reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Jak obywatele mają być uczciwi skoro władza to sami kłamcy i złodzieje.A młodzi uciekają za granicę,bo tu się już powoli nie da żyć.
Za 20 lat bedziesz z niczym. Wole pracować uczciwie niż być utrzymywana przez moje koleżanki, siostry, czy kogokolwiek z otoczenia. Pieniądze typu kosiniakowe, 500+ wszystko idzie z naszych podatków. Nie od państwa.
 
reklama
Jak obywatele mają być uczciwi skoro władza to sami kłamcy i złodzieje.A młodzi uciekają za granicę,bo tu się już powoli nie da żyć.
jak obywatele mają być uczciwie? Po prostu normalnie. Bo uczciwość jest normalna. Nienormalne jest żerowanie na innych, kradzież i niepłacenie podatków od zarobionych pieniędzy.
 
Zawsze możesz wyjechać i ty.
Podatki nie są zabierane ani z twojej pensji ani z pensji partnera więc właściwie nie powinnaś się wypowiadać.
Nie pracujesz, palisz i pijesz w ciąży więc każda i tak ma o tobie zdanie wyrobione.
Tu nie mowa o mnie tylko o państwie.Mówiłam,że nie ma sensu wchodzić na takie tematy.Ale ktoś już tu powiedział,że forum jest publiczne więc każdy ma prawo się wypowiedzieć.To nie moja wina,że ktoś jest uczciwy i mu się coś nie należy A ktoś nieuczciwy ale mu się należy.Prawda jest taka ,że w Polsce każdy kombinuje jak przeżyć. nie powinno się winić za to jednej osoby tylko jak już to mieć pretensje do kogoś kto jest wyżej. A nie do mnie.Moja wypowiedź nie miała na celu atakować A wręcz przeciwnie stanęła w obronie osób uczciwych.Powiedziałam tylko że to nie fer na co waszs pieniądze idą.Wyrzywanie się i wyładowywanie swoich frustracji nic tu nie da kochana.A to czy ja piłam czy paliłam w ciąży to jest już inna sprawa,która została i tak trochę naciągnięta i przekłamana,raczej jakbym piła i paliła to nie ma szans żebym miała dobre wyniki badań i żeby przede wszystkim dziecko było zdrowe A jednak jest wszystko w porządku więc nie jestem patologiczną pijaczką i palaczką i nie dam o sobie tak mówić tym bardziej osobie która przepraszam za wyrażenie Ale " ***** wie" o mnie i o tym co ja robię A czego nie.Takie forum jest po to właśnie,żeby mówić o takich rzeczach i sobie na miare możliwości pomagać.A jak ktos ma ochotę obrażać drugiego człowieka to niech się lepiej ugryzie w język.I na miłość boską może to i jest Internet ,Ale szacunek należy się każdemu.Nie wiemy kto jest po drugiej stronie A się wyrażamy na temat niektórych ludzi tak jakbyśmy co najmniej znali się prywatnie.I jeżeli dla Ciebie/Pani jest ważna opinia obcych ludzi w Internecie no to bardzo współczuję.Fajnie by było jednak,żeby w takim miejscu jak to była miła atmosfera mimo wszystko A nie tryskanie jadem na kogos bo życie jest niesprawiedliwe.Mam nadzieję że nikogo tym nie wyraziłam A jak uraziłamto przepraszam.
 
Za 20 lat bedziesz z niczym. Wole pracować uczciwie niż być utrzymywana przez moje koleżanki, siostry, czy kogokolwiek z otoczenia. Pieniądze typu kosiniakowe, 500+ wszystko idzie z naszych podatków. Nie od państwa.
Podatki nie tylko idą na takie cele.to tylko ułamek.większosc tej kasy jednak idzie do kieszeni polityków niestety.
 
Od podatków raczej nikt się nie uchroni wychodząc z domu i robiąc zakupy w sklepie odprowadzasz podatek.1/4 kwoty za wózek dziecięcy to podatek.Czyli tysiąc złotych.Więc nie uważam że ich nie płacę.Co prawda nie mam swojej firmy,która na pewno ich płaci o wiele wiele więcej,a nie pracuję bo jestem na tyle młodą osobą ,że jeszcze nie miałam do tego jakby możliwości ponieważ dalej się uczę.
 
Tu nie mowa o mnie tylko o państwie.Mówiłam,że nie ma sensu wchodzić na takie tematy.Ale ktoś już tu powiedział,że forum jest publiczne więc każdy ma prawo się wypowiedzieć.To nie moja wina,że ktoś jest uczciwy i mu się coś nie należy A ktoś nieuczciwy ale mu się należy.Prawda jest taka ,że w Polsce każdy kombinuje jak przeżyć. nie powinno się winić za to jednej osoby tylko jak już to mieć pretensje do kogoś kto jest wyżej. A nie do mnie.Moja wypowiedź nie miała na celu atakować A wręcz przeciwnie stanęła w obronie osób uczciwych.Powiedziałam tylko że to nie fer na co waszs pieniądze idą.Wyrzywanie się i wyładowywanie swoich frustracji nic tu nie da kochana.A to czy ja piłam czy paliłam w ciąży to jest już inna sprawa,która została i tak trochę naciągnięta i przekłamana,raczej jakbym piła i paliła to nie ma szans żebym miała dobre wyniki badań i żeby przede wszystkim dziecko było zdrowe A jednak jest wszystko w porządku więc nie jestem patologiczną pijaczką i palaczką i nie dam o sobie tak mówić tym bardziej osobie która przepraszam za wyrażenie Ale " ***** wie" o mnie i o tym co ja robię A czego nie.Takie forum jest po to właśnie,żeby mówić o takich rzeczach i sobie na miare możliwości pomagać.A jak ktos ma ochotę obrażać drugiego człowieka to niech się lepiej ugryzie w język.I na miłość boską może to i jest Internet ,Ale szacunek należy się każdemu.Nie wiemy kto jest po drugiej stronie A się wyrażamy na temat niektórych ludzi tak jakbyśmy co najmniej znali się prywatnie.I jeżeli dla Ciebie/Pani jest ważna opinia obcych ludzi w Internecie no to bardzo współczuję.Fajnie by było jednak,żeby w takim miejscu jak to była miła atmosfera mimo wszystko A nie tryskanie jadem na kogos bo życie jest niesprawiedliwe.Mam nadzieję że nikogo tym nie wyraziłam A jak uraziłamto przepraszam.

Ale jak nie o Tobie skoro napisałaś, że Ty nie pracujesz, a Twój partner pracuje na czarno. Będziecie ciągnąć zasiłki mimo, że żadnych podatków nie płacicie - ale być nimi oburzoną to spoko. Fajnie, że chcesz zmieniać polityków, ale może warto zacząć od siebie? Przecież nikt Ci raczej nie bronił najpierw skończyć porządnej edukacji - zobacz w Polsce studia są darmowe, w większości krajów zachodnich (które tu przedstawiasz w takich superlatywach) są one płatne i to nie mało. My z moim mężem zarabiamy pewnie takie pieniądze o jakich nawet Ci się nie śniło - ale uwaga szok i niedowierzanie mamy skończone bardzo dobre studia. I wiem, że zaraz napiszesz o swoich "przypałach" - znowu szok i niedowierzanie moja przyjaciółka też pochodzi z patologicznej rodziny i wyszła na ludzi bo chciała i włożyła w to masę pracy, a teraz jej podatki idą na takich nierobów jak Ty czy Twój partner, którym się po prostu nie chciało i lepiej płakać jacy to jesteście biedni
 
Od podatków raczej nikt się nie uchroni wychodząc z domu i robiąc zakupy w sklepie odprowadzasz podatek.1/4 kwoty za wózek dziecięcy to podatek.Czyli tysiąc złotych.Więc nie uważam że ich nie płacę.Co prawda nie mam swojej firmy,która na pewno ich płaci o wiele wiele więcej,a nie pracuję bo jestem na tyle młodą osobą ,że jeszcze nie miałam do tego jakby możliwości ponieważ dalej się uczę.
Możliwości do pracy są, ja pracuję od 16 roku życia, skończyłam liceum z wyróżnieniem i bardzo dobre studia, dzięki którym mam dobrą pracę i wykształcenie... Trzeba chcieć po prostu, a nie szukać sobie wymówki
 
reklama
Tu nie mowa o mnie tylko o państwie.Mówiłam,że nie ma sensu wchodzić na takie tematy.Ale ktoś już tu powiedział,że forum jest publiczne więc każdy ma prawo się wypowiedzieć.To nie moja wina,że ktoś jest uczciwy i mu się coś nie należy A ktoś nieuczciwy ale mu się należy.Prawda jest taka ,że w Polsce każdy kombinuje jak przeżyć. nie powinno się winić za to jednej osoby tylko jak już to mieć pretensje do kogoś kto jest wyżej. A nie do mnie.Moja wypowiedź nie miała na celu atakować A wręcz przeciwnie stanęła w obronie osób uczciwych.Powiedziałam tylko że to nie fer na co waszs pieniądze idą.Wyrzywanie się i wyładowywanie swoich frustracji nic tu nie da kochana.A to czy ja piłam czy paliłam w ciąży to jest już inna sprawa,która została i tak trochę naciągnięta i przekłamana,raczej jakbym piła i paliła to nie ma szans żebym miała dobre wyniki badań i żeby przede wszystkim dziecko było zdrowe A jednak jest wszystko w porządku więc nie jestem patologiczną pijaczką i palaczką i nie dam o sobie tak mówić tym bardziej osobie która przepraszam za wyrażenie Ale " ***** wie" o mnie i o tym co ja robię A czego nie.Takie forum jest po to właśnie,żeby mówić o takich rzeczach i sobie na miare możliwości pomagać.A jak ktos ma ochotę obrażać drugiego człowieka to niech się lepiej ugryzie w język.I na miłość boską może to i jest Internet ,Ale szacunek należy się każdemu.Nie wiemy kto jest po drugiej stronie A się wyrażamy na temat niektórych ludzi tak jakbyśmy co najmniej znali się prywatnie.I jeżeli dla Ciebie/Pani jest ważna opinia obcych ludzi w Internecie no to bardzo współczuję.Fajnie by było jednak,żeby w takim miejscu jak to była miła atmosfera mimo wszystko A nie tryskanie jadem na kogos bo życie jest niesprawiedliwe.Mam nadzieję że nikogo tym nie wyraziłam A jak uraziłamto przepraszam.
Ale co ma państwo do twojej nieuczciwości? W sklepie bez kamer też kradniesz, bo to ich wina, że tego nie kontrolują??? Wiesz ile osób pracuje na czarno i jak to ma się co wyliczeń Nowego Ładu? Bo nie wzięto pod uwagę osób takich jak wy? A podatek w produktach, to tylko część podatków, którzy odprowadzają ludzie, którzy pracują.

Tak, każdy kombinuje jak przeżyć. Mimo że zarabiamy bardzo dobrze, to oglądany każdą złotówkę. Miałam wiele okazji, aby dorobić sobie jeszcze po 5 tys. miesięcznie na czarno. Ale mam swoje sumienie. To, że ktoś go nie ma, nie usprawiedliwiałoby innego zachowania.

I jeśli nie masz świadomości, to ja cię teraz uswiadomie: to, że teraz masz dobre wyniki, nie znaczy, że po urodzeniu dziecko nie będzie miało problemów z oddychaniem. Tłumaczenie, że nie jesteś nałogową pijaczka / palaczką nie ma tu znaczenia. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu i nikotyny w ciąży. Życzę jednak, dla dobra twojego dziecka, aby nie wpłynęło to na jego zdrowie.
 
Do góry