reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

A ja się nastawiam na poród naturalny po raz 2, wiem tylko ze poprzednio oczekiwania vs rzeczywistość to była przepaść. Tym razem nie będę zgrywać chojraka, jeśli będzie możliwość znieczulenia to po prostu biorę i nie próbuję być pro natura, bo zwyczajnie nie ma to sensu jeśli ciężko się znosi skurcze.
 
reklama
w czerwcu u mnie będzie niecałe 2 lata po CC. Lekarz ostatnio sprawdził bliznę i mówi że jak chce to mogę próbować sn. Tylko możliwe że będzie powtórka z rozrywki, tzw. żelazna szyjka. Masowanie, jakieś czopki, oksytocyna..-nic nie pomogło. 18h bóli do rozwarcia na 1 palec 😂
Podobno kobiecie po CC nie powinno się podawać oksytocyny i na to liczę, że personel będzie to wiedział i się stosował. Bardzo źle wspominam to podanie i ilość jaką we mnie wpompowali. W ogóle mój poród był nieciekawy. 16h, w tym dwie godziny w pełnym rozwarciu, zakaz parcia bo dziecko krzywo wchodzi w kanał. Kazali trzymać się łóżka i kucać stawiając całe stopy na podłodze i tak na każdym skurczu a był jeden za drugim. Miało to pomóc dziecku wejść dobrze w kanał. Szczerze myślałam, że mnie rozerwie bo to nie idzie nie przeć. W końcu jaśnie rezydentka się zlitowała i zapytała czy wyrażam zgodę na cięcie. Nie wiem dlaczego tak długo mnie przetrzymali. Tym razem wybiorę inny szpital
 
Podobno kobiecie po CC nie powinno się podawać oksytocyny i na to liczę, że personel będzie to wiedział i się stosował. Bardzo źle wspominam to podanie i ilość jaką we mnie wpompowali. W ogóle mój poród był nieciekawy. 16h, w tym dwie godziny w pełnym rozwarciu, zakaz parcia bo dziecko krzywo wchodzi w kanał. Kazali trzymać się łóżka i kucać stawiając całe stopy na podłodze i tak na każdym skurczu a był jeden za drugim. Miało to pomóc dziecku wejść dobrze w kanał. Szczerze myślałam, że mnie rozerwie bo to nie idzie nie przeć. W końcu jaśnie rezydentka się zlitowała i zapytała czy wyrażam zgodę na cięcie. Nie wiem dlaczego tak długo mnie przetrzymali. Tym razem wybiorę inny szpital
przetrzymali bo mimo wszystko psn jest najlepszy dla dziecka, widocznie nie było pilnych wskazań dla niego do nagłej CC. U mnie po tych 18h mimo silnych prawie ciągłych skurczy brak rozwarcia 🤷🏻‍♀️ ja poki co nastawiam się na psn ale zobaczę jak to będzie na końcówce ciąży. Jeżeli szyjka będzie się tak zachowywała jak ostatnio, nie będę robic z siebie bohaterki i zrobię cięcie. Mój lekarz powiedział że to jakby moja decyzja w moim beznadziejnym przypadku 🙈
 
a orientujesz się czy długość i szerokość szyjki ma znaczenie przy porodzie? Czy szyjka potrafi zmienić się przez te kilka miesięcy? Może to głupie pytanie, ale ja mam długą i wąską szyjkę (każdy lekarz mi to mówił) i zastanawiam się czy ma to znaczenie przy porodzie, czy jest trudniej itd.
Ja całą ciążę miałam bardzo długa szyjkę. Ale jak przyszło co do czego to się skróciła :)
 
przetrzymali bo mimo wszystko psn jest najlepszy dla dziecka, widocznie nie było pilnych wskazań dla niego do nagłej CC. U mnie po tych 18h mimo silnych prawie ciągłych skurczy brak rozwarcia 🤷🏻‍♀️ ja poki co nastawiam się na psn ale zobaczę jak to będzie na końcówce ciąży. Jeżeli szyjka będzie się tak zachowywała jak ostatnio, nie będę robic z siebie bohaterki i zrobię cięcie. Mój lekarz powiedział że to jakby moja decyzja w moim beznadziejnym przypadku 🙈
To był nowy rok, komu się chciało 😉 przez to przedłużanie córka dostała mniej punktów, bo miała trochę zasinioną skórę. Znajomą tak przetrzymali i pekła macica ale na szczęście uratowali i ją i dziecko
Ja się bardzo boję pęknięcia blizny i mam nadzieję, że los mi da drugie cc
 
reklama
Do góry