reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja syna urodziłam 2 tyg przed terminem córkę dzień przed terminem. [emoji16] Na szczęście! A teraz planowe cc więc też jakoś tydzień dwa przed terminem.
Zgadzam się w 100 %, najgorsze gdy nadchodzi termin porodu a tu nadal nic [emoji85] ja córkę urodziłam dopiero 40+5. Na szczęście poród sam się zaczął, w innym razie musiałabym czekać na przyjęcie do szpitala po świętach [emoji3061]
 
reklama
A sprawdza Wam się teoria, że jeśli Wasza mama miała łatwy poród, to Wasz też taki był czy to bujda, którą wszyscy mnie pocieszają? :)
Zupełnie odwrotnie, moja mama zawsze mówiła, że przy moim porodzie dobrze kichneła i się urodziłam( 34tc) z moim bratem też nie miał problemów, ale kiedyś dzieci rodziły się mniejsze.

@Joannaa24 Ja nie uważam ,że cc to coś gorszego. Po porodzie cieszyłam się, że małej i mi nic się nie stało, to było najważniejsze.

Mój mąż był przerażony całą sytuacją, tak jak namawiał mnie na sn. Tak po porodzie mnie za to przepraszał 😔
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie. A ta presja na sn i kp jest chora. Nie każda z nas, mimo najlepszych chęci, ma taką możliwość.
Dziewczyny, nigdy nie myślcie takimi kategoriami. Nie ważne jak urodzimy, jak będziemy karmić, ważne to, by dać temu małemu człowiekowi max miłości i opieki, reszta na prawdę nie ma znaczenia. Każda mama, która kocha i dba o swoje dziecko jest pełnowartościową mamą i nigdy nie pozwólcie wmówić sobie, że jest inaczej.
 
Dziewczyny, nigdy nie myślcie takimi kategoriami. Nie ważne jak urodzimy, jak będziemy karmić, ważne to, by dać temu małemu człowiekowi max miłości i opieki, reszta na prawdę nie ma znaczenia. Każda mama, która kocha i dba o swoje dziecko jest pełnowartościową mamą i nigdy nie pozwólcie wmówić sobie, że jest inaczej.
pięknie napisałaś. Ja bałam się cc, bo moja mama po miała zapaść. Ale jedyne na czym mi zależy, to by urodzić zdrowego maluszka, a w jaki sposób nie ma to dla mnie znaczenia. To uczucie jak się po wszystkim dostaje maluszka do przytulenia jest najwspanialsze na świecie 🥰 i tego nam wszystkim życzę! 😊
 
Moja mama rodziła nas 7. Wszystko naturalnie. Ja miałam 2cc. I poniekąd dwa porody przy pierwszym synu. Bo rodzilam go naturalnie, skurcze parte nawet były, 10cm rozwarcia, ale syn zaklinowal się i skończyło się cc.. Powiem Wam ze teraz cieszę się nie myśl 3cc.. Oby dzieciątka były zdrowe, porody łatwe i o terminie :) a reszta się nie liczy :)
 
Np taki: Poza tym są oddzielne kalkulatory przeliczające ui na mom, np.: https://www.easycalculation.com/medical/pappa-a-iul-mom.php
Mi ten kalkulator pokazuje wyższe ryzyka niż te co dostałam od lekarza po FMF.
 
reklama
Do góry