reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Korzystając z okazji zapytam, możecie podpowiedzieć jaki rozmiar ubranek kupić dla 8 miesięcznej dziewczynki? Niestety to nasza pierwsza wizyta więc nie wiem jak jest duża, nie zapytam rodziców bo na pewno powiedzą że nic nie trzeba. Rodzice są niscy i szczupli jeśli ma to jakieś znaczenie ale myślę że lepiej kupić troszkę większy rozmiar najwyżej dorośnie
najbezpieczniejszym rozwiązaniem są tzw. ubranka większe na potem. Często dzieci dostają dużo ubranek małych, z których szybko wyrastają. Można coś kupić w rozmiarze 80, 86 czy nawet 92. Tylko dobrze, żeby nie było to zbyt sezonowe... Jakiś uroczy komplecie albo sukieneczka... Niektórzy kupują fajne śliniaczki, kubeczki, przybory do jedzenia, zabawki edukacyjne...
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie pierwsza ciąża, wg wszystkich dotychczasowych USG i połówkowych ma być dziewczynka co mnie ogromnie cieszy :)
Termin na początek czerwca

Korzystając z okazji zapytam, możecie podpowiedzieć jaki rozmiar ubranek kupić dla 8 miesięcznej dziewczynki? Niestety to nasza pierwsza wizyta więc nie wiem jak jest duża, nie zapytam rodziców bo na pewno powiedzą że nic nie trzeba. Rodzice są niscy i szczupli jeśli ma to jakieś znaczenie ale myślę że lepiej kupić troszkę większy rozmiar najwyżej dorośnie .
Myślę, że 80 powinno być optymalne ale też rozmiarówka zależy od firmy. Możesz wziąć 86, zawsze lepiej za duże niż za małe ;)
 
Cześć 😀 Mam na imię Agata. Mam prawie 41 lat, więc z MChloe będziemy miały trochę wspólnego 😉 To moja piąta ciąża i piąte dzieciątko. Mam 3 córeczki w wieku 14, 10.5 i 9 lat oraz synka 2.5 roku. Termin mam na 14 czerwca. Przy pierwszym dziecku korzystałam z forum, potem już nie. A teraz jakoś mi brakuje takiej wymiany informacji, nowinek itd. Mam nadzieję dowiedzieć się nowości i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam😀

Jeśli jest dostępne jakieś forum prywatne to proszę o przyjęcie, a jeśli nie to i tutaj możemy sobie popisać...
Wow!! Gratuluję piątej ciąży :) MAmy troszkę wspólnego, bo ja mam 38 lat, po 9 latach zapragneliśmy trzeciego dziecka, nie wiem czy na tym zakończymy :) Moja dwójka dzieci ma różnicy dwa lata i to było wspaniałe przeżycie, że od 8 lat bawią się zawsze ze sobą, mają podobne zainteresowania mimo różnicy płci, covid razem, zawsze wspólne zabawy, idealna różnica wieku :) dlatego nie wiem czy dla synka w brzuszku nie warto będzie zmajstrować towarzystwa, bo ze starszymi będzie już gruba różnica wieku. Ale wszystko okaże się już w życiu doczesnym, jak już się urodzi, podchowa - zobaczymy co nam pisane :)
 
Dziewczyny a ja zapytam czy chodzicie na jakieś dodatkowe zajęcia dla kobiet w ciąży. Ja zaczęłam chodzić na Aqua training i jogę dla ciężarnych. Gimnastyka w wodzie podoba mi się bardziej niż joga, ale zobaczymy jak to będzie dalej. Dla mnie są to cudowne 2 wieczorne wyjścia z domu i zawsze czekam na wtorek i czwartek. Widziałam na basenie ze są również zajęcia w wodzie dla jasnego przedziału wiekowego. Muszę się zapytać czy mogę chodzić.

Wczoraj byłam z rodzinka w AquaParku. Co prawda na zjeżdżalnie mogłam tylko popatrzeć (ale nie żałuje, bo żadna fanka nie jestem) to popływałam, byłam chwile na saunie, polezalam w jakuzzie - brzuch malowałam 🙈 i było mi cudownie 😊
 
Dziewczyny a ja zapytam czy chodzicie na jakieś dodatkowe zajęcia dla kobiet w ciąży. Ja zaczęłam chodzić na Aqua training i jogę dla ciężarnych. Gimnastyka w wodzie podoba mi się bardziej niż joga, ale zobaczymy jak to będzie dalej. Dla mnie są to cudowne 2 wieczorne wyjścia z domu i zawsze czekam na wtorek i czwartek. Widziałam na basenie ze są również zajęcia w wodzie dla jasnego przedziału wiekowego. Muszę się zapytać czy mogę chodzić.

Wczoraj byłam z rodzinka w AquaParku. Co prawda na zjeżdżalnie mogłam tylko popatrzeć (ale nie żałuje, bo żadna fanka nie jestem) to popływałam, byłam chwile na saunie, polezalam w jakuzzie - brzuch malowałam 🙈 i było mi cudownie 😊
Czasami szkoły rodzenia oferują także gimnastykę przedporodową. Kiedyś chodziłam, to całkiem niezle było. Dużo ćwiczeń na oddech przeponą i mięśnie Kegla i ogólnie łącznie z ćwiczeniami z partnerem oraz tym co przyda się podczas porodu (jak przyspieszyć rozwarcie, jak łagodzic ból). Jeśli coś takiego macie u siebie to polecam. Teraz mieszkam gdzie indziej i tu takich rzeczy nie ma. Basen pewnie też jest niezły. U mnie nie ma takich zajęć. A joga to już kwestia światopoglądu, bo to nie tylko ćwiczenia ale i zmiany duchowe w człowieku, niezależnie od tego czy w Kogoś wierzymy czy nie - joga sięga głębiej. Kiedyś nawet zastanawialam się na ile to dziecku się też udzieli, ale jakoś temat mnie nie wciągnął.

Ja przypomniałam sobie o mięśniach Kegla i staram się robić to jak najczęściej. Nie pamiętam dokładnie od kiedy, ale to już pewnie niedługo można krocze przygotowywać...

Może na spacery zacznę chodzić. Próbowałam mojego męża z moim 2,5 latkiem wysyłać, bo odkąd jestem na zwolnieniu to zrobił się za bardzo mamowy i może być z tego problem jak maluszek przyjdzie na świat, ale jakoś Johnny stracił chęci na spacery i też problem. Chyba sama zacznę z nim wychodzić... no szkoda, żeby w domu za dużo siedział ...
 
Wow!! Gratuluję piątej ciąży :) MAmy troszkę wspólnego, bo ja mam 38 lat, po 9 latach zapragneliśmy trzeciego dziecka, nie wiem czy na tym zakończymy :) Moja dwójka dzieci ma różnicy dwa lata i to było wspaniałe przeżycie, że od 8 lat bawią się zawsze ze sobą, mają podobne zainteresowania mimo różnicy płci, covid razem, zawsze wspólne zabawy, idealna różnica wieku :) dlatego nie wiem czy dla synka w brzuszku nie warto będzie zmajstrować towarzystwa, bo ze starszymi będzie już gruba różnica wieku. Ale wszystko okaże się już w życiu doczesnym, jak już się urodzi, podchowa - zobaczymy co nam pisane :)
Fajnie, że macie takie otwarte podejście do dzieci 😀 My najdłużej zastanawialismy się nad czwartym dzieckiem. Teraz widzę, jak wiele dobrego wniósł Jaś, czego w ogóle nie przewidywałam. Duża różnica wieku też jest dobra, zwłaszcza dla starszego rodzeństwa. Dziewczynom naprawdę mega serce się powiększyło przez miłość do brata, potrafią się nim cieszyć, opowiadać sobie o nim, pomagać mu. Gdybym sama moimi umiejętnościami chciała w nich wypracować choć część tego, to nie ma szans. Kolejny też będzie chłopczyk, więc może chłopaki się dogadają. Różnica wieku wyjdzie 3 lata, więc na pewno nie będą to takie bliskie relacje... Zobaczymy...
 
Cześć, ale tu cisza... A ja nadal nie mam wieści o mojej grupie założonej... Czuję bezradność i rozczarowanie.. Wiem, ze niektóre dziewczyny z zamkniętej grupy chciały nas tu miłe powitać i zatrzymać ale wiecie, że to się nie uda, wszystkie zainteresowane piszą na zamkniętej, bo po co na dwóch jak i tak nas nie znają, nie mają więzi i to jest zrozumiałe. Z drugiej strony czuję że my- te nowe jesteśmy zignorowane brakiem reakcji na dostęp do drugiej zamkniętej grupy. Nie chce pisać do 9 miesiąc na otwartej grupie bo same rozumiecie.. Taka moja refleksja..
 
AlaMakota ja mam podobne odczucia, krępuje mnie pisanie o dość jednak osobistych sprawach na grupie otwartej, nawet do wieku mi się głupio przyznać tak otwarcie ;) Dlatego czekam na Twoja grupę :)
 
reklama
Witam się nieśmiało. Czy są już inne czerwcowe mamusie? Termin wychodzi mi na 5 czerwca. Mam na imię Ania. Jestem już grudniową mamą 2019

Oto lista czerwcowych mam, autorstwa Mb_ ( stan na 11.10.2022 r)

Dzastaoksy / Justyna / OM 24.08.2022
Mmalinaa / / 25.08.2022
Nela89 / Kornelia / 26.08.2022
Policja / / 26.08.2022
Justysia348 / Justyna / 26.08.2022
Madame JS / Emilia / 26.08.2022
Aneczka2021 / Ania / OM 27.08.2022
Lubiekluskikladzione / Ania / OM 28.08.2022
Zakolorowana / Ania / OM 29.08.2022
Oliwka10 / Oliwia / 29.08.2022
AgataMarianna / Agata / 29.09.2022
Daszencja / Klaudia / 30.08.2022
Mb_ / Magda / OM 01.09.2022
Findmysky / Agnieszka / 01.09.2022
Monia_bed / Monika / OM 03.09.202
AleksandraOlaa / Ola / 04.09.2022
Midnightsky / / 04.09.2022
Kwiatuszek / / 05.09.2022
Bazylia_i_parmezan / Karolina / OM 08.09.2022
94i / Iwona / 08.09.2022
Ola070197 / Olga / OM 10.09.2022
Kasia00! / Kasia / 11.09.2022
Karolina2525 / Karolina / 22.09.2022
Witam i dołączam. Termin 5 czerwiec 2023. Pierwsza ciąża. Nowa na forum. Marzena.
 
Do góry