reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

Hej, dziewczyny stanęłam przed dylematem jaki rozmiar ubranek kupować na początek. Macie jakieś doświadczenie od znajomych albo wcześniejszych dzieci ? Rodzimy latem i sama nie wiem czy body z długim czy krótkim rękawem, ile sztuk itp 😄
 
reklama
Hej, dziewczyny stanęłam przed dylematem jaki rozmiar ubranek kupować na początek. Macie jakieś doświadczenie od znajomych albo wcześniejszych dzieci ? Rodzimy latem i sama nie wiem czy body z długim czy krótkim rękawem, ile sztuk itp 😄
8-10 sztuk z długim i krótkim z każdego rodzaju na początek wystarczy. Potem będziesz dokupować w miarę rośnięcia. Ja mam 8-10 sztuk z rozmiarów 56 i 62.
 
Hej, dziewczyny stanęłam przed dylematem jaki rozmiar ubranek kupować na początek. Macie jakieś doświadczenie od znajomych albo wcześniejszych dzieci ? Rodzimy latem i sama nie wiem czy body z długim czy krótkim rękawem, ile sztuk itp 😄
Przy pierwszej córce 56 u nas było na 2 tygodnie i podejrzewam, że teraz też tak będzie, więc ja skupiłam się już bardziej na 62 i też więcej ubranek kupiłam wlasnie w tym rozmiarze. Tylko to jest bardzo indywidualna kwestia, bo może Twoj dzidziuś urodzi się mniejszy i np 56 posłuży Ci dłużej lub nawet przyda się rozmiar 50 ☺️ Myślę, że przydadzą się każde bodziaki i te z krótkim, i te z długim rękawkiem. Zawsze można podwinąć. Co do sztuk, to tu nie poradzę za bardzo, bo ja w sumie nie ustaliłam sobie jakiegoś limitu. Wiadomo, że nie kupuje tego nie wiadomo ile, ale też wolę mieć jakiś tam zapas. Pierwsza córka mocno nam ulewała, więc na dzień czasem i po 2-3 bodziaki szły 😞
 
A ja powiem że po prostu dużo. Wiem że to wydatek na krótki czas ale np. Poród może się zakończyć cesarką i wtedy zależy jak ktoś dochodzi do siebie.... ja 3 tygodnie nie mogłam się sprawnie poruszać (chodzić) a pranie było ostatnią rzeczą o której myślałam. Jeszcze kwestia czy ma Ci ktoś pomóc typu mama w pierwszych tygodniach wtedy ktoś może ogarniać tw przyziemne sprawy ;-)
 
Hej dziewczyny! Mój chłopak też urodzi się w czerwcu :D i miałam ten sam dylemat odnośnie rozmiaru ubranek (pierwsze dziecko), ale gdzieś przeczytałam, że z zakupami warto poczekać do trzeciego usg, żeby poznać długość malucha:) a radę o ilości sztuk, czyli dużo;), biorę do serca. Mam do Was pytanie, czy któraś z was planuje podróż samolotem albo ma doświadczenia w locie w 30.tyg? Chcemy lecieć na święta do rodziny i czytam, że w ryanairze potrzebuję zaświadczenia od lekarza o braku przeciwskazań i zaczynam się stresować... wizytę u mojej położnej mam dopiero w przyszłym tyg.
 
Hej dziewczyny! Mój chłopak też urodzi się w czerwcu :D i miałam ten sam dylemat odnośnie rozmiaru ubranek (pierwsze dziecko), ale gdzieś przeczytałam, że z zakupami warto poczekać do trzeciego usg, żeby poznać długość malucha:) a radę o ilości sztuk, czyli dużo;), biorę do serca. Mam do Was pytanie, czy któraś z was planuje podróż samolotem albo ma doświadczenia w locie w 30.tyg? Chcemy lecieć na święta do rodziny i czytam, że w ryanairze potrzebuję zaświadczenia od lekarza o braku przeciwskazań i zaczynam się stresować... wizytę u mojej położnej mam dopiero w przyszłym tyg.
My lecimy 27-28 tc :) Co do zaświadczenia od lekarza to zależy od linii lotniczych, musisz dowiedzieć się bezpośrednio w liniach.
 
My lecimy 27-28 tc :) Co do zaświadczenia od lekarza to zależy od linii lotniczych, musisz dowiedzieć się bezpośrednio w liniach.
A będziesz lecieć w pończochach uciskowych? Przy okazji poprzednich lotów położna mi je polecała, ale w końcu nie kupowałam. Teraz się zastanawiam, może zwiększają komfort?
 
Hej dziewczyny ! U mnie 24tc, długo nie chciałam uczestniczyć w żadnych rozmowach ciążowych bo mam za sobą pozamaciczna. Będzie chłopak a termin na 30.06, może ktoś podobnie ? 😁
 
reklama
Hej dziewczyny ! U mnie 24tc, długo nie chciałam uczestniczyć w żadnych rozmowach ciążowych bo mam za sobą pozamaciczna. Będzie chłopak a termin na 30.06, może ktoś podobnie ? 😁
Cześć :) Witamy w gronie czerwcowych ciężarówek 😅 ja co prawda termin na 28 maja ale jak syn będzie uparty jak córka to będzie czerwcowym maluchem :)
Jak samopoczucie ? Ile maluszek waży w tym tygodniu ?
 
Do góry