pewnie będzie Alicja, bo tak miała mieć na imię moja córka. No i zmieniliśmy zdanie, tzn mąż zmienił, bo u niego w byłej pracy jego przełożonemu urodziło się dziecko i nazwał je Alicja, i ciągle opowiadał Alicja to, Alicja tamto, że mężowi tak zbrzydło imię że musieliśmy zmienić 🙈
Ale mówi że już minęło tyle czasu że już mu przeszła niechęć (już tam nie pracuje). W sumie imion dla dziewczynek ładnych co nam się wspólnie podobają jest tyle że jeszcze zobaczymy czy na tym stanie.
Gorzej z imieniem dla chłopca, bo już z pierwszym synkiem mieliśmy problem co wybrać, ja mam duże wymagania odnośnie dopasowania do naszego nazwiska i przez to większość odpada 😅
 
Do góry