reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
U mnie narazie -4 kg od wagi startowej i stoi. Choć w sobotę stanęlam na wagę i bylo +1kg i strasznie to przezylam 😅 wiem. Głupota. Ale to chyba hormony xD dziś juz waga spadła o te 1kg i idrazu jakby mi lżej 😅 mam szczerą nadzieję ze za wiele nie przytyje. Bo startowałam z wysoką wagą i bmi.

Do do skierowania na krzywą, to u mnie wyglądało to tak, że doktor ma gotowca, na ktorym zaznacza badania do wykonania. I kiedy poszlam na krzywą Pani w diagnostyce zapytała czym może to zabrać, to wówczas nie będę musiała wypełniać jakiegoś oświadczenia.
 
No ja mam +10 w 24tygodnie...
Ale przy zatruciu 5-10 potrafi przyjść w tydzień...
Z córką przybrałam prawie 30kg przez 37tyg
Z 65 na 94
Ciężko było zrzucić po porodzie?Niby przez sam poród coś tam spada,karmienie i stabilizację hormonów.Ciekawi mnie ile.I czy rozstępy się łagodzą.Kiedyś dużo przytyłam na przestrzeni około 8 miesięcy i miałam całe łydki w dużych czerwonych pręgach, ale udało się szybko schudnąć i całkiem zniknęły.Ciekawe czy teraz też będę miała na to szansę.
 
Te zachcianki mnie wykończą.Teraz to nawet mi się śni,że nie mogę się powstrzymać od jedzenia czekolady.Znajduję słodycze na ulicy i wypycham sobie nimi torbę haha Nawet moja podświadomość próbuje sobie ulżyć w swoich pragnieniach.
 
Ja też tyję jak zwariowana obecnie 22tyg a mam już 7+ a wiem że waga idzie w górę najbardziej pod koniec ciąży przynajmniej u mnie z synem tak było 7lat temu więc aż się boje co to będzie teraz jem tak samo jak przed ciążą zachcianki mam całe życie jak mi przyjdzie ochota na coś słodkiego to po prostu muszę to zjeść i koniec kropka od dziecka tak mam niestety
 
Dziewczyny jeśli chodZi któraś do ginekologa prywatnie to czy dostawalyscie skierowanie na krzywa ? Czy musi być ?
To wszystko zależy od miejsca w którym robisz badanie, chyba ich wewnętrznych przepisów. Ja robię wyniki w laboratorium ( przychodni) blisko domu w którym nie dość, że wymagają skierowania to jeszcze respektują tylko i wyłącznie te wydane przez ich lekarzy. Za to w laboratorium szpitalnym robią każdemu bez skierowania... Także tak...🤔😄
 
Ciężko było zrzucić po porodzie?Niby przez sam poród coś tam spada,karmienie i stabilizację hormonów.Ciekawi mnie ile.I czy rozstępy się łagodzą.Kiedyś dużo przytyłam na przestrzeni około 8 miesięcy i miałam całe łydki w dużych czerwonych pręgach, ale udało się szybko schudnąć i całkiem zniknęły.Ciekawe czy teraz też będę miała na to szansę.
Sam poród zabrał mi ok 4kg 🤣
Później w pół roku do 75, później już wolniej do 70... Kilka razy dietami się udawało zejść do 58... Ale zwyczajowo oscylowała ok 70kg... Teraz przed ciążą też ważyłam ok 70kg... Teraz na razie jest 80...
 
U mnie poki co 24 tygodnie i 7-8kg+. Trochę się boję, ile mnie będzie po porodzie, no ale póki co nie mam siły walczyć z apetytem, może pomartwię się tym jak już będę w stanie po porodzie... 🙈
 
Ja prawie dobiłam do wagi z początku ciąży, I trymestr -3kg, drugi na chwilę obecną +2,5kg więc powoli idziemy do góry 😊 podobno w trzecim trymestrze przybiera się najwięcej, ciekawe jak to będzie u mnie z powrotem do wagi 😁
 
reklama
Oj nie pamiętam :(
Wiem też że opuchnięte nogi i znaczny wzrost wagi w krótkim czasie też są niepokojące... Dlatego tak ważna jest kontrola.
Aha , na szczęście ja przytyłam tylko 2 kg a na stopy i nogi i podobno ramiona ( koleżanka miała spuchnięte przy zatruciu ciazowym) patrzę codziennie czy jest ok. Dzięki za info
 
Do góry