reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
A mam jeszcze jedno pytanie bo tu rozmowy o fast foodach a ja się zastanawiam czy któraś z was jakoś bardzo zdrowo się przyłożyła do żywienia w ciąży?
Wiecie mam poczucie że mogę wszystko bo ciąża i się obawiam że zaraz będę się toczyć. A rosnę szybko i już i tak mam lekka nadwagę. Jestem niska do tego.
Nie wiem jak mam się opanować i czy w ogóle powinnam się przejmować czy jeść póki mi wszystko wchodzi.
Ja się staram jeść więcej warzyw czy włączyłam np kaszę, której tak normalnie raczej nie jadałam. Do tego robię sobie takie mixy z owoców i warzyw do picia, żeby też więcej spożywać ich nieprzetworzonych. Ale wszystko z głową - jak mam ochotę na makaron, burgera czy pizzę to sobie pozwalam (może nie tyle co przed ciążą 😅), czasem nic innego niż burger mi nie wejdzie, więc wolę zjeść to niż głodować 😆

A jeśli mowa o napojach non-alko to koleżanka mi ostatnio przywiozła pyszne piwko 0% Bavaria z Dealz takie niebieskie. Bardzo dobre, lekkie, z lekkim posmakiem takich tych lodowych niebieskich cukierków 😍 polecam!
Ja nie mam ochoty na słodkie, czy mega niezdrowe rzeczy. Za wyjątkiem frytek z McDonald's :p więc mi to jakoś naturalnie przychodzi.
Omg frytki to moje absolutne guilty pleasure! Uwielbiam 🥺
A mam w sumie pytanie do dziewczyn, które są w okolicach prenatalnych. Czy wam coś lekarz mówił, że na badanie dobrze mieć pełny pęcherz? Ja normalnie zawsze idę się wysikać przed badaniem, ale czytałam coś w necie i trafiłam na taką informację w przygotowaniu do prenatalnych. Mowili wam coś o tym lekarze?
Też o tym czytałam i poszłam z takim w miarę pełnym. Stwierdziłam że lepiej w tę stronę bo zawsze można szybko zrobić siusiu :)
 
A mam w sumie pytanie do dziewczyn, które są w okolicach prenatalnych. Czy wam coś lekarz mówił, że na badanie dobrze mieć pełny pęcherz? Ja normalnie zawsze idę się wysikać przed badaniem, ale czytałam coś w necie i trafiłam na taką informację w przygotowaniu do prenatalnych. Mowili wam coś o tym lekarze?
Tak podkreślali to kilkukrotnie, że ma być pełny pęcherz.
 
Ja się staram jeść więcej warzyw czy włączyłam np kaszę, której tak normalnie raczej nie jadałam. Do tego robię sobie takie mixy z owoców i warzyw do picia, żeby też więcej spożywać ich nieprzetworzonych. Ale wszystko z głową - jak mam ochotę na makaron, burgera czy pizzę to sobie pozwalam (może nie tyle co przed ciążą 😅), czasem nic innego niż burger mi nie wejdzie, więc wolę zjeść to niż głodować 😆

A jeśli mowa o napojach non-alko to koleżanka mi ostatnio przywiozła pyszne piwko 0% Bavaria z Dealz takie niebieskie. Bardzo dobre, lekkie, z lekkim posmakiem takich tych lodowych niebieskich cukierków 😍 polecam!

Omg frytki to moje absolutne guilty pleasure! Uwielbiam 🥺

Też o tym czytałam i poszłam z takim w miarę pełnym. Stwierdziłam że lepiej w tę stronę bo zawsze można szybko zrobić siusiu :)
Akurat jeśli chodzi o warzywa, to lepiej jeść je przetworzone właśnie. Nawet jeśli ma się to ograniczyć do soku czy przecieru. Wtedy nasz organizm ma lepszą dostępność do składników odżywczych :) Np. Taki likopen z pomidora lepiej wchłania się w postaci przecierów, niż jak położysz sobie jego plaster na kanapki :)
 
Akurat jeśli chodzi o warzywa, to lepiej jeść je przetworzone właśnie. Nawet jeśli ma się to ograniczyć do soku czy przecieru. Wtedy nasz organizm ma lepszą dostępność do składników odżywczych :) Np. Taki likopen z pomidora lepiej wchłania się w postaci przecierów, niż jak położysz sobie jego plaster na kanapki :)
Ooooo to dobrze wiedzieć, w takim razie jestem uradowana bo wolę właśnie przetworzone warzywa bardziej niż surowe i się trochę zmuszałam, żeby jeść jakiekolwiek w takiej postaci 🤢
 
Tak rozmawiacie o diecie, do końca tak nie jest ,że owoce są super zamiennikiem dla słodyczy. Cukier fruktoza tuczy bardziej niż biały cukier. Owoce ok, ale do godzin obiadowych później lepiej już ich nie jeść.
Ja w ostatniej ciąży jadłam dużo słodkiego, ale nie od początku, myślę że zaczęło się to w połowie 2 trymestru.
 
reklama
Za chwilę jak za chwilę... Siedzę na poczekalni a przede mną jeszcze 2 kobietki... Kurde idzie się prywatnie to już mogłoby być dokładnie na godzinę umówioną ... Głowa mnie boli już tyle czasu nie wiem czemu głupia nie wzięłam tego paracetamolu już dawno...
hej i jak?
 
Do góry