reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Mi lekarka powiedziała, że na połówkowe najlepiej 17-18 tydzień bo będzie można jeszcze dołem zbadać, a wtedy lepiej widać. Później dziecko będzie już wyżej i tylko przez brzuch
 
Pytanie do dziewczyn, które zapisały już się na usg połówkowe. W którym tc będziecie robiły usg? Wstępnie zapisałam jak będę 19t2d ale zaczynam się obawiać, ze może być to za wcześnie.Jak to jest u Was?
Ja mam 19+1 [emoji4] @jul252 preglife [emoji4] i tam Możesz ustawić bodajże chyba czy chcesz widzieć skończone tygodnie czy trwające [emoji4] ja oczywiście wolę zawsze do przodu [emoji23]
 

Jestem zachwycona lekarka która robiła mi USG. Panie miłe. 40min robiła USG. I ciągle mówiła co robi, co szuka i czy dobrze wygląda. Po USG skorygowała ryzyko. Mówiła że według niej dzidzia jest idealna.. Nie była nadęta. Była uśmiechnieta i miła. Naprawdę uspokoiłam się jak tłumaczyła wszystko.
Ale się cieszę! ☺🥰 każde dobre wiadomości z Waszych prenatalnych są super, ale właśnie w przypadku @Jetkaa i @Kundlica , gdzie wcześniej zdarzały się wady genetyczne to jest naprawdę budujące, że teraz czekacie na zdrowe dzieciaczki 🥺😇 mega, mega się cieszę 🙆😃

Ja już po zakupach, dzisiaj nocuje u rodziców bo mąż ma spotkanie wigilijne w pracy i zostaje na mieszkaniu pracowniczym. Miałam stresa bo jakoś czułam dziwnie wilgotno na bieliźnie ale to na szczęście tylko śluz 🙈 teraz znowu ciągnie mnie pachwina ale myślę że te rozciąganie jest normalne 🤷‍♀️ choć przez ostatni tydzień nie czułam kompletnie nic. A teraz od przedwczoraj wieczora czuje ze coś się tam znów dzieje 😋
 
Hej dziewczyny :) jestem tutaj nowa, czasem Was „podglądałam” z ukrycia, ale teraz postanowiłam napisać i równocześnie poprosić o radę. Jestem na początku 14 tygodnia ciąży, na USG wszystko w porzadku, wręcz książkowo i na 90% będzie to chłopczyk. Jesteśmy z mężem przeszczęśliwi! Początki ciąży były dość ciężkie, zaczęło się od plamien, niekompetentych lekarzy, przez których płakałam całe dnie, bo odbierali mi nadzieję, aż w końcu trafiłam na takiego, który jest ogromnym wsparciem :) przyjmowałam Luteinę i Duphaston, ale teraz je już powoli odstawiam. Jedna rzecz niestety nie daje mi spokoju, a mianowicie wyniki TSH :( w 9tc było na poziomie 0,1 i lekarz stwierdził, ze po miesiącu je skontrolujemy i powinno wrócić do normy, bo w I trymestrze jest to dość częste. Wczoraj byłam na kolejnej wizycie, zrobiłam oczywiście kontrolne badanie TSH i teraz jest na poziomie 0,03… Mój ginekolog powiedział, żebym za dwa tygodnie zbadała je kolejny raz i do tego jeszcze FT3 i FT4. Jeśli wynik nadal będzie zły, to skieruje mnie do endokrynologa. Ja niestety jestem straszna panikara, już naczytałam się wielu rzeczy w internecie łącznie z historiami poronień… Czy któraś z Was miała może taka sytuacje? Może w poprzednich ciążach? Najchętniej pojechalabym na te badania już jutro, ale z drugiej strony wiem, ze mój ginekolog woli poczekać dwa tygodnie, bo są szanse ze to TSH jednak jeszcze się unormuje. Nie wiem co robić. Mam zamiar dzisiaj do niego oczywiście napisać lub zadzwonić i powiedzieć o moich obawach. Ale chciałam spytac o Wasze doswiadczenia. Z góry dziękuję!
Generalnie dobrze, że Twój lekarz jest czujny z tym TSH, ale na razie się nie przejmuj. TSH spada dosyć mocno u wielu kobiet ze względu na duże wzrosty bhcg (najniższe jest w 12tc, potem z racji tego że bhcg sukcesywnie spada), tsh powinno wzrastać. Ja mam podobne niskie tsh. Moje wyniki tsh:
1. 6+0 - tsh 1,140, ft4 19,1
2. 11+0 - tsh 0,017
3. 12+5 - tsh 0,033, ft4 15,9, ft3 4,67
Ogólnie mój lekarz nie panikuje (jest gin -endo), powiedział że najprawdopodobniej to wina bhcg, ale mam zrobić dodatkowo usg tarczycy (robię za tydzień), i 20 grudnia następne badanie tsh, ft3, ft4.
 
Generalnie dobrze, że Twój lekarz jest czujny z tym TSH, ale na razie się nie przejmuj. TSH spada dosyć mocno u wielu kobiet ze względu na duże wzrosty bhcg (najniższe jest w 12tc, potem z racji tego że bhcg sukcesywnie spada), tsh powinno wzrastać. Ja mam podobne niskie tsh. Moje wyniki tsh:
1. 6+0 - tsh 1,140, ft4 19,1
2. 11+0 - tsh 0,017
3. 12+5 - tsh 0,033, ft4 15,9, ft3 4,67
Ogólnie mój lekarz nie panikuje (jest gin -endo), powiedział że najprawdopodobniej to wina bhcg, ale mam zrobić dodatkowo usg tarczycy (robię za tydzień), i 20 grudnia następne badanie tsh, ft3, ft4.
Też 14.12 będę miała USG tarczycy (u mnie z kolei mam anty- w sporych ilościach)
TSH znowu rośnie - na początku miałam 3.8, spadło do 1.95, a teraz znowu 2.5... 14.12 zrobię jeszcze ft3, ft4 a 16.12 mam teleporade endokrynologa.
 
reklama
Do góry