reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny a jak u was z covidem? W moimi otoczeniu coraz więcej ludzi choruje i boję się że w końcu i mnie dopadnie...
Przeszłam to g....o od 22 grudnia do dziś jestem na l4....pierwsze 5 dni od pojawienia się objawów były bardzo ciężkie następne już były w miarę jak przy grypie. W konsultacji z ginekologiem brałam paracetamol co 2-3 godziny w dzień regularnie przez pierwsze 3-4 doby i bardzo dużo piłam. Długo byłam osłabiona po tym ale już jest ok we wtorek mam nadzieję wrócić do pracy jescze na jakiś miesiąc i idę na L4 😉 nie ma co ryzykować jak tyle tego wokół 🙄
 
Właśnie mam.A chociaż peeling z kawy?
Mało się znam na zabiegach kosmetycznych ale odnośnie peelingu to przeciwwskazań chyba nie ma :)

My chcemy dać malutkiej na imię Sandra,ale mało komu się podoba i nie wiem co zrobić.
A co moze się komuś nie podobać w tym imieniu? 🤔 Rozumiem że jakieś bardzo rzadkie imię czy bardzo oryginalne ale akurat Sandra w naszym pokoleniu było w sumie dość popularne i nie powinno nikogo dziwić :) fakt że teraz mało popularne dla dzieci ale nie trzeba iść za modą przecież :)
Mi się podobało zawsze Eliza i jako nastolatka chciałam zawsze tak dziecko nazwać :p ale nikomu się nie podobało tylko no fakt, że to rzadkie imię, przynajmniej ja nie znam żadnej Elizy. Na dodatek średnio brzmi z nazwiskiem męża więc sobie darowałam:)

My tak samo do tego podchodzimy jeśli chodzi o imię dla chłopca. Co chwile słyszymy, będzie mały Antoś albo Stasiu. A my już wstępnie wybraliśmy i nie będzie to aż tak popularne. I szczerze mamy w nosie komu się będzie podobać a komu nie [emoji57]
A zdradzisz jakie?:)

Ja też sie zapierałam, że nie chce popularnego imienia, nawet na początku tutaj o tym wspominałam, ale myślałam, że będzie córka 😅 problem się pojawił gdy okazało się, ze będzie syn. Przewertowaliśmy całą encyklopedie imion i przy każdym mieliśmy jakie uwagi i sie krzywilismy, bardzo długo dyskutowaliśmy i ostatecznie będziemy wybierać pomiędzy Frankiem i Jankiem czyli tez czołowka najpopularniejszych imion🙈 już wolimy mega popularne niz takie które nam się nie podoba..
Heheno Franek i Jasio to faktycznie teraz takie najbardziej popularne :) ale też nie ma co się tak bać popularnych imion, dzieci lubią jak spotykają kogoś o tym samym imieniu :) ja noszę imię bardzo popularne w naszym pokoleniu i nigdy mi to nie przeszkadzało :)

Hahah nie Bambo, az tak tesciow nie poniosla fantazja 😅 partner ma na imie Gaweł 😊
A ja miałam strzelać że Hilary 🤣

Mi się bardzo podoba Aleksander, zdrobniale Olek i tak wołam do siostrzeńca. Ale np siostra i jej mąż wolaja do małego Aleks i to mi się kompletnie nie podoba bo to takie wymuszone, nie polskie [emoji57] ale to takie moje skromne zdanie.
A wiesz co bo to tak jest że jak się dziecko urodzi to się na nie woła na milion sposobów ;) ja mam córkę Natalkę i często wołamy Nati, Natiś, Natuśka, Natiśka, Natalija, a na synka Artura często Arczi, Arciś, Arturito, Arturo, które to zdrobnienia przed porodem w ogóle nawet nie przyszłyby nam do głowy 🤪 pomijając różne inne obciachowe zdrobnienia typu Pampuszek (córka) lub Bąbeleczek (syn) 🤣🤣 to takos samo wychodzi :p oczywiście najczęściej mówimy Natalka, Arturek po prostu :) ale co do innych form to jesteśmy dość kreatywni :p
 
reklama
Do góry